Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
 Wydarzenia
 Wycieczki
 Profilaktyka zdrowotna
 Pola Nadziei
 Klub Szkół im. H. Cegielskiego
 SAF
 Konkursy
 Zawody sportowe
 Hipoliga
 Tydzień Kultury
 Liga halowa
 Drużyna Odysei Umysłu
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018

KONKURSYKonkurs "Mądry i sprawny"
Konkurs "Moja Szkolna Tapeta"
Młodzi specjaliści od BHP
XIV Powiatowy Konkurs Logicznego Myślenia
KONKURS "OMNIBUS" SKOK JAWORZNO
KONKURS OMNIBUS SKOK JAWORZNO dla gimnazjalistów
Tu jest mój dom – konkurs recytatorski w Poznaniu
Konkurs "Moja Szkolna Tapeta"
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę świąteczną
KONKURS "OMNIBUS" SKOK JAWORZNO
KONKURS GASTRONOMICZNY

Konkurs "Mądry i sprawny"

24 kwietna rozstrzygnięto w naszej szkole kolejny interesujacy konkurs. W ramach realizowanego w szkole projektu Trzymaj formę – żyj zdrowo i sportowo przeprowadzono rozgrywkę mającą wyłonić ucznia, który odznacza się zarówno walorami umysłu, jak i sprawnością fizyczną. Hasło konkursu brzmiało: MĽDRY I SPRAWNY.
Organizatorzy – Ewa Szarzyńska i Andrzej Bartosiewicz – nawiązali do ideału wychowania w starożytnej Grecji polegający na kształceniu w harmonii zalet duszy i ciała. Do konkursu zdecydowało sie przystąpić szesnaścioro uczestników. W pierwszej fazie musieli się oni zmierzyć z testem na wiedzę ogólną. Należało się tu wykazać rozległością zainteresowań i umiejetnościa myślenia. Test badał wiedzę z literatury, sztuki, chemii, geografii i innych dziedzin. Trzeba było rozwiązać po dwa nietrudne, ale podchwytliwe zadania z matematyki i fizyki.
I wreszcie należało wykazać się znajomością przynajmniej jednego obcego języka. Zamieszczono w teście pewien tekst w czterech językach: francuskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Uczestnicy musieli na jego podstawie odpowiedzieć na pytania i zaznaczyć na mapie Aten miejsce, o którym w tym tekście była mowa (podana tam była droga dojazdu pod pewien adres).
Druga faza konkursu to test sprawności fizycznej. Uczestnicy pokonywali na czas tor przeszkód obejmujący zadania siłowe, ogólnosprawnościowe, szybkościowe i wytrzymałościowe. Punktacja została zaprojektowana tak, aby zwycięzcy zarówno testu z wiedzy ogólnej, jak i sprawnościowego otrzymali po 50 punktów – a inni startujący proporcjonalnie mniej.
Zwyciężyła oraz otrzymała nagrodę główną (100) zł uczennica klasy drugiej liceum o profilu policyjnym! Dołączamy szczegółowe wyniki konkursu, zdjęcia oraz ów słynny test. :)
zobacz DYPLOM
zobacz TEST WIEDZY
zobacz WYNIKI
zobacz REGULAMIN

Gratulujemy!

/A. Bartosiewicz/

Konkurs "Moja Szkolna Tapeta"

Konkurs "Moja Szkolna Tapeta" zakończony.
W wyniku głosowaniu uczniów etap szkolny wygrał Łukasz Bolewski z klasy 3TI, który przygotował następujące prace.
Kategoria 1 "Ważna dla mnie kampania społeczna" - zobacz
[Rozmiar: 15153 bajtów]
Kategoria 3 "Ważne dla mnie polskie święto Państwowe (narodowe)" zobacz
[Rozmiar: 31621 bajtów]

Gratulujemy!

/A. Karbowiak/

Młodzi specjaliści od BHP

W piątek 11 kwietnia o jedenastej,wśród osiemdziesięciuuczniów z Wielkopolski uczestniczyło także 8 osób z naszej szkoły. Odbył się regionalny etap XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych "Bezpiecznie od startu".

Uczestnicy musieli rozwiązać test, zawierający 40 pytań, dotyczycących prawa pracy, technicznegobezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy,ochrony przeciwpożarowejoraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Nasi uczniowie to 5 fryzjerów z klasy 3 A :
Ciszewska Alicja,
Marchwiak Wioleta,
Nowak Marcin,
Piosik Sandra
i Wojtczak Roksana.
Oraz 3 mechaników z klasy 3B:
Wieczorek Krzysztof,
Lisiecki Bartosz,
Szymandera Adam .


Najlepszym z naszej ósemki okazał się Nowak Marcin – fryzjer uzyskując 24 punkty, co uplasowało go w czołówce uczestników. Czworo uczniów miało po 21 punktów: Ciszewska Alicja, Marchwiak Wioleta, Szymandera Adam, Wieczorek Krzysztof.

Lisiecki Bartosz mechanik pojazdów samochodowych – 18
Piosik Sandra – fryzjer 16
Wojtczak Roksana - fryzjer - 14

Uczestnikom gratulacje złożyła Stanisława Ziółkowska Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu. Mówiła o potrzebie zdobywania wiedzy w zakresie BHP, prosiła aby wszyscy w swojej pracy bezwzględnie pamiętali o jednym : najważniejsze jest życie i zdrowie pracownika. O tym nigdy nie wolno zapominać zarówno pracodawcy jak i współpracownikom.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

/K. Torzyńska/

XIV Powiatowy Konkurs Logicznego Myślenia

3 kwietnia 2014r w świetlicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp spotkali się finaliści XIV Powiatowego Konkursu Logicznego Myślenia ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wlkp, Zespołu Szkół w Nowym Mieście oraz drużyny CKZiU zarówno z Hipolita jaki i z Łękna. Poziom uczestników był wysoki. Tym razem najlepszym zespołem okazała się drużyna z LO w składzie Tomasz Kot, Jakub Kozak i Aleksander Znaniecki. Na drugim miejscu uplasował się zespół z CKZiU z Łękna Dominik Brzęcki, Piotr Maćkowiak i Adam Strugarek Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie z Nowego Miasta Damianowi Marciniakowi, Łukaszowi Piaseckiemu i Przemysławowi Roszyk. Patronem konkursu i fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe, jego organizatorkami Renata Mikołajczak i Małgorzata Ciesielska - nauczycielki CKZiU w Środzie. Słodki poczęstunek przygotowała młodzież z klasy 2b i 2g pod kierunkiem p. Małgorzaty Mikołajczak i p. Emilii Bodylskiej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych powiatu średzkiego, którzy współpracują z nimi od wielu lat. Zapraszamy w przyszłym roku.

/R. Mikołajczak/

KONKURS "OMNIBUS" SKOK JAWORZNO

3 kwietnia 2014r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. odbyła się IV edycja konkursu OMNIBUS SKOK "Jaworzno", tym razem skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Celem konkursu było propagowanie wiedzy o tematyce finansowej, kształcenie umiejętności korzystania z usług bankowych oraz rozbudzanie zainteresowań ekonomipsz i finansami.
Do konkursu zgłosiło się łpszcznie 95 uczestników z 8 szkół:

- Liceum Ogólnokształcpszce w Środzie Wlkp.
- CKZiU w Łęknie
- Gimnazjum w Słupi Wielkiej
- Gimnazjum nr 1 w Środzie Wlkp.
- Zespół Szkół Akademickich w Środzie Wlkp.
- Gimnazjum „Keglik” w Środzie Wlkp.
- Gimnazjum w Zaniemyślu
- CKZiU w Środzie Wlkp.
Po powitaniu gości przez dyrektora regionu SKOK Jaworzno pana Marcina Andrzejczaka, uczestnicy konkursu przystpszpili do rozwipszzywania testu. Oprócz zadań testowych należało również wymyślić nazwę oraz spot reklamowy usługi bankowej, jakpsz mógłby zaoferować SKOK Jaworzno swoim klientom.
W czasie gdy jury oceniało testy, uczestnicy mieli możliwość skorzystać z poczęstunku w świetlicy szkolnej przygotowanego przez uczniów klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Każdy z uczniów otrzymał certyfikat uczestnictwa w konkursie oraz kubek z logo SKOK. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Daria Nowak CKZiU w Środzie Wlkp.
II miejsce – Beata Ratajczak CKZiU w Środzie Wlkp.
III miejsce – Maria Torzyńska Gimnazjum nr 1 w Środzie Wlkp.

/K. Torzyńska/

KONKURS OMNIBUS SKOK JAWORZNO dla gimnazjalistów

13 marca 2014r w świetlicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. spotkali się finaliści IV Powiatowego Konkursu Logicznego Myślenia ze szkół gimnazjalnych. W matematycznych zmaganiach uczestniczyło 16 zespołów: z Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 3, Keglika, Gimnazjum z Zespołu Szkół Akademickich ze Środy Wlkp., oraz Gimnazjum z Kleszczewa, Sulęcinka, Słupi Wielkiej i Nowego Miasta. W listopadzie 2013r zostały przeprowadzone eliminacje szkolne, które wyłoniły po dwa najlepsze zespoły z każdej szkoły. Bezkonkurencyjni w tym roku okazali się uczniowie z Gimnazjum Nr 1: Weronika Waligóra, Krzysztof Katafiasz, Szymon Szczot, którzy zajęli I miejsce. Poziom uczestników był bardzo wyrównany i wyłonienie laureatów wymagało przeprowadzenia dogrywki, w której o drugie i trzecie miejsce walczyło sześć zespołów. Ostatecznie II miejsce zajął zespół z Gimnazjum w Słupi Wielkiej w składzie: Zofia Fraś, Adrianna Sznura, Ida Miczke (zdobywczynie I miejsca w III edycji konkursu) a trzecie miejsce zajął zespół z Gimnazjum w Sulęcinku w składzie: Dominik Bajer, Władysław Matuszewski, Wiktor Musiołowski. Po raz pierwszy nagrodzeni zostali zdobywcy czwartego miejsca Wiktor Gielniak, Jakub Mieloch oraz Sebastian Orwat ze Słupi Wielkiej (zdobywcy II miejsca w III edycji konkursu), którzy przegrali o sekundy z zespołem z Sulęcinka. Organizatorki R. Mikołajczak i M. Ciesielska serdecznie dziękują Starostwu Powiatowemu w Środzie Wlkp. za ufundowanie nagród, pani Annie Paliwodzie – Skrobosińskiej za ufundowanie pączków, oraz wszystkim nauczycielom z gimnazjum, którzy przygotowali młodzież i przybyli z nimi na konkurs.

/R. Mikołajczak/

Tu jest mój dom – konkurs recytatorski w Poznaniu

16 stycznia br. w IX Liceum Ogólnokształcącym im. K. Libelta w Poznaniu przeprowadzono V Wielkopolski Konkurs Recytatorski Tu jest mój dom – Poznań i Wielkopolska w poezji. Uczestnicy byli zobowiązani przedstawić utwory poetów związanych z Wielkopolską. W szranki z najlepszymi recytatorami z całego regionu stanęły dwie uczennice Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. Patrycja Frąckowiak z pierwszej klasy liceum o profilu policyjnym wystapiła z sentytmentalno- frywolnym wierszem Kazimiery Iłłakowiczówny Śniło mi się..., zaś Ania Piasecka, uczennica zasadniczej szkoły zawodowej kształcąca się w zawodzie cukiernika, zbudowała całą scenkę opartą na poemacie Iłłakowiczówny Kolęda Marianny. Dziewczęta nie zdobyły wprawdzie nagrody, ale świetnie zaprezentowały się na tle mocnej konkurencji i zebrały gromkie brawa.

/A. Bartosiewicz/

Konkurs "Moja Szkolna Tapeta"

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie, skierowanym do wszystkich uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych, które korzystają z bezpłatnego programu szkolnaTapeta.pl.

Zadaniem ucznia jest samodzielne przygotowanie grafiki komputerowej (tapety komputerowej) w dowolnie wybranym programie graficznym. Wymieniona grafika powinna swym wydĽwiękiem nawiązywać do jednej z trzech kategorii konkursowych (każdy uczeń może startować we wszystkich kategoriach tworząc trzy osobne tapety):

Kategoria I : "Ważna dla mnie kampania społeczna" – dowolnie wybrana przez ucznia
Tematyk wybrana przez ucznia jest dowolna, poniżej prezentowane są przykłady:

" Bezpieczna jazda na rowerze – przepisy o ruchu drogowym"
" Bezpieczna droga do szkoły"
" Wychowanie i profilaktyka ppoż."
" Sprzątanie świata - ekologia"
" Zwierzę też czuje!"
"Palenie szkodzi zdrowiu"
"Zasady bezpieczeństwa w Internecie"
lub inny, bardzo ważny temat społeczny dla ucznia, który chce bardzo przedstawić.

Kategoria II : "Tapeta komputerowa mojej szkoły" – dowolna interpretacja graficzna ucznia, która przedstawia jego szkołę z jak najlepszej strony za pomocą tapety komputerowej.

Kategoria III : "Ważne dla mnie polskie święto Państwowe (narodowe)" – dowolna interpretacja graficzna ucznia, która reprezentuję tematykę jednego z aktualnych świąt państwowych (narodowych) np. 3 maja, 11 listopada itd.

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" (ustanowiony w 2011, jako święto państwowe)
1 maja – Święto Państwowe, nieformalnie nazywane Świętem Pracy (ustanowione w 1950)
3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja (ustanowione w 1919, ponownie w 1990)
9 maja – Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności (ustanowione w 1945)
1 sierpnia – Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego (ustanowiony w 2009, jako święto państwowe)
31 sierpnia – Dzień Solidarności i Wolności (ustanowiony w 2005, jako święto państwowe)
11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości (ustanowione w 1937, ponownie w 1989)


Zgłaszany plik graficzny (tapeta) powinien być zapisany w:
• formacie JPG lub PNG,
• rozmiar grafiki 1280 x 800,
• rozmiar pliku nie powinien przekraczać 1 MB.
Prace przyjmowane są do 25 stycznia 2014 roku.
Szczegóły na stronie http://szkolnatapeta.pl oraz u nauczycieli K. Gabryelewicz i A. Karbowiak

/A. Karbowiak/

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

13 grudnia 2013 roku odbył się etap rejonowy XXII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK Gospodarzem Olimpiady był Zespół Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. W etapie rejonowym szkołę reprezentowali: Katarzyna Komisarek, Patryk Grześkowiak klasa 3TG, Anna Marchewka klasa 2THG. Konkurs miał formę testu dotyczącego zdrowego odżywiania, pierwszej pomocy przedmedycznej, historii powstania i działalności PCK. Skierowany był dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczennica naszej szkoły Anna Marchewka z klasy 2thg zajęła 2 miejsce. Gratulujemy!!!

/K. Hoffman-Kulawik/

Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę świąteczną

Konkurs na kartkę świąteczną został rozstrzygnięty! W tym roku wyróżniliśmy 2 kartki – w j. polskim i j. angielskim. Wyróżnienie za kartkę w j. polskim otrzymuje Kinga Serafin z kl. II LOP, a za kartkę w j. angielskim – Julia Szymańska z kl. I LDR. Wszystkim dziękujemy za piękne prace, a wyróżnionym gratulujemy!!!!!

/B. Gościniak, L. Kasprzak, K. Napierała//

KONKURS "OMNIBUS" SKOK JAWORZNO

Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci przystąpili do konkursu "OMNIBUS" organizowanego przez SKOK Jaworzno. Konkurs odbył się 03 grudnia br. w Gimnazjum nr 1 w Środzie Wlkp., a skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice: Daria Nowak i Kamila Majchrzycka z klasy 2 THG oraz Beata Ratajczak i Marzena Mikołajczak z klasy 4 THG. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu z wiedzy o działalności SKOK-u Jaworzno oraz prostych zadań matematycznych.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsze okazały się uczennice naszej szkoły, zdobywając jednocześnie bardzo cenne nagrody:

I miejsce – Beata Ratajczak, która otrzymała aparat fotograficzny
II miejsce – Marzena Mikołajczak, wygrała tablet
V miejsce – Daria Nowak, wygrała słuchawki.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy. Zdjęcia

/K. Torzyńska/

KONKURSU NA NAJLEPSZEGO CUKIERNIKA

W ramach współpracy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Srodzie Wlkp z Cechem Rzemiosł Różnych w Srodzie Wlkp. odbył się konkurs na najlepszego Cukiernika w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w roku szkolnym 2013/2014 10 paĽdziernika 2013 roku odbył się etap teoretyczny konkursu. Cześć testowa sprawdzała wiedzę teoretyczną z zakresu materiałoznawstwa, technologii oraz wykorzystania narzędzi i maszyn. Cześć pisemna wyłoniła osoby, które zaprezentowały swoje umiejętności. Cele konkursów to:

- Propagowanie wiedzy z zakresu cukiernictwa
- Kształtowanie zasad zdrowej rywalizacji
- Kształtowanie umiejętności wypieku pieczywa cukierniczego
- Kształtowanie i rozwijanie umiejętności pracy według własnych receptur
- Rozwijanie zamiłowania do samodoskonalenia
Etap praktyczny konkursu odbył się 17 paĽdziernika 2013 roku. Komisja w składzie: M. Kostka, P.Mróz, H.Sek, J.Tomczyk-Wojciechowska, K.Torzyńska i M.Mikołajczak wyłoniła najlepszych. Najlepszymi cukiernikami Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp w roku szkolnym 2013/2014 zostały: Beata Grześkowiak i Wioletta Żelek. W konkursie cukierniczym wyróżnienia otrzymali: Manuela Krauze, Mariusz Ławniczak, Karolina Spychalska, Aleksandra Włodarczak, Andrzej Dyczak, Adam Ziemiański i Łukasz Nowak

/M. Mikołajczak/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster