Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
 Wydarzenia
 Wycieczki
 Profilaktyka zdrowotna
 Pola Nadziei
 Klub Szkół im. H. Cegielskiego
 SAF
 Konkursy
 Zawody sportowe
 Hipoliga
 Tydzień Kultury
 Liga halowa
 Drużyna Odysei Umysłu
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018

IV SZKOLNY DZIEŃ KINA W HIPOLICIE - kwiecień 2014r.

IV SZKOLNY DZIEŃ KINA - ogłoszenie

"KAMIENIE NA SZANIEC" - 2 kwietnia 2014r.

BIEGNIJ, CHŁOPCZE, BIEGNIJ - 23 stycznia 2014r.

WAŁĘSA - CZŁOWIEK Z NADZIEI - 29 października 2013r. SIERPNIOWE NIEBO. 63 DNI CHWAŁY - 11 października 2013r.

IV SZKOLNY DZIEŃ KINA W HIPOLICIE

W piątek 11 kwietnia uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. obchodzili IV Szkolny Dzień Kina. W tym roku młodzież wraz z opiekunami Szkolnej Akademii Filmowej, panią Justyną Pohl i Beatą Kuropką, podjęli się realizacji motywu morskiego. W pokazie mody, który nawiązywał do filmów o tematyce marynistycznej wystąpiły rusałki, piraci, podróżnicy, morskie syreny. Nie zabrakło również współczesnych piratów, marynarzy oraz stworzeń morskich. W dniu tym w szkole gościli średzcy gimnazjaliści, którzy wzięli udział w filmowych konkursach, przygotowanych przez młodzież szkoły.

Kolejny raz uczniowie CKZiU wykazali się niezwykłą pomysłowością i wyobraźnią w tworzeniu niesamowitych strojów i charakteryzacji, które nawiązywały tematycznie do motywu morskiego. A wszystko to odbyło się w hali sportowej szkoły, która na ten dzień przemieniła się w nadmorski kurort z piaskiem, mewami i szumem morskich fal.

Po zakończonych uroczystościach, kolorowy korowód uczniów przeszedł ulicami miasta, aby w średzkim kinie Baszta spotkać się i ogłosić wyniki konkursu filmowego. Wśród zwycięzców znalazła się między innymi Natalia Jankowska - syrena (uczennica klasy pierwszej liceum ratowników medycznych), Paula Kuźniarek - syrena i Angelika Nowak - rusałka (klasa liceum policyjnego), Monika Walkiewicz - piratka (klasa 3 technikum ekonomicznego). Finałem IV Szkolnego Dnia Kina był seans w średzkim kinie Baszta.GALERIA:

/B. Kuropka, J. Pohl/

IV SZKOLNY DZIEŃ KINA

UWAGA !


W dniu 11 kwietnia (piątek) br. rozpocznie się


IV SZKOLNY DZIEŃ KINA


Hasłem przewodnim będzie


"MOTYW MORSKI"


Czekamy na wasze niesamowite propozycje przebrania się
za postaci związane lub nawiązujące do motywu morskiego.

Możecie więc przeobrazić się w tym dniu
w rusałki, morskie potwory, podróżników, piratów, odkrywców nowych lądów.
Możecie również wcielić się w rolę Kolumba lub Magellana a także Posejdona.

Wasza wyobraˇnia niech podpowiada Wam
najoryginalniejsze stroje, które zaprezentujecie w
IV Szkolnym Dniu Kina.

/B. Kuropka, J. Pohl/

"KAMIENIE NA SZANIEC" W REŻ. ROBERTA GLIŃSKIEGO.

"Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo". Oto dewiza, jaką w życiu kieruje się trzech młodych przyjaciół: Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem - przetrwać za wszelką cenę czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, potrafią żyć pełnią życia. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą "jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec", zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.GALERIA:

/B. Kuropka, J. Pohl/

BIEGNIJ, CHŁOPCZE, BIEGNIJ.

Film w reżyserii Pepe Danquarta to wzruszająca opowieść o ucieczce 8-letniego chłopca z warszawskiego getta. Przez cały film przeżywamy koszmar związany z walką o przeżycie Jurka Staniaka. Jesteśmy świadkami tego, w jaki sposób dziecko traktowane jest przez Polaków, których prosi o pomoc. Wędrówka chłopca jest niebezpieczna i toczy się w czasie bardzo trudnym dla wszystkich żyjących w czasie II wojny światowej.

Film wywołał wiele emocji wśród naszych uczniów.GALERIA:

/B. Kuropka, J. Pohl/

WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI.

"Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności." (cyt. z FilmWeb)GALERIA:

/B. Kuropka, J. Pohl/

SIERPNIOWE NIEBO. 63 DNI CHWAŁY.

11.X- film „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”- to zrealizowana w nowatorski sposób, wielowątkowa i poruszająca opowieść sięgająca czasów lata 1944 roku. Film ten jest hołdem złożonym młodym Polakom walczącym w Powstaniu Warszawskim. Ciekawostką jest to, że w filmie wystąpili nie tylko zawodowi aktorzy (Krzysztof Kolberger, Anna Romantowska, Anna Nehrebecka, Justyna Sieńczyłło), ale również raperzy znani z popularnej grupy hip-hopowej Hemp Gru.GALERIA:

/B. Kuropka, J. Pohl/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w ¦rodzie Wielkopolskiej
webmaster