Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
 Konkursy
 Akcje szkolne
 Wycieczki
 Profilaktyka zdrowotna
 Zawody sportowe
 Liga halowa
 Tydzień Kultury
 SAF
 Drużyna Odysei Umysłu
 Szkolne Koło LOP
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018

KONKURS GASTRONOMICZNY
KONKURS CUKIERNICZY
KONKURS NA HASŁO REKLAMUJĄCE SZKOŁĘ
KONKURS "Juvenes Translatores"
KONKURS Z JĘZYKOWA ANGIELSKIEGO
WIEDZA O KULTURZE ZJEDNOCZONEGO KRÓLESTWA
WIELKI KONKURS JĘZYKOWY
XII KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA
KONKURS JĘZYKOWY
KONKURS BHP
KONKURS LOGICZNRGO MYŚLENIA DLA GIMNAZJALISTÓW
KONKURS PIOSENKI MIŁOSNEJ
KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA
KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ
Odpowiedzialne zachowanie w Internecie
KONKURS PROFILAKTYCZNY ZDROWOTNO - EKOLOGICZNY

KONKURS GASTRONOMICZNY

Dnia 31 maja 2012 r. odbył się w naszej szkole po raz kolejny konkurs gastronomiczny. Celem takiego konkursu jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności kulinarnych uczniów, propagowanie rodzimych tradycji oraz kształtowanie postaw kreatywnych. Wzięło w nim udział pięcioro uczniów:
Nowińska Alicja z klasy 1TG,
Józefczak Piotr z klasy 1E,
Fibner Marlena z klasy 2THG,
Szymkowiak Marcin i Mikołajczyk Adrian z klasy 2B.

Uczniowie przygotowali potrawy zgodnie z recepturą gastronomiczną, którą zaproponowali sami i przedstawili do zaakceptowania członkom komisji tydzień przed konkursem. Podczas oceny brane były pod uwagę takie czynniki jak: pracochłonność, sposób podania, wygląd, dekoracja, smak i aromat oraz zastosowane techniki kulinarne. Potrawy oceniało jury w składzie:
Hanna Sęk - wicedyrektor - przewodnicząca
Monika Kawicka - nauczycielka ZSZ
Emilia Bodylska - nauczycielka ZSZ
Maciej Pacanowski - szef kuchni w restauracji "Pozytywka" w Zaniemyślu.

W związku z tym, że wszystkie potrawy były przygotowane i podane na wysokim poziomie, z zastosowaniem różnorodnych technik kulinarnych, jury postanowiło przyznać nagrody w różnych kategoriach.
Mistrz smaku i dekoracji - Piotr Józefczak, przygotowana potrawa to: Filet z kurczaka faszerowany szpinakiem na ratatuj warzywnym z ryżem.
Mistrz zdrowej żywności - Alicja Nowińska, przygotowana potrawa to: Roladki drobiowe z mięsem mielonym, pieczone w folii aluminiowej ,surówka z kapusty pekińskiej.
Mistrz inwencji twórczej - Marlena Fibner, przygotowana potrawa to: Roladki z indyka z melonem i suszonymi pomidorami.
Mistrz oryginalnej potrawy - Adrian Mikołajczyk, przygotowana potrawa to: Łosoś w glonach nori, na sałatce z cukinii, z dresingiem ziołowym i pęczakiem z puree buraczanym.
Mistrz tradycji kulinarnych - Marcin Szymkowiak, przygotowana potrawa to: Boeuf Strogonow z kluskami półfrancuskimi.
Uczestnicy konkursu otrzymają nagrody książkowe oraz dyplomy, które będą im wręczone na uroczystym zakończeniu roku szkolnego.

/E. Bodylska, M. Kawicka/

KONKURS CKIERNICZY

27 i 29 marca 2012 roku odbyły się etapy teoretyczne II konkursu na najlepszego cukiernika w Zespole Szkół Zawodowych im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wlkp w roku szkolnym 2011/2012 i po raz pierwszy konkursu na najlepszego piekarza w Zespole Szkół Zawodowych im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wlkp w roku szkolnym 2011/2012.
Konkursy odbyły się w ramach współpracy Hipolita Cegielskiego w Środzie Wlkp z Cechem Rzemiosł Różnych w Środzie Wlkp.
Etap praktyczny konkursu odbył się 5 czerwca 2012 roku. Komisja w składzie: W.Kubiak, najlepszych.
Najlepszym cukiernikiem w Zespole Szkół Zawodowych im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wlkp w roku szkolnym 2011/2012 został Mateusz Skotarczak, a najlepszym piekarzem w Zespole Szkół Zawodowych im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wlkp w roku szkolnym 2011/2012 został Rafał WoĄniak.
Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone na uroczystym zakończeniu roku szkolnego.
Zespołu Szkół Zawodowych im.
J.Tomczyk - Wojciechowska, K.Torzyńska, i M.Mikołajczak

/M.Mikołajczak/

KONKURS NA HASŁO REKLAMUJĄCE SZKOŁĘ

I miejsce zdobyła klasa 1TB
II miejsce zdobyła klasa 1TEK
III miejsce zdobyła klasa 1A
Zwycięzcom gratulujemy!!!

A oto nagrodzone hasła:

"W murach Hipolita uczy się elita"

"W naszej szkole- Hipolicie, czas przemija znakomicie"

"Jeśli nie chcesz swojej zguby, W Hipolita przybądź mury"

"Jeśli ekonomia chodzi ci po głowie, To Hipolit na twoje marzenia odpowie"

"Jest Hipolit, jest zabawa, tutaj każdy z chęcią wpada"

"Hipolit jest the best- I dobrze wiesz, że tak jest"

/J. Pohl/

ZSZ w międzynarodowym konkursie "Juvenes Translatores"

Po etapie szkolnym pięcioro uczniów zostało wybranych do reprezentowania Zespołu Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w międzynarodowym konkursie "Juvenes Translatores", który odbył się po raz piąty we wszystkich krajach Unii Europejskiej 24 listopada 2011. Teksty do tłumaczenia były związane tematycznie z wolontariatem, ponieważ Rok 2011 nazwany został Europejskim Rokiem Wolontariatu. Grzegorz Zaton i Jacek Jagodziński z klasy 2 TIE wykonali tłumaczenie z języka angielskiego na język polski, natomiast Marzena Mikołajczak, Martyna Bogusławska z 2 THG oraz Manuela Budzińska z 2 LOP tłumaczyły z języka niemieckiego na język polski. Prace tego samego dnia zostały wysłane do Brukseli. Konkurs koordynował nauczyciel języka niemieckiego – pani Agnieszka Bartmińska. Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych ogłosiła wyniki w marcu. Jury wybrało po jednym najlepszym tłumaczeniu z każdego państwa członkowskiego. Z Polski wygrał Dawid Dworak z II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie z miejscowości Końskie. Ponieważ zwycięzca mógł być tylko jeden, Dyrekcja Generalna wyróżniła kilku uczniów. Zespół Szkół Zawodowych też ma się czym pochwalić, ponieważ uczennica naszej szkoły Marzena Mikołajczak otrzymała wyróżnienie. Jest to ogromny sukces Marzeny, która wykonała bardzo dobre tłumaczenie i ma predyspozycje do tego, aby w przyszłości zostać tłumaczem. Konkurs "Juvenes Translatores" daje uczniom możliwość przekonania się, czym jest praca zawodowego tłumacza i jak wiele wysiłku i zaangażowania kosztuje każde tłumaczenie, jaką wiedzą językową i poza językową musi się wykazać, aby dobrze zrozumieć i przetłumaczyć tekst. Dobry tłumacz to taki, który nie tłumaczy słowo na słowo, lecz sens na sens.

/A. Bartmińska/

Konkurs Języka Angielskiego

Hipolit w pierwszej piątce!

Dnia 18 kwietnia 2012r. w siedzibie NKJO we Wrześni odbył się Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych. W etapie szkolnym wzięło udział ok. 500 uczniów z języka angielskiego oraz ok. 300 uczniów z języka niemieckiego. Do finału zakwalifikowało się 22 uczniów z j. angielskiego oraz 16 osób z j. niemieckiego. W konkursie brali udział najlepsi językowcy z Wrześni, Śremu, Środy Wielkopolskiej, Konina, Gniezna, Swarzędza i Słupcy.
Zespół Szkół Zawodowych reprezentowali Dawid Guth oraz Adam Konieczny wraz z nauczycielkami Hanną Ratajską- Sobik oraz Karoliną Górniak. Doskonale poradził sobie Adam Konieczny w konkursie języka niemieckiego zajmując V miejsce i pokonując tym samym około 300 rówieśników. Uczniowie musieli wzmagać się z testem leksykalno- gramatycznym. Do zadań finalistów należało rozpoznawanie i stosowanie struktur gramatycznych, rozumienie tekstu czytanego, a także parafrazowanie czyli to, co zdaniem uczestników okazało się najtrudniejsze.
W trakcie konkursu odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli przygotowane przez wydawnictwa, które dodatkowo ufundowały nagrody dla uczestników finału. W ten sposób każdy uczestnik otrzymał nagrodę. SłuchaczeNKJO przygotowali w kawiarence przyjęcie dla uczniów konkursu i gości.

/K. Górniak/

Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 2 kwietnia 2012 roku odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego - "WIEDZA O KULTURZE ZJEDNOCZONEGO KRÓLESTWA". Konkurs wymagał od uczestników znajomości kultury i zabytków Zjednoczonego Królestwa oraz wiedzy o rodzinie królewskiej. Laureatami zostali: I miejsce - Daria Wojtysiak 2THG II miejsce - Marcin Pawełczyk 4TIA III miejsce - Krzysztof Szarzyński 4TIA Organizatorem konkursu była p. J. Olkiewicz. Serdeczne podziękowanie za pomoc p. E. Barczyńskiej.

/J. Olkiewicz/

Wielki Konkurs Językowy

Ogłaszamy, że przeprowadzony w naszej szkole w dniach 13 i 14 kwietnia 2012 r. Wielki Konkurs Językowy został rozstrzygnięty. Wystartowały w nim 24 czteroosobowe zespoły. Rywalizacja w trakcie całego konkursu była emocjonująca. Do finału awansowało pięć zespołów.
Piąte miejsce w konkursie zajął zespół, który przyjął nazwę "Konfasela" w składzie: Joanna Leżała, Paulina Maćkowiak, Angelika Manicka i Jakub Jachnik z klasy 3 LOP.
Czwarte miejsce przypadło zespołowi Artemidy, czyli dziewczynom z klasy 4 THL: Martcie Nowak, Monice Wojtyrze, Alicji Lamel i Marzenie Mieloch.
Trzecie miejsce wywalczył zespół Creative, również reprezentujący klasę 4 THL, czyli Milena Mazur, Angelika Nowak, Anita Jankowiak i Danuta Drozdowska.
Drugie miejsce zdobył zespół "Matóżyści z szustej klasy w składzie: Justyna Bolewska, Angelina Hut, Adam Kajdan i Sławomir Budzyński - klasa 4 EA.
Zwyciężył zespół Bezimiennych Myślicieli z klasy 3 TI, czyli Szymon Ludwiczak, Dariusz Szczepański, Dawid Szkudlarek i Michał Rybka, którego przy czwartym zadaniu zastąpił Rafał Gonerko. Szczegółowa punktacja i ilustrowana relacja z konkursu pojawi się na stronie internetowej szkoły.
Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom. Zadania były niełatwe. Dziękujemy za udział i mamy nadzieję, ze dobrze się bawiliście. Dołączamy dokumentację konkursu i przypominamy, jakie były zadania.

Do pobrania - uczestnicy>>

Do pobrania - regulamin>>

Do pobrania - list>>

Do pobrania - polecenie do zad I>>

Do pobrania - polecenie do zad II>>

Do pobrania - polecenie do zad III>>

Do pobrania - polecenie do zad IV>>

Do pobrania - rysunek>>

Do pobrania - punkty przeliczone>>

/A. Bartosiewicz/

XII Powiatowy Konkurs Logicznego Myślenia

29 marca 2012 w świetlicy Zespołu Szkół Zawodowych w Środzie spotkali się finaliści XII Powiatowego Konkursu Logicznego Myślenia ze szkół ponadpodstawowych naszego powiatu: Zespołu Szkół w Nowym Mieście, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Łęknie i Zespołu Szkół Zawodowych w Środzie. Po raz pierwszy od kilku lat do finału nie zgłosiły się reprezentacje średzkiego LO, które wielokrotnie zdobywało w konkursie nagrody. Poziom uczestników był wysoki. Bezkonkurencyjni w tym roku okazali się uczniowie z Nowego Miasta, którzy zajęli dwa nagradzane miejsca. Pierwsze miejsce zdobył zespół w składzie: Michał Tadyszak, Magdalena Graczyk i Sławomir Skrzypski. Na drugim miejscu uplasowali się ich szkolni koledzy: Kamil Żebrowski, Kamil Janiszewski i Łukasz Piasecki. Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie "Hipolita": Łukaszowi Bolewskiemu, Krystianowi Stachowiakowi i Krzysztofowi Witkowskiemu. Patronem konkursu i fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe, jego organizatorkami Renata Mikołajczak, Agata Orłowska i Małgorzata Ciesielska - nauczycielki ZSZ w Środzie. Organizatorki serdecznie dziękują za pomoc pani Annie Paliwodzie - Skrobosińskiej. Składają również podziękowania współpracującym z nimi od wielu lat nauczycielom szkół średnich powiatu.

/A. Orłowska/

Konkurs Językowy

Dnia 28 marca 2012r. odbył się w naszej szkole I etap konkursu organizowanego przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrześni. Do testu językowego przystąpiło 39 osób z naszej szkoły: 16 osób z języka niemieckiego i 23 osoby z języka angielskiego. Test był pierwszą częścią konkursowych zmagań oraz sprawdzał gramatykę, leksykę a także znajomość przysłów. Po części testowej wyłoniono najlepszych uczniów, z grupy języka angielskiego i z grupy języka niemieckiego. W tym roku szkolnym dwoje uczniów zakwalifikowało się do finału, który odbędzie się 18 kwietnia 2012 r. we Wrześni. Finalistami zostali:

Adam Konieczny z klasy 4THG w części niemieckiej oraz Dawid Guth z klasy 4TIA w części angielskiej.
Pozostałe lokaty zajęli:
W części niemieckiej:
II Roman Deiksler 4THG
III Krzysztof Szarzyński 4TIA
W części angielskiej:
II Alicja Lammel 4THL
III Krzysztof Szarzyński 4TIA
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych laureatów.

/K. Górniak/

Konkurs BHP

W dniu 27.03.2012 r. w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu odbyła się XII edycja etapu regionalnego Konkursu dla pracowników młodocianych zatrudnionych w rzemiośle ze znajomości prawnej ochrony pracy oraz przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Konkurs jest wspólną inicjatywą Państwowej Inspekcji Pracy i Związku Rzemiosła Polskiego, którego celem jest upowszechnienie wśród pracowników młodocianych wiedzy dotyczącej ich praw i obowiązków oraz zagrożeń wypadkowych i chorobowych, które mogą wystąpić w ich miejscu pracy. Konkurs przebiega w dwóch etapach: regionalnym i ogólnokrajowym. Organizatorami konkursu na etapie regionalnym są: Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu, przy współpracy Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W konkursie wzięło udział 64 uczniów z 15 wielkopolskich szkół. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych: Krzysztof Wieczorek z klasy 1B, Bartosz Lisiecki z klasy 1B oraz Arkadiusz Jeżewski z klasy 2F. Uczestnicy Konkursu w regulaminowym czasie 45 min. rozwiązywali  pisemny test, na który składał się zestaw 40 pytań, w tym 20 pytań z prawa pracy oraz 20 pytań z technicznego bezpieczeństwa pracy, fizjologii, psychologii, socjologii i ergonomii pracy, postępowania powypadkowego, zasad udzielania pierwszej pomocy, świadczeń powypadkowych oraz ochrony p.poż. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dwóch najlepszych będzie reprezentować Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą na etapie ogólnopolskim. Uczestnikom serdecznie dziękuję za zaangażowanie i liczę na jeszcze lepsze wyniki w przyszłorocznej edycji konkursu.

DYPLOM
DYPLOM

/I. Pereć/

II Powiatowy Konkurs Logicznego Myślenia dla Gimnazjalistów

22 marca 2012 po raz drugi odbył się Konkurs Logicznego Myślenia przeznaczony dla uczniów gimnazjów powiatu średzkiego. W konkursie tym od ponad 10 lat udział biorą uczniowie szkół ponadpodstawowych, a od ubiegłego roku również uczniowie gimnazjów. Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych w listopadzie 2011 r. w świetlicy Zespołu Szkół Zawodowych w Środzie spotkało się 9 zwycięskich zespołów z Sulęcinka, Słupi Wielkiej oraz Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 3 i Gimnazjum w Zespole Szkół Akademickich ze Środy Wlkp. Poziom uczestników był bardzo wyrównany i wyłonienie laureatów wymagało przeprowadzenia dogrywki. Zwycięzcą konkursu okazał się zespół z Gimnazjum w Sulęcinku w składzie: Krzysztof Bajer, Eryka Pankowska, Anna Piszczatowska. Drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Środzie: Mateusz Borowski, Dawid Bandosz i Paweł Springer. Trzecie miejsce należało do gimnazjalistów ze Słupi Wielkiej: Wiktora Gielniaka, Jakuba Mielocha i Sebastiana Orwata. Patronem konkursu i sponsorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Środzie Wlkp., a jego organizatorkami nauczycielki ZSZ w Środzie Wlkp.: Agata Orłowska, Renata Mikołajczak i Małgorzata Ciesielska. Dziękują one za pomoc w przygotowaniu finału pani Marii Zaton.

/A. Orłowska/

KONKURS PIOSENKI MIŁOSNEJ

29 lutego 2012r. uczeń klasy 3 LOP - Paweł Rutkiewicz po raz drugi wziął udział w konkursie piosenki o tematyce miłosnej organizowanym przez Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni. Przed szeroką publicznością zaśpiewał piosenkę Mariusza Kalagi "Jedna z gwiazd". Swoim wykonaniem wzbudził ogromny aplauz widowni.

/B. Kuropka/

KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA

Dnia 1 grudnia 2011 r odbyły się rozgrywki szkolne XII edycji "Konkursu Logicznego Myślenia". To wspaniała forma rozrywki umysłowej, uczy spostrzegawczości, logicznego myślenia, dociekliwości i wykorzystania posiadanej wiedzy w zadaniach nietypowych. Uczy, bawi, stwarza możliwość przeżycia pięknej przygody z matematyką. W konkursie biorą udział uczniowie szkół średnich gminy Środa: Zespołu Szkół Zawodowych w Nowym Mieście, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Łęknie, Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wlkp oraz naszej szkoły. Do konkursu przystąpiło 30 trzyosobowych zespołów. Dwie najlepsze drużyny z każdej szkoły awansują do drugiego etapu. Do drugiego etapu, z naszej szkoły zakwalifikowały się zespoły w składzie:

1)Marcin Pawełczyk
2)Michał Pawełczyk
3)Adam Nowicki

Zespół II
1)Marcin Bandosz
2)Łukasz Bolewski
3)Krzysztof Witkowski

/R. Mikołajczak/

KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

W listopadzie bieżącego roku odbyła się w naszej szkole trzecia edycja konkursu na kartkę świąteczną, charakteryzującą dany obszar językowy. Prace mogły być wykonywane różnymi technikami plastycznymi. Łączyć je jednak musiały motywy charakterystyczne dla danego kraju i świąteczne, a także życzenia w języku obcym. Na konkurs napłynęło 45 kartek. Jury wyróżniło 14 prac.

Laureatami zostali:

K. Jaskuła kl. I E
E. Wojtysiak kl. I D
W. Dolna kl. I D
A. Kwiatek kl. I D
E. Maciejewska kl. I D
M. Kruszona kl. I D
M. Dutkowiak kl. I D
P. Nowak kl. I D
W. Nowakowska kl. I TG
A. Furmanek kl. I TG
M. Walkiewicz kl. I TG
W. Bednarek kl. I TG
K. Komisarek kl. I TG
K. Andruszewska kl. I TG
N. Lemiszewska kl. I TEK
M. Bogusławska kl. II THG

Prace zostały wywieszone w gablocie języków obcych "Poliglota".

/K. Napierała/

Odpowiedzialne zachowanie w Internecie

I miejsce - Dariusz Szczepański z klasy 3TI

Gratulujemy!

/A. Karbowiak/

KONKURS PROFILAKTYCZNY ZDROWOTNO-EKOLOGICZNY

Dnia 16 listopada przypadał Światowy Dzień Rzucania Palenia. W tym dniu została nadana, przez szkolny radiowęzeł, audycja o tematyce antynikotynowej, nawiązująca do początków akcji rzucania palenia, aspektów zdrowotnych i kosztów społeczno-ekonomiczno-ekologicznych palenia tytoniu. Tekst audycji opracowały: K.Hoffmann-Kulawik i M.Mikołajczak.
W związku z wspomnianym Dniem Rzucania Palenia oraz przypadającym 22 listopada, Dniem Walki Z Paleniem Tytoniu została przygotowana gazetka tematyczna oraz przeprowadzony konkurs profilaktyczny, zdrowotno-ekologiczny. W konkursie zwrócono uwagę na przeciwwskazania palenia czynnego i biernego, koszty ekonomiczne i społeczne palenia tytoniu, aspekty ekologiczne produkcji papierosów i problemy związane z zagospodarowaniem odpadów: opakowań i niedopałków. Uczestnikami konkursu byli uczniowie (12) klas: 1 ti, 2tie i 2thg.
Laureatami konkursu są:
1. Grzegorz Zaton z klasy 2 tie
2. Jacek Jagodziński z klasy 2 tie
3. Patrycja Moczyńska z klasy 2thg

Przykładowe pytania konkursu:
1.Jeśli 1 paczka papierosów kosztuje 12 złotych; to ile palacz, palący 1 paczkę papierosów dziennie traci na swój nałóg rocznie?

2.Ile zaoszczędzi w/w palacz w ciągu 25 lat? Co można za to kupić?

3.Wśród wymienionych substancji toksycznych dymu tytoniowego podkreśl substancje rakotwórcze: kadm, aceton, arsen, polon, toluen, dwutlenek węgla, amoniak, benzopiren, nikotyna, DDR, piren, naftyloamina, fenol, chlorek winylu, naftyloamina.

4.Jak długo rozkłada się w glebie papieros z filtrem?


Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie, przeprowadzenie i poprawienie prac oraz opracowanie dyplomów były:

/K.Hoffmann-Kulawik, M.Mikołajczak i J.Tomczyk-Wojciechowska./

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster