Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
 Konkursy
 Akcje szkolne
 Wycieczki
 Uroczystości
 Zawody sportowe
 Tydzień Kultury
 Klub Szkół im. H. Cegielskiego
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018

Wycieczka do radia Merkury - listopad 2008
XI Festiwalu Nauki i Sztuki - październik 2008
WĘDRUJEMY PO WIELKOPOLSCE! - październik 2008
"Salon Maturzysty 2008" - wrzesień 2008

Wycieczka do radia Merkury

Dnia 25 listopada 2008 w związku z dniem poświęconym mediom, w ramach „Tygodnia Kultury”, klasa III TG wraz z opiekunkami Anną Leporowską i Agatą Orłowską, pojechała do Poznania na spotkanie z Radiem „Merkury”.
W siedzibie Radia, przepięknej willi z początku XX w. , znajdującej się tuż obok Parku Wilsona, wycieczkę powitał wieloletni dziennikarz radiowy p. Jacek Hałasik. W sposób barwny i dowcipny opowiedział zebranym o historii Radia oraz budynku, w którym się ono znajduje. Następnie zapoznał młodzież z technikami realizacji programu radiowego przed upowszechnieniem komputerów. Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia studia nagrań, obserwowali pracę realizatora programu „na żywo” oraz prowadzących program dziennikarzy.
Dzięki wycieczce uczniowie poznali specyfikę pracy radiowców – w przyszłym roku może uda się zwiedzić PTV?

/A. Orłowska/XI Festiwalu Nauki i Sztuki

W dniu 16 października 2008 r uczniowie naszej szkoły ponownie uczestniczyli w XI Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu. Tym razem na wycieczkę wybrały się klasy II TG i II THL pod opieką nauczycieli: Agaty Orłowskiej, Sebastiana Kawickiego i Zdzisława Smolarza.
Uczestnicy wzięli udział w pokazie pt. „(Nie)bezpieczne eksperymenty fizyczne”, gdzie mogli zobaczyć min.jak porusza się „jonolot” , jak powstaje trąba powietrzna i jak uzyskać plazmę w mikrofalówce.
Uczniowie mogli też poddać się komputerowemu badaniu wzroku przeprowadzanemu przez studentów i pracowników Zakładu Optyki.
Zwieńczeniem pobytu uczniów Hipolita na Festiwalu było wysłuchanie wykładu dr hab. Grzegorza Musiała pt. „Systemy operacyjne, przetwarzanie sekwencyjne i równoległe”

/A. Orłowska/WĘDRUJEMY PO WIELKOPOLSCE!

27 października jest świętem wszystkich turystów. Światowy Dzień Turystyki w tym roku grupa uczniów z klasy 1 EA spędziła pod opieką Teresy Kajl-Jankowskiej na rajdzie pieszym. Rajd zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze odbywał się na trasie Oborniki - Objezierze i poświęcony był pamięci pobytu Adama Mickiewicza w Wielkopolsce.
W pięknym parku otaczającym pałac w Objezierzu odbyły się liczne konkursy krajoznawcze i sportowe oraz wspólny posiłek (dla kilkuset osób). Atrakcją było pieczenie tradycyjnego chleba w piecu chlebowym, a następnie degustacja. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Szamotuł – zamku i Baszty Halszki.
Wspaniale dopisała zarówno pogoda, jak i humory uczestników.

Po konkursie wiedzy o bezpieczeństwie przeciwpożarowym

Posiłek na świeżym powietrzu smakował wspaniale

Za chwilę spróbujemy świeżego chleba

/T. Kajl-Jankowska/

"Salon Maturzysty 2008"

W tym roku po raz drugi Poznań gościł maturzystów z całego regionu. Tym razem gospodarzem „Salonu Maturzysty” była Politechnika Poznańska. Tam też wybrali się 16 września maturzyści klas IV HG i IV TS pod opieką p. Beaty Kuropki, p. Agaty Orłowskiej oraz doradcy zawodowego p. Ewy Barczyńskiej. Organizatorki wycieczki chciały pomóc młodzieży w podjęciu decyzji dotyczących wyboru przedmiotów zdawanych na maturze oraz wyboru dalszej drogi kształcenia.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym otwarciu Salonu, którego dokonali zaproszeni goście: przedstawiciele MEN, OKE, prezydent Poznania oraz rektorzy poznańskich uczelni.
Maturzyści „Hipolita” wysłuchali prezentacji ofert edukacyjnych Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Akademii Ekonomicznej, Uniwersytetu Przyrodniczego i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Uczniowie uzyskali informacje o zasadach rekrutacji w tych szkołach.
Istotnym punktem programu wycieczki było wysłuchanie wystąpienia dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu pani Zofii Hryhorowicz. Pani dyrektor podsumowała wyniki Matury 2009 i udzieliła wielu rad przyszłorocznym maturzystom.
Na koniec nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertami innych uczelni i szkół policealnych, których stanowiska usytuowane były w holu budynku.

Zobacz więcej

/A. Orłowska/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster