Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
 Konkursy
 Akcje szkolne
 Wycieczki
 Profilaktyka zdrowotna
 Zawody sportowe
 Liga halowa
 Tydzień Kultury
 Szkolne Koło LOP
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018

Promocja zdrowego żywienia - czerwiec 2011
MANEWRY KLAS POLICYJNYCH - czerwiec 2011
RUSZYŁY PATROLE SZKOLNE - czerwiec 2011
Promocja zdrowego żywienia - maj 2011
DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW - maj 2011
„Dzień Przedsiębiorczości” - marzec 2011
ŚLUBOWANIE NA KADETA SZKOŁY POLICYJNEJ - marzec 2011
Mlecznie – Bezpiecznie - marzec 2011
Promocja zdrowego żywienia - luty 2011
DBI 2011 - spotkanie z policjantami - luty 2011
DBI 2011 - przedstawienie "Bezpieczny komputer, bezpieczny Internet" - luty 2011
Promocja zdrowego żywienia - styczeń 2011
Spotkanie Wigilijne - grudzień 2010
Promocja zdrowego żywienia - grudzień 2010
SPOTKANIE Z KONSULEM - grudzień 2010
CIASTECZKA ANDRZEJKOWE listopad 2010
PRAWYBORY W HIPOLICIE - listopad 2010
JESIENNA ZBIÓRKA MAKULATURY - paĽdziernik 2010
Ogólnopolski Tydzień Kariery 18-24 paĽdziernika 2010 r.
Promocja zdrowego żywienia
"Sprzątanie świata" – 17-09-2010


Promocja zdrowego żywienia

W związku z promocją zdrowego żywienia pracownia gastronomiczna zaprosiła ponownie na degustację potrawy o wysokiej wartości odżywczej. W czwartek 9 czerwca serwowaliśmy po raz ostatni w tym roku szkolnym koktajl truskawkowy i truskawkowo – bananowy.

/E. Bodylska, M. Kawicka/

MANEWRY KLAS POLICYJNYCH

7 czerwca 2011r. klasy policyjne odbyły manewry w lesie na terenie gminy Krzykosy. Młodzież została podzielona na sześć grup i wykonywała zadania, które czekały na nich w kolejnych punktach leśnych. Przyszli policjanci musieli wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy, orientacją w terenie, sprytem, błyskotliwością, pomysłowością. Finał miał miejsce na Górze Bismarck'a, najwyższym wzniesieniu w gminie Krzykosy, zwanym Górą Konwaliową. Manewry zakończono ogniskiem oraz sprawdzeniem umiejętności strzeleckich. Oprócz tego uczniowie otrzymali zadania, by zaprojektować maskotkę klas policyjnych oraz ułożyć piosenkę związaną z ich edukacją w liceum policyjnym. Szczególne podziękowania należą się panu leśniczemu Krzysztofowi Sroce, który umożliwił przeprowadzenie manewrów oraz panu Pawłowi Malewskiemu z klubu Strzelniczego „Pojedynek” za zorganizowanie turnieju strzeleckiego.

/R. Mikołajczak, B. Kuropka/

RUSZYŁY PATROLE SZKOLNE

W porozumieniu z Komendą Powiatową Policji w Środzie Wlkp. oraz Strażą Miejską ze Środy Wlkp. uczniowie klas policyjnych biorą udział w inicjatywie PATROLE SZKOLNE – PRACA NA RZECZ BEZPIECZNEJ ŚRODY. Celem akcji jest działanie młodzieży na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Środzie Wlkp., kształtowanie w młodzieży prawidłowej postawy moralnej i obywatelskiej oraz „praktyka zawodu” policjanta, strażnika miejskiego, ochroniarza. Działanie podczas patrolu szkolnego jest związane wyłącznie z obserwacją otoczenia i ujawnienia szeroko pojętych niepokojących zjawisk. Inicjatywa patroli szkolnych ma służyć poszerzeniu zajęć zawodowych uczniów klas policyjnych oraz zakorzenić wysoką kulturę osobistą niezbędną w przyszłej pracy.

/R. Mikołajczak, B. Kuropka/

Promocja zdrowego żywienia

W związku z promocją zdrowego żywienia pracownia gastronomiczna zaprosiła ponownie na degustację potrawy o wysokiej wartości odżywczej. W środę 25 maja w czasie dużej przerwy serwowaliśmy pyszne, kolorowe i wartościowe kanapki.

/E. Bodylska, M. Kawicka/

DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

19 maja 2011r. w naszej szkole odbył się Dzień Dobrych Uczynków. Ideą akcji, którą promuje Fundacja Ekologiczna Arka, jest czynienie dobra na rzecz innych ludzi i środowiska. W związku z powyższym ogłosiliśmy zbieranie darów dla Domu Dziecka w Kórniku-Bninie. Do włączenia się w akcję dobroczynną poprosiliśmy wszystkie średzkie szkoły, wysyłając stosowne pisma. Udział w zbieraniu darów potwierdziły trzy szkoły, mianowicie Szkoła Podstawowa nr 3, Gimnazjum nr 2, Zespół Szkół Rolniczych. Wyrażamy ogromną wdzięczność za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc potrzebującym. Szczególne podziękowania należą się dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 3 , Gimnazjum nr 2 oraz z Zespołu Szkół Rolniczych. Zebrane dary przekazaliśmy 1 czerwca do Domu Dziecka w Kórniku – Bninie. Zespół Szkół Rolniczych potrzebne produkty przekazał średzkim rodzinom, które 27 kwietnia straciły w pożarze cały dorobek swojego życia. Ponadto młodzież naszej szkoły 19 maja rozdawała mieszkańcom Środy Wlkp. karteczki z sentencjami oraz propozycjami dobrych uczynków.
Tego typu działania dobroczynne są zawsze bardzo potrzebne, ponieważ wpływają na kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

/J. Tomczyk-Wojciechowska, K. Torzyńska, B. Kuropka/

„Dzień Przedsiębiorczości” - szansą na lepsze przygotowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wejścia na rynek pracy

31 marca 2011r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przeprowadzonym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości po raz ósmy w Polsce „Dniu Przedsiębiorczości”.
Założeniem „Dnia Przedsiębiorczości” jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi, pogłębianie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz przygotowanie ich do funkcjonowania na rynku pracy.
W „Dniu Przedsiębiorczości” uczniowie zgłaszali się do wybranych firm, gdzie w ciągu 3-5 godzin przedstawiciel firmy (konsultant - opiekun ucznia) zapoznawał ich z działalnością firmy oraz zakresem obowiązków na danym stanowisku pracy.
Ogółem do programu zgłosiło się 23 uczniów oraz 16 firm, które przyjęły uczniów na jednodniowe praktyki.
Uczniowie samodzielnie dokonali wyboru firm, chcąc poznać specyfikę wybranego przez siebie zawodu i zweryfikować własne wyobrażenie o wymarzonym miejscu pracy w przyszłości.

Firmy biorące udział w programie „Dzień Przedsiębiorczości:

 • URZĄD MIEJSKI W ŚRODZIE WLKP.
 • HURTOWNIA ELEKTRYCZNA AT-KROTOSZYN
 • STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU OŚWIATY I KULTURY NA WSI W ŚNIECISKACH
 • ZESPÓŁ SZKÓŁ W NOWYM MIEŚCIE
 • PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – USŁUGOWE „ADI-POŻ”
 • SKLEP SPOŻYWCZO – PRZEMYSŁOWY „KASIA”
 • FIRMA FARUTEX – POZNAŃ
 • NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE ARTYSTYCZNO – TEATRALNE „Z.O.O.”
 • SALON FRYZJERSKI DLA PSÓW „PUPIL”
 • FIRMA HANDLOWA JACEK KAJDAN
 • RESTAURACJA & PIZZA „AL CAPONE”
 • PRZEDSZKOLE „OSIEDLOWE SKRZATY”
 • ZAKŁAD MALARSKO TAPECIARSKI - MARCIN BARTKOWSKI
 • SKLEP „NIUNIA” ŚNIECISKA
 • SZKOŁA PODSTAWOWA W ŚNIECISKACH
 • FOTO STUDIO „CHRABĄSZCZ”

Uczniowie biorący udział w programie:
Klasa 2 THL

 • Jagoda Gomuła
 • Marta Martyka
 • Patrycja Murzynowska
 • Agnieszka Czerniak
 • Karolina Solarska
 • Agata Szymańska
 • Martyna Janiszewska
 • Anna Górniak
3 THG
 • Monika Rogozińska
 • Agnieszka Muszyńska
3 EA
 • Sandra Kotarska
 • Monika Bartkowiak
 • Angelika Wojciechowska
 • Paulina Wujek
 • Kinga Wiśniewska
 • Iwona Łukaszyk
 • Joanna Krzewiak
3 THL
 • Sylwia Grochowska
 • Ilona Wiśniewska
 • Patrycja Kozak
 • Monika Walkowiak
 • Marzena Mieloch
 • Monika Chęciek

/K. Torzyńska/

ŚLUBOWANIE NA KADETA SZKOŁY POLICYJNEJ

19 marca 2011r. uczniowie klas policyjnych złożyli uroczystą przysięgę, by otrzymać stopień kadeta. Legitymacje Kadeta wręczył Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wielkopolskiej mł. insp. Paweł Wawrzyniak. Uroczystość odbyła się w podniosłej atmosferze. Uczniowie z wielkim wzruszeniem i powagą wysłuchali zasad zdobywania awansu oraz powtarzali słowa przysięgi w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli i zaproszonych gimnazjalistów.
Zobacz regulamin otrzymywania stopni awansu.

/B. Kuropka, R. Mikołajczak/

Mlecznie – Bezpiecznie

16 marca 2011r. uczniowie klasy II LOP na prośbę policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. pomagali w organizacji finału konkursu Mlecznie – Bezpiecznie. Była to wspólna akcja policjantów i strażaków przeprowadzona wśród uczniów szkół podstawowych. Finałowe rozgrywki odbywały w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie Wlkp. Uczniowie klasy II LOP z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem pomagali w przeprowadzeniu drużynowych rozgrywek sportowych.

/B. Kuropka/

Promocja zdrowego żywienia

W związku z promocją zdrowego żywienia pracownia gastronomiczna zaprosiła ponownie na degustację potrawy o wysokiej wartości odżywczej. W miniony czwartek 24 lutego w czasie dużej przerwy serwowaliśmy zupę jarzynową z koperkiem.

/E. Bodylska, M. Kawicka/

DBI 2011 - spotkanie z policjantami

23 lutego br. w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. asp. Michała Szymurskiego i asp. Piotra Pawlaka. W dwóch spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich wszystkich szkół średnich oraz klasa pierwsza technikum informatycznego.
Tematem spotkania było bezpieczeństwo w Internecie oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia, na które narażony jest każdy internauta. I tak uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się co to są groĄby karalne, na czym polega przestępstwo znieważenia czy oszustwa. Policjanci zwracali uwagę na to, jak bezpiecznie korzystać z komunikatorów, facebooka, aukcji internetowych czy bankowości elektronicznej. Podkreślali, że nie ma anonimowości w Internecie, a sprzęt jakim dysponuje policja daje duże możliwości w odzyskiwaniu danych.
Poruszane tematy oparte na przykładach z życia pogłębiły wiedzę uczniów dotyczącą bezpieczeństwa w Internecie.

/A. Karbowiak/

DBI 2011 - przedstawienie "Bezpieczny komputer, bezpieczny Internet"

Dnia 22 lutego br. w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów klas I LOP i II LOP, pod opieką pań: Ewy Karaśkiewicz i Emilii Nowaczyk zatytułowane „Bezpieczny komputer, bezpieczny Internet”.
Dwudziestominutowy program- scenkę dramatyczną obejrzeli uczniowie siedmiu klas naszej szkoły, by potem wziąć udział w rozmowie na temat zagrożeń i szkodliwych treści, jakie niesie Internet.
Bohaterka przedstawienia, młoda dziewczyna otrzymuje od rodziców w prezencie komputer, który staje się jedynym „przyjacielem” dziewczyny. Zanie3dbuje ona obowiązki domowe, szkolne, rezygnuje z hobby, traci kontakt ze światem rzeczywistym… Uzależnia się od komputera spędzając przy nim coraz więcej czasu. Na szczęście historia kończy się happy endem, dziewczyna słucha przestróg rodziców oraz personifikowanych wirtualnych zagrożeń, którzy zalecają rozsądne korzystanie z komputera i Internetu.
Spotkanie zakończył krótki konkurs, w którym wzięły udział delegacje każdej z obecnych klas. Śmiechom nie było końca. Publiczność gromkimi brawami nagradzała najdowcipniejsze i „najbezpieczniejsze” odpowiedzi na podchwytliwe i niebezpieczne „pytania”, jakie mogą pojawić się w Internecie, na które narażenie są młodzi użytkownicy. Inwencja wszystkich uczestników pozytywnie zaskoczyła jurorki konkursu, dlatego słodkie nagrody – lizaki przyznały ex aequo wszystkim grupom.

/E. Nowaczyk/

Promocja zdrowego żywienia

W związku z promocją zdrowego żywienia pracownia gastronomiczna zaprosiła ponownie na degustację potrawy o wysokiej wartości odżywczej. W miniony czwartek 13 stycznia podawaliśmy surówkę wieloowocową - skarbnicę witamin i składników mineralnych.

/E. Bodylska, M. Kawicka/

Spotkanie Wigilijne

Dnia 22 grudnia 2010r. odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie wigilijne wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie klasy IILOP oraz IVTG uświetnili tę uroczystość przygotowując montaż słowno-muzyczny dotyczący tematyki bożonarodzeniowej. Przedstawienie miało na celu uświadomienie widzom, co jest ważne podczas świąt Bożego Narodzenia. Przesłanie płynące z ust młodych ludzi wzruszyło wielu gości. Na koniec Gwiazdor z Elfami rozdali wszystkim symboliczne prezenty, odbyło się wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem oraz uroczysta Wigilia./B. Kuropka/

Promocja zdrowego żywienia

W związku z promocją zdrowego żywienia pracownia gastronomiczna zaprosiła ponownie na degustację potrawy o wysokiej wartości odżywczej. W czwartek 16 grudnia serwowano twarożek ze szczypiorkiem i pieczywo razowe. Jak zwykle potrawa smakowała wszystkim.

/E. Bodylska, M. Kawicka/

SPOTKANIE Z KONSULEM

02.12.2010 na zaproszenie Dyrekcji, grona nauczycielskiego i uczniów, naszą szkołę odwiedził Konsul Federacji Rosyjskiej - Jurij Rożkow. Tematem spotkania były tradycje świąteczne w Polsce i Rosji, praca konsulatu, pasje, zainteresowania, a także języki obce, których najchętniej uczy się rosyjska młodzież. Spotkanie upłynęło w przyjaznej i bardzo miłej atmosferze. Miało ono na celu przybliżenie uczniom kultury naszych wschodnich sąsiadów, a także zapoznanie z pracą konsularną. Wizyta była już drugą taką wizytą w Hipolicie. Wcześniej, w styczniu 2005 odwiedził nas poprzednik Konsula Rożkowa, Pan Konsul Siergiej Siemionow. Mamy nadzieję, że podobne odwiedziny staną się u nas tradycją.

/K. Napierała/

CIASTECZKA ANDRZEJKOWE

Już po raz drugi w dniach od 25-30 listopada w naszej Szkole odbyła się niezwykła akcja z inicjatywy Samorządu Szkolnego i opiekuna H. Sęk oraz przy współpracy zespołu przedmiotowego spożywczego. W tym czasie wypiekano ciastka z wróżbą andrzejkową, które potem zostały sprzedane, a zebrane pieniądze przeznaczono na cel charytatywny.
W tym roku wsparcia Samorządowi Szkolnemu udzieliły klasy technikum organizacji usług gastronomicznych i technikum hotelarstwa pod opieką M. Kawickiej i E.Bodylskiej, które zajmowały się wypiekiem ciasteczek. Natomiast w każdą dużą przerwę do akcji wkraczał koordynujący całą akcją Samorząd Uczniowski, który sprzedawał ciasteczka wśród społeczności szkolnej.
Pomysł na „ciastka z wróżbą” został przyjęty entuzjastycznie przez wszystkich, zarówno uczniów, nauczycieli jak i pozostałych pracowników szkoły. Mamy nadzieję, że każda wróżba była pomyślna.

/M. Kawicka/

PRAWYBORY W HIPOLICIE

We wtorek 16 listopada w naszej szkole odbyły się prawybory samorządowe. Była to próba wyboru burmistrza naszego miasta. Prawo głosu mieli uczniowie klas III i IV a więc w przeważającej większości osoby pełnoletnie. Zagłosowały 204 osoby.
Wybory wygrał Wojciech Ziętkowski, który otrzymał 128 głosów. Drugie miejsce zajął Piotr Kasprzak (28 głosów), Bogusław Biernat - 19 głosów. Kolejne miejsca zajęli Rafał Piechowiak – 18 i Marcin Bubniewicz – 5 głosów.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

JESIENNA ZBIÓRKA MAKULATURY

Aby wyprodukować 1 tonę papieru trzeba ściąć 17 drzew - przyjmując ten przelicznik, możemy pochwalić się uratowaniem 51 średniej wielkości drzew.
19 – 20 paĄdziernika zbieraliśmy w szkole makulaturę – łączna waga zebranego surowca to 3026,4 kg. W tej akcji zwyciężyła klasa 3EA.
Nagrodą dla zwycięskiej klasy był wyjazd do Fabryki Ozdób Choinkowych Bol – Glass w GnieĄnie. W wycieczce tej uczestniczyła także klasa 3E, która w poprzednim roku szkolnym zgromadziła największą ilość zużytych baterii.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

Ogólnopolski Tydzień Kariery 18-24 paĄdziernika 2010 r.

Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspomagania drogi każdego obywatela do edukacji, zawodu, pracy i kariery.
W ramach II OTK uczniowie klasy czwartej technikum hotelarskiego planowali swoją przyszłą drogę życiową na spotkaniu w Powiatowym Urzędzie Pracy.
Dnia 20 paĄdziernika odbyli spotkanie z doradcą zawodowym p. B. Kaczor, która:

 • udzieliła informacji o zawodach, rynku pracy oraz możliwościach szkolenia i kształcenia we współpracy z PUP,
 • pomagała zaplanować karierę zawodową
 • mówiła jakie wymagania psychologiczne i fizyczne należy spełnić aby móc wykonywać zawód, szansach zatrudnienia oraz o instytucjach szkoleniowych, edukacyjnych, w których możesz zdobyć zawód lub podnieść swoje kwalifikacje
 • pokazała potrzebę kontaktu z doradcą zawodowym w: wyborze zawodu, podjęciu decyzji o zmianie zawodu, określeniu zainteresowań i predyspozycji zawodowych, przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej
Uczniowie mieli również możliwość poznać nowe dotychczas nieznane albo małe popularne zawody, zapoznając się z dostępnymi zbiorami informacji zawodowych takich jak:
 1. Teczki informacji o zawodach, zawierające opisy czynności, zadań, wymagań, dróg kształcenia i podnoszenia kwalifikacji.
 2. Klasyfikacja zawodów i specjalności (MPiPS).
 3. Przewodnik po zawodach.
 4. Informator o szkołach różnego typu o zasięgu krajowym i lokalnym.
 5. Informatory, poradniki, katalogi.

Na koniec każdy z uczestników spotkania mógł za pomocą testu Hollanda sprawdzić jakie są jego preferencje zawodowe.

/M. Kawicka/

Promocja zdrowego żywienia

W związku z promocją zdrowego żywienia pracownia gastronomiczna zaprasza na degustację potraw o wysokiej wartości odżywczej. Począwszy od paĄdziernika, raz w miesiącu, oferujemy zdrową potrawę.
W środę 13-10-2010 serwowaliśmy mus truskawkowy z kaszy manny.
Zapraszamy ponownie w listopadzie. O tym co będziemy degustować, poinformujemy w najbliższym czasie.

/E. Bodylska/

"Sprzątanie świata" – 17-09-2010

Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”. Pamiętajmy o tym, że segregując odpady chronimy jednocześnie przyrodę oraz nas samych! Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, a także inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Każdy z nas musi sobie zdawać sprawę z tego, że ma wpływ na nasze środowisko i stopień jego zanieczyszczenia.
Terenem objętym sprzątaniem zostały bagna średzkie. Uczniowie otrzymali worki i rękawice. Udało nam się zebrać ok. 35 worków śmieci. W tegorocznym „sprzątaniu świata” wzięły udział następujące klasy:
I E
II D
III BES
IV TI
oraz opiekunowie: Agnieszka Bartmińska, Ewa Karaśkiewicz , Marcin Łuczak, Edward Jeczeń

/A. Bartmińska/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster