Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
 Konkursy
 Akcje szkolne
 Wycieczki
 Profilaktyka zdrowotna
 Zawody sportowe
 Liga halowa
 Tydzień Kultury
 SAF
 Drużyna Odysei Umysłu
 Szkolne Koło LOP
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018

W CIEMNOŚCI

GIMNAZJALIŚCI W HIPOLICIE

II SZKOLNY DZIEŃ KINA W HIPOLICIE

KONKURS NA NAJBARDZIEJ POMYSŁOWO WYCIĘTĄ DYNIĘ

W ciemności

W dniach 24 i 25 stycznia 2012r. uczniowie naszej szkoły w ramach Szkolnej Akademii Filmowej obejrzeli film Agnieszki Holland pt. „W ciemności” w średzkim kinie „Baszta”. Film opowiada o wojennych losach rodziny Chigerów oraz grupie Żydów ukrywających się w czasie II wojny światowej przez czternaście miesięcy w lwowskich kanałach. Film uzyskał nominację do Oscara na najlepszy film nieanglojęzyczny podczas 84. ceremonii wręczenia Oscarów.

Agnieszka Holland tak mówi o filmie „W ciemności”:
„Jestem bardzo dumna, bardzo się cieszę. […] Czy to mój najważniejszy film? Zawsze ten ostatni jest najważniejszy, ale myślę, że ten film szczególnie nam się udał. Wszystkie istotne założenia, które stawiałam sobie wraz z ekipą twórców udało się zrealizować. Podstawowe założenie - że to będzie film nie o ideach, tylko o ludziach, o głębokich pokładach człowieczeństwa - w najlepszym i najgorszym sensie. Nie chcieliśmy robić filmu tylko historycznego, chcieliśmy, żeby był realistyczny i to też nam się udało. Bo „W ciemności” mówi o tym, co nas ciągle boli. Możemy się identyfikować zarówno z głównym bohaterem, jak i z ludĄmi ukrywającymi się w kanałach. Tak, mam wrażenie, że udało nam się tym razem powiedzieć coś ważnego.”

Źródło: Gazeta Wyborcza

/B. Kuropka, J. Pohl/

Gimnazjaliści w Hipolicie

Z okazji II Szkolnego Dnia Kina, w Zespole Szkół Zawodowych gościli uczniowie Gimnazjum nr1 oraz Gimnazjum nr3. Uczniowie wraz z opiekunami przybyli na zaproszenie organizatorów Szkolnej Akademii Filmowej pani J. Pohl oraz B. Kuropki na spotkanie z uczniami Hipolita, którzy w dniu 18 listopada obchodzili II Szkolny Dzień Kina.

Młodzież gimnazjów zwiedziła szkołę, wzięła udział w konkursach zorganizowanych przez uczestników Szkolnej Akademii Filmowej oraz uczestniczyła w krótkich zajęciach w pracowni gastronomicznej i hotelarskiej. To właśnie uczniowie klas gastronomicznych piekli dla młodzieży ciasteczka w kształcie paluchów wiedĄmy, które w tym dniu były jedną z dodatkowych atrakcji II Szkolnego Dnia Kina. O pracowni gastronomicznej opowiadała pani Emilia Bodylska, natomiast po pracowni hotelarskiej oprowadzały panie Monika Kawicka i Anna Jaśkowiak.

Młodzież gimnazjów miała przede wszystkim możliwość spotkania i rozmowy z uczniami Hipolita oraz zobaczenia życia szkoły od wewnątrz. Dzień ten był więc kolejną okazją do pokazania, że Hipolit to szkoła, do której uczęszczają kreatywni uczniowie.

/B. Kuropka, J. Pohl/

II Szkolny Dzień Kina w Hipolicie

18 listopada 2011r. to dzień, w którym w Zespole Szkół Zawodowych im H. Cegielskiego w Środzie Wlkp. pojawiły się duchy, wampiry, zjawy, czarownice i upiory. A wszystko za sprawą II Szkolnego Dnia Kina zorganizowanego przez Szkolną Akademię Filmową prowadzoną przez Justynę Pohl oraz Beatę Kuropkę. Motywem przewodnim było hasło „Duchy, zjawy, czarownice, wampiry i upiory w literaturze i w filmie”. Uczniów Hipolita nie trzeba było namawiać, aby w tym dniu wystylizowali się na „upiorną postać” z wybranej przez siebie książki lub filmu. Do szkoły w tym dniu przybyły wampiry z filmów grozy, duchy z legend i opowieści, czarownice z dramatów Szekspira i Słowackiego oraz Świtezianka z ballad Mickiewicza. Nie mogło też zabraknąć starożytnej mumii, diablic, rozkładających się zwłok oraz Mickiewiczowskiego Gustawa. Uczniowie oraz organizatorzy zaskoczyli pomysłowością, a przede wszystkim dbałością o najdrobniejsze szczegóły charakteryzacji.

Dzień ten był również okazją do wykazania się talentem plastycznym, gdyż uczestnicy podzieleni na grupy tworzyli własną wizję duchów i upiorów. Powstałe w ten sposób prace stały się kolejnym elementem dekoracji sal polonistycznych. Prace te mogli obejrzeć uczniowie Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 3, którzy wraz z opiekunami odwiedzili Zespół Szkół Zawodowych. Po wspólnych zabawach i konkursach oraz pamiątkowych zdjęciach wszyscy uczestnicy II Szkolnego Dnia Kina przeszli do kina Baszta, gdzie wręczone zostały nagrody za „najbardziej upiorny strój dnia”.

Wyniki przedstawiają się następująco:
I MIEJSCE – Marcin Słomczyński 4TIA
II MIEJSCE – Natalia Gauza 3 LOP
III MIEJSCE – Magdalena Janas 2 A

WYRÓŻNIENIA
Eliza Spławska 2 LOP
Joanna Pieczyńska 1 TEK
Malwina Wojciechowska 2 A

Punkty zostaną wliczone do Hipoligi.

Po wręczeniu nagród oraz słodkim upominku od Dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych wszyscy mieli okazję obejrzeć finałową część sagi „Zmierzch”: „Przed świtem” w reżyserii Billa Condona. Wszyscy uczestnicy zakończyli więc ten dzień filmem doskonale wpisującym się w motyw przewodni II Szkolnego Dnia Kina.

Organizatorzy Szkolnej Akademii Filmowej wyrażają podziękowania Dyrekcji Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3 oraz pani Beacie Zalesińskiej za pomoc w zorganizowaniu i aktywny współudział w II Szkolnym Dniu Kina w Zespole Szkół Zawodowych. Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczniom Hipolita, którzy zaangażowali się w przygotowanie II Szkolnego Dnia Kina.

/B. Kuropka, J. Pohl/

Konkurs na najbardziej pomysłowo wyciętą dynię

W ramach obchodów II SZKOLNEGO DNIA KINA został zorganizowany konkurs na najbardziej pomysłowo wyciętą dynię.

Wyniki przedstawiają się następująco:
I MIEJSCE - Natalia Lemiszewska 1 TEK
II MIEJSCE - Agnieszka Antoniewicz 3 LOP
III MIEJSCE - Klasa 4 TIB

WYRÓŻNIENIA
Monika Walkiewicz 1 TEK
Manuela Budzińska 2 LOP
Karolina Idczak 2 LOP

Punkty zostaną wliczone do Hipoligi.

/B. Kuropka, J. Pohl/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster