^w górę

Podsumowanie XI RKI

W Liceum Ogólnokształcącym w Jarocinie dnia 22 marca 2018 r. odbył się finał XI Rejonowego Konkursu  Informatycznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczyli w nim uczniowie z Gostynia, Jarocina, Krotoszyna, Środy Wielkopolskiej i Wrześni.

Zmagania konkursowe składały się z dwóch części (jak na maturze z informatyki). Pierwsza część, to zadania teoretyczne rozwiązywane na arkuszu papierowym obejmujące test z wiedzy informatycznej i zadanie z układania algorytmu. Po tej części zostało wyłonionych 11 najlepszych uczniów do etapu drugiego, polegającego na rozwiązywaniu trzech zadań przy komputerze (z arkusza kalkulacyjnego, bazy danych i ułożenia programu). W tym ścisłym finale znalazło się czterech uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Jarocina, po dwóch uczniów z Liceum Ogólnokształcącego z Jarocina i Krotoszyna oraz po jednym uczniu z Liceum ze Środy Wielkopolskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Wrześni i Zespołu Szkół Zawodowych z Gostynia.

Ten maraton informatyczny zakończył się dopiero o 15:30 ustaleniem zwycięzcy. Został nim Tobiasz Pauter uczeń Liceum Ogólnokształcącego z Krotoszyna. Drugie miejsce zajął Piotr Baran uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, a trzecie Bartosz Lisiecki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Te o najwyższej wartości należały dla finalistów (zwycięzca otrzymał wysokiej klasy tablet za ok. 1300 zł, voucher na prawo jazdy o wartości 300 zł z firmy szkolącej kierowców „OSK Przewoźny” oraz książkę ze Starostwa Powiatowego w Jarocinie). Ciepły posiłek dla uczestników konkursu i ich opiekunów ufundowała Rada Rodziców przy LO Jarocin.

Oprócz trzech już wymienionych sponsorów, należy wymienić przede wszystkim bogate wsparcie ze strony Fundacji PKO i Dyrektora Oddziału w Jarocinie Pana Pawła Jachowskiego oraz Bankowi Spółdzielczemu  w Jarocinie dzięki Prezesom Janowi Grześkowi i Teresie Kuszyńskiej. Sponsorami ważnych nagród w naszym konkursie byli także firma „info-omer”, „Computer Partner” oraz „Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Wielkopolski”.

Dziękujemy Gazecie Jarocińskiej za patronat medialny XI Rejonowego Konkursu Informatycznego. Dzięki Waszym informacjom możemy przebijać się z trudną wiedzą informatyczną!

Miejsce

Imię i nazwisko

Punkty

Szkoła

1

Tobiasz Pauter

39,5

I LO Krotoszyn

2

Piotr Baran

39

I LO Jarocin

3

Bartosz Lisiecki

30

ZSP1 Jarocin

4

Piotr Sowiński

28

ZSZ Gostyń

5

Bartosz Adamczyk

24

ZSP Września

5

Mateusz Sierszulski

24

I LO Krotoszyn

6

Marcin Narożny

23,5

LO Środa Wlkp.

7

Piotr Sierszuła

22,5

ZSP1 Jarocin

8

Marcin Rapiejko

22

ZSP1 Jarocin

9

Wojciech Smolarek

21,5

ZSP1 Jarocin

10

Jakub Sulczyński

16,5

I LO Jarocin

 

Copyright © 2013. Powiatowy Konkurs Informatyczny w Jarocinie Rights Reserved.


Facebook