Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
 Konkursy
 Akcje szkolne
 Wycieczki
 Uroczystości
 Tydzień Kultury
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON oraz Targi Wyposażenia dla Hotelarstwa i Gastronomii GASTRO-INVEST-HOTEL - październik 2007
Festiwal Nauki i Sztuki - październik 2007

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, Targi Wyposażenia dla Hotelarstwa i Gastronomii GASTRO-INVEST-HOTEL

W dniach od 24-27 października 2007 r. w Poznaniu odbywały się Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, oraz Targi Wyposażenia dla Hotelarstwa i Gastronomii GASTRO-INVEST-HOTEL. W targach tradycyjnie wzięli udział najważniejsi przedstawiciele branży turystycznej, gastronomicznej i hotelarskiej z całego świata. Nie mogło tam również wśród zwiedzających zabraknąć uczniów naszej szkoły – technikum hotelarstwa, którzy odwiedzili je 25 paĄdziernika.
Mogli oni zapoznać się z ofertą blisko 800 firm, na ponad 24 6000 m² powierzchni wystawienniczej brutto, prezentujących prawie 80 nowości targowych. Atrakcją targów były dwie nowe przestrzenie: „Boat Expo” oraz „Extreme”. Na pierwszej prezentowali się przedstawiciele branży wodnej, żeglarskiej i motorowodnej. Druga z przestrzeni była miejscem spotkań miłośników sportów ekstremalnych, organizatorów wypraw z producentami i dystrybutorami sprzętu wykorzystywanego w sportach ekstremalnych. Nowe ekspozycje dołączą do dwóch znanych juz z poprzednich edycji przestrzeni specjalnych, takich jak „WySPA Zdrowia”, na której prezentowane były oferty sanatoriów, uzdrowisk, ośrodków SPA i wellness oraz „Turystyka Biznesowa” skupiająca przedstawicieli branży MICE.
W programie podczas zwiedzania uczniowie m.in. mieli możliwość obejrzenia Konkursu Barmańskiego „Gastro – Invest Flair Competition MTP Poznań”, pokazów nurkowania w basenie oraz występów zespołów regionalnych i szantowych na scenie. Co odważniejsi mogli ponurkować pod czujnym okiem instruktora nurkowania, wspiąć się po skałkach lub przejść po moście z lin. Dla relaksu można było skorzystać z masażu tajskiego lub posłuchać relaksującej muzyki. Na koniec obowiązkowo należało skorzystać z którejś z kuchni regionalnych Polski lub świata.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

W dniach od 10 do 14 października 2007 odbyła się X edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki pod hasłem „ Ucz się od najlepszych”. Z roku na rok impreza ta nabiera coraz większego rozmachu, gdyż cieszy się coraz większym zainteresowaniem szkół oraz indywidualnych odbiorców. Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku naukowego poznańskich uczelni, a także kształtowanie postaw twórczych oraz rozbudzanie potrzeby obcowania z nauką i sztuką wśród młodzieży.
W dniu inauguracji Festiwalu uczestnikami zajęć popularyzujących dorobek naukowy Wydziału Fizyki UAM w Poznaniu byli uczniowie klasy III technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Środzie wraz z opiekunami: Agatą Orłowską i Sebastianem Kawickim.
Młodzi ludzie wzięli udział w pokazie prostych ale bardzo efektownych doświadczeń, przygotowanym przez Zakład Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.W demonstracjach, pełnych zabawnych sytuacji, prowadzącym pomagali uczestnicy.
Następnie uczniowie "Hipolita" wysłuchali wykładu dr hab. Piotra Dybczyńskiego pt.” Jak pędzlem przesunąć datę końca świata?”. Wykład dotyczył badań nad obiektami kosmicznymi, które mogłyby w przyszłości zderzyć się z Ziemią i sposobami uniknięcia takiej katastrofy. Uczestnicy Festiwalu oprócz udziału w zajęciach mieli możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną nowoczesnego centrum uniwersyteckiego, a także zebrać informacje mogące w przyszłości ułatwić decyzję o przyszłej drodze kształcenia.

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster