Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
 Konkursy
 Akcje szkolne
 Wycieczki
 Uroczystości
 Profilaktyka zdrowotna
 Zawody sportowe
 Tydzień Kultury
 SAF
 Drużyna Odysei Umysłu
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018

Rajd Reymontowski - maj 2010
PRZYSZLI POLICJANCI W WYŻSZEJ SZKOLE POLICJI W SZCZYTNIE - kwiecień 2010
I MIEJSCE W IMPREZIE NA ORIENTACJĘ! - kwiecień 2010
Wycieczka do parku rozrywki "Tropical Islands" - marzec 2010
Łyżwiarstwo prawie figurowe - marzec 2010
WYJAZD NA LODOWISKO BOGDANKA - luty 2010
RADIO HIPEK W RADIU MERKURY
Wycieczka przedmiotowa do Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu - listopad 2009
Z wizytą w młynie - listopad 2009
WYCIECZKA DO ŚMIEŁOWA - listopad 2009
MY NA TARGACH - październik 2009
RAJD "MICKIEWICZOWSKIM SZLAKIEM" - wrzesień 2009
WYCIECZKA DO KIEKRZA - wrzesień 2009
"GASTRONOMIK NA TARGACH" - wrzesień 2009
48 OGÓLNOPOLSKI RAJD "JESIEŃ CHOPINOWSKA" Z METĄ W ANTONINIE - wrzesień 2009

Rajd Reymontowski

8-9 maja 2010 roku odbył się XXXIV Międzywojewódzki Pieszy Rajd Reymontowski z metą w Kołaczkowie.
Drużyna z klasy 2 THG, reprezentująca naszą szkołę dzielnie pokonała 37 km trasy i wzięła udział w licznych konkursach wymagających wiedzy i sprawności fizycznej. W konkursie na temat życia i twórczości pisarza oraz w konkursie na ilustrację dowolnego obrzędu z „Chłopów” nasza grupa zdobyła drugie miejsca i została nagrodzona torbami podróżnymi.
Pogoda dopisała, a dodatkowymi atrakcjami było zwiedzanie muzeum w Pyzdrach (gdzie można było przymierzyć elementy zbroi i obejrzeć broń białą), pieczenie kiełbasek przy ognisku i dyskoteka na świeżym powietrzu. W związku z tym życie towarzyskie i integracja grup trwała do późnych godzin nocnych.

/T. Kajl-Jankowska/

PRZYSZLI POLICJANCI W WYŻSZEJ SZKOLE POLICJI W SZCZYTNIE

W dniach 19-20 kwietnia 2010r. uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym uczestniczyli w wyjeĄdzie dydaktycznym do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Zapoznali się z bazą dydaktyczną uczelni, zasadami rekrutacji. Młodzież obejrzała prezentację multimedialną o szkole, zwiedziła Izbę Pamięci i wpisała się do pamiątkowej księgi. Miała możliwość uczestniczenia w zajęciach w pracowni daktyloskopijnej oraz zapoznania się z działalnością strzelnicy policyjnej i różnymi rodzajami broni palnej. Uczniowie mogli również sprawdzić się w teście sprawnościowym, który wymaga ogromnej kondycji. Składało się na niego kilka ważnych ćwiczeń, jakie musi wykonać każdy, kto swoją przyszłość wiąże z zawodem policjanta. Młodzież uczestniczyła w zajęciach na siłowni oraz na basenie. Korzystała z zakwaterowania i wyżywienia na terenie uczelni. Uczniowie obejrzeli ruiny zamku krzyżackiego w Szczytnie.
W drodze powrotnej młodzież zwiedziła zamek w Golubiu-Dobrzyniu oraz Toruń, gdzie uczestniczyła w seansie pt. Osiem planet? w toruńskim Planetarium.
Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i planują kolejne, by zgłębiać swój przyszły zawód.

/B. Kuropka/

I MIEJSCE W IMPREZIE NA ORIENTACJĘ!

10 kwietnia reprezentacja naszej szkoły w składzie: Edyta Wojszczyk, Przemysław Pawęzowski, Roman Deiksler pod opieką Teresy Kajl-Jankowskiej wystartowała w XI Szamotulskiej Imprezie na Orientację SAMINO 2010.
Marsz na orientację odbył się na terenie Puszczy Nadnoteckiej w okolicach Chojna. Wzięło w nim udział 58 zespołów w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każdy zespół musiał przerysować na otrzymaną mapę punkty kontrolne, odnaleĄć je w lesie na kilkukilometrowej trasie, potwierdzić i dotrzeć do mety w określonym czasie. Dodatkowym utrudnieniem dla najstarszych grup była mapa we fragmentach do poskładania i różne skale mapy.
Nasza reprezentacja poradziła sobie znakomicie i wywalczyła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych!

/T. Kajl-Jankowska/

Wycieczka do parku rozrywki "Tropical Islands"

Wyspa tropikalna znajduje się w największej samonośnej hali świata w miejscowości Krausnick-60 km na północ od Berlina. Rozmiary tej hali są imponujące i wynoszą:-360 m. długości, 210 m. szerokości i 107 m. wysokości. Choć na moment mogliśmy zapomnieć o złej pogodzie i przenieść się do krainy, w której panuje tropikalne lato. Panuje tam stała temperatura powietrza 25 °C a temperatura wody wynosi 28-32 °C. W krainie tej czekało na nas wiele atrakcji, wymienię tylko niektóre: las tropikalny, morze południowe, zjeżdżalnia wieżowa, sauny, mini golf, tropikalna wioska, laguna, pasaż handlowy, dziecięcy świat zabaw. W trakcie wypoczynku można było spróbować rożnych potraw z kuchni świata.
Piękna bujna egzotyczna roślinność, zabytki Dalekiego Wschodu, żółwie, którym naprawdę nigdzie się nie spieszy :) Bajkowo zaaranżowane baseny, sauny, ekstremalne zjeżdżalnie, park rozrywki dla dzieci, pole golfowe, codzienne show taneczne z zaskakującymi sztuczkami magików. Są cztery zjeżdżalnie od bardzo delikatnej zielonej, po ekstremalną niebieską- zjazd 70 km/h.
Oswojeni z klimatem wyspy poddaliśmy się jej rytmowi. Tak jak niespodziewanie zaczęła się nasza podróż, tak niespodziewanie szybko upłynął czas. Wyjeżdżaliśmy z małym niedosytem, a jednocześnie szczęśliwi z czasu spędzonego razem, z czasu pełnego mocnych wrażeń i pięknych doświadczeń.

/K. Grabowska/

Łyżwiarstwo prawie figurowe

12 marca po raz kolejny grupa uczniów ZSZ wybrała się na lodowisko do Swarzędza. Opiekunami były panie Agata Szymczak, Katarzyna Nowaczyk i Ewa Szarzyńska. Po dotarciu na miejsce uczniowie szybko uwinęli się z wypożyczeniem łyżew i śmiało wkroczyli na lodowisko. Niektórzy stawiali pierwsze kroki na lodzie. Nie obyło się bez upadków, które witane były śmiechem. Na szczęście skończyło się tylko na siniakach. Czas mijał szybko, ale bardzo przyjemnie. Wszyscy mają nadzieję, że takie wyjazdy będą organizowane co roku.


/E. Szarzyńska/

WYJAZD NA LODOWISKO BOGDANKA

Zima jest okazją do mnóstwa szaleństw związanych ze śniegiem. Jedni szusują na nartach, inni śmigają sankami, ale są i tacy dla których prawdziwą frajdą jest jazda na łyżwach.
19 lutego 2010r. czterdziestoosobowa grupa młodzieży ZSZ miała przyjemność uczestniczyć w wycieczce na lodowisko Bogdanka w Poznaniu. Organizatorem wyjazdu były nauczycielki wych. fiz., panie: Agata Szymczak, Monika Fludra i Ewa Szarzyńska.
Uczniowie świetnie bawili się jeżdżąc na łyżwach. Była wspaniała zabawa, dużo śmiechu i radości. Okazało się, że wielu potrafiło fantastycznie poruszać się na lodzie. Ale nie obyło się bez kilku niegroĄnych upadków, a podnoszenie koleżanek i kolegów z zimnej tafli lodowiska, kiedy nogi same się rozjeżdżają okazało się dla niektórych nie lada wyczynem.
Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni i czekają na kolejny wyjazd.

/E. Szarzyńska/

RADIO HIPEK W RADIU MERKURY

Grupa uczniów naszej szkoły postanowiła sprawdzić jak funkcjonuje Radio Merkury w Poznaniu. Młodzi redaktorzy poznali strukturę i historię radia. Uczniowie zapoznali się z metodą montażu serwisu informacyjnego i zasadami tworzenia relacji radiowych. Część grupy sprawdziła swoje możliwości pomagając realizatorowi dĄwięku.

Dziękujemy pracownikom Radia Merkury za umożliwienie nam poznania zaplecza Waszego radia.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

Wycieczka przedmiotowa do Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu

Dnia 30.11.2009r. klasa I liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym zapoznała się z działalnością policjantów na Oddziale Prewencji Policji w Poznaniu. Młodzież obejrzała pokaz musztry, szkolenie psów obronnych, miejsce dowodzenia oddziału. Uczniowie mieli również możliwość zaznajomienia się z podstawowym sprzętem policyjnym oraz wyposażeniem każdego policjanta. Uczestnicy wyjazdy dydaktycznego mogli przymierzać kamizelki kuloodporne oraz inne elementy, które stanowią ochronę policjanta w czasie akcji. Na koniec młodzież została przewieziona samochodami policyjnymi w pełnej gotowości.

/B. Kuropka/

Z wizytą w młynie

W dniu 17.11 2009 dzięki uprzejmości p. p. Januszkiewiczów, uczniowie klasy IE uczący się w zawodach piekarz i cukiernik mieli możliwość obejrzenia cyklu produkcyjnego „od ziarna do mąki”. Uczestnicy wycieczki, zorganizowanej w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, mieli możliwość uzupełnienia wiedzy teoretycznej, zdobywanej w szkole. Opiekunkami grupy były M. Mikołajczak i A. Orłowska.

Pierwszym etapem była obserwacja pobierania próby i ważenia ziarna, przywiezionego przez rolnika. Następnie uczniowie obejrzeli w jaki sposób, dzięki nowoczesnym urządzeniom laboratoryjnym, badana jest jakość dostarczanego zboża. PóĄniej młodzież miała możliwość zobaczenia całego procesu produkcji mąki: od oczyszczania ziarna, poprzez jego mielenie, aż po pakowanie i załadunek.

Na koniec zwiedzający uzyskali informacje na temat strategii funkcjonowania firmy na rynku, narzędzi marketingowych, stosowanych form sprzedaży i dystrybucji. Zwiedzający mieli okazję się przekonać, że firma „Młyn”, kładzie szczególny nacisk na jakość swoich produktów, budowanie i podtrzymywanie zaufania klientów, a także zadowolenie swoich pracowników. Grupa młodzieży spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem właścicieli i pracowników, którzy w ciekawy sposób opowiadali o swojej pracy.

/A. Orłowska/

WYCIECZKA DO ŚMIEŁOWA

W dniach 28 października i 5 listopada 2009r. klasy 3EA, 3TG, 3TI zwiedzały Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie.
Wizyta w pałacu była dla nich żywą podróżą po miejscach związanych z wieszczem i niezwykłym doświadczeniem przedmiotów kojarzonych z jego osobą. Mickiewiczowi poświęcony jest parter pałacu, gdzie młodzież podziwiała rękopisy, osobiste pamiątki i pierwodruki.
Na piętrze znajduje się ekspozycja, która oddaje atmosferę siedziby ziemiańskiej.
Z okien pałacu roztacza się widok na wzgórza Szwajcarii Żerkowskiej. Młodzież poznała również park, gdzie znajdują się prawdziwe romantyczne zakątki np. „ogródek Zosi” opisany w „Panu Tadeuszu”.

/B. Kuropka, J. Pohl/

My na targach - październik 2009

24 października 2009 roku, w sobotę, grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wlkp. z opiekunami była na Targach INVEST HOTEL 2009 i TOUR SALON 2009.
Ochotnicy z klas: 1thl, 1ea, 1a, 2thl i 3 tm oraz nauczyciele: M. Mikołajczak, K. Hoffmann-Kulawik, A. Jaśkowiak, E. Bodylska i K. Torzyńska mieli możliwość obserwacji, w jaki sposób wyposażone mogą być hotelowe: pokoje, łazienki, sale restauracyjne i konferencyjne, zaplecza gastronomiczne i kuchnie, gabinety SPA. Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających były stoiska promocyjne i informacyjne, krótkie programy artystyczne, koncerty oraz poczęstunek w postaci potraw i napojów regionalnych , przygotowane przez wystawców z całego świata i z różnych rejonów Polski.
Autokarami najnowszej generacji można podróżować luksusowo po Polsce, Europie czy Azji, jednak możliwość przejażdżki autobusem z lat 60-70 tych , tzw.: "ogórkiem" budziła różne wspomnienia u dorosłych, a wśród młodzieży zainteresowanie minionymi czasami.
Całości wycieczki dopełniały rozmowy z producentami, menagerami i dystrybutorami o towarach wykorzystywanych w branżach hotelarskiej i gastronomicznej oraz usługach turystycznych.

/M. Mikołajczak/

Rajd "Mickiewiczowskim szlakiem"

W słoneczną sobotę 26 września 2009 szkolne koło PTTK wzięło udział co rocznym rajdzie pieszym „Mickiewiczowskim szlakiem” do Objezierza k. Obornik. Organizatorem wyjazdu było średzkie koło PTTK. Autobusem dotarliśmy do Obornik gdzie na boisku szkoły podstawowej znajdował się punkt startowy rajdu. Tam też reprezentacja naszego koła wzięła udział w pierwszej konkurencji rajdowej – konkursie wiedzy o A. Mickiewiczu i jego związkach z Wielkopolską.
Następnie, w doskonałych humorach wyruszyliśmy pieszo do Objezierza. Tam, w przepięknym starym pałacu, otoczonym parkiem mieści się Zespół Szkół im. A. Mickiewicza, który był gospodarzem rajdu. Teren parku wkrótce zapełniły grupy piesze i rowerowe. Na uczestników czekała kuchnia polowa, a w niej ciepły posiłek i herbata. Następnie uczestnicy rajdu zmierzyli się z konkurencjami sprawnościowymi: „jazda żółwia” na rowerze, rzuty piłką do kosza i podbijanie piłki nogą na czas. Ostatnim etapem turnieju był konkurs wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym. Nasza drużyna, z dorobkiem 38pkt/50 możliwych wypadła bardzo dobrze. Miłym akcentem był pokaz ludowych tańców wielkopolskich w wykonaniu uczniów technikum tutejszej szkoły. Przed wyjazdem z Objezierza mieliśmy możliwość skosztowania chleba upieczonego według tradycyjnej receptury w specjalnym piecu chlebowym.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w Borówcu, skąd pieszo udaliśmy się do Kórnika, gdzie czekał na nas autobus.

/A. Orłowska/

WYCIECZKA DO KIEKRZA

22 września 2009r. klasa I Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym przebywała w Ośrodku Szkoleniowym Policji w Kiekrzu. Uczniowie zapoznali się z bazą szkoleniową ośrodka oraz obejrzeli ćwiczenia policjantów mające na celu utworzenie kordonu. Mieli również możliwość poznania zasad funkcjonowania Policji Konnej. Młodzieży bardzo się podobało. W roku szkolnym 2009/2010 będą uczestniczyć w obozie szkoleniowym na terenie ośrodka.

/B. Kuropka/

"GASTRONOMIK NA TARGACH"

17 września 2009r. młodzież klas Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych pod opieką wychowawców i nauczycieli przedmiotów zawodowych (E. Bodylskiej, B. Gościniak, K. Hoffmann-Kulawik, K. Jastrząb, M. Kawickiej, M. Mikołajczak, K. Torzyńskiej) uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Gastronomicznych - GASTRO TRENDY w Poznaniu.
Wyjazd ten był możliwy dzięki współpracy Zespołu Szkół Zawodowych z firmą UNILEVER Polska S.A. w Poznaniu, która przekazała 100 zaproszeń na targi dla uczniów klas gastronomicznych z naszej szkoły (1 THG, 2 THG, 3 TG, 3 THL i 4 TG).
Odwiedzając stoiska firmowe uczniowie mieli możliwość poszerzyć wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych, zapoznać się z najnowszymi technologiami i trendami w gastronomii. Ponadto zapoznali się z elementami wyposażenia zakładów gastronomicznych - części konsumpcyjnej i produkcyjnej, opakowań i dodatków do żywności oraz technologią produkcji artykułów żywnościowych, w tym także smacznych ciast i przetworów mięsnych.

/M. Mikołajczak, K. Torzyńska/

48 OGÓLNOPOLSKI RAJD "JESIEŃ CHOPINOWSKA"
Z METĄ W ANTONINIE 12-13.09.2009

Piękne jesienne plenery podziwialiśmy na 48 Ogólnopolskim Rajdzie "Jesień Chopinowska" z metą w Antoninie. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klas 1 TB i 3 TG pod opieką p. Teresy Kajl-Jankowskiej. W ciągu dwóch dni przewędrowaliśmy prawie 30 km szlakami, które wiodły poprzez malowniczy Park Krajobrazowy Doliny Baryczy i w okolice Antonina. W Antoninie podziwialiśmy drewniany pałac myśliwski księcia Radziwiłła, a w rozległym parku odbył się zlot wszystkich grup rajdowych, czyli spotkało się… kilkaset osób.
Na mecie rajdu odbyły się różne konkursy, nie zabrakło grochówki z kotła, a na zakończenie koncertu utworów Chopina. Wszyscy uczestnicy mimo zmęczenia wrócili w świetnych humorach do domów.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami wędrować do Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego (biblioteka).

/T. Kajl-Jankowska/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster