Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
 Wydarzenia
 Pola Nadziei
 Wycieczki
 Klub Szkół im. H. Cegielskiego
 SAF
 Zawody sportowe
 Tydzień Kultury
 Liga halowa
 LOP
 Wolontariat
 Akademia Hagera
 Wirtualna fizyka
 LipDub
 Konkursy
 Drzwi Otwarte
 Hipoliga
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018

III BIEG NADZIEI - czerwiec 2015
Pola Nadziei w Bagrowie i Mącznikach - maj 2015
Pola Nadziei – wiosna 2015
Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenie Hospicjum im. Piotra Króla - listopad 2014
Wolontariusze z CKZiU pomagali sadzić drzewa - listopad 2014
II Turniej Służb Mundurowych Kadeci kontra Zawodowcy
Czas zasadzić żonkile - październik 2014
Kadeci wspierają działalność Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla - wrzesień 2014

III BIEG NADZIEI

Już po raz trzeci uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pomagali podczas Biegu Nadziei zorganizowanego przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Piotra Króla. Bieg odbył się w niedzielę 7 czerwca 2015r. Start i meta, tak jak co roku wyznaczono na Starym Rynku, a trasa biegła ulicami Środy i wokół jeziora. W biegu wzięło udział ponad 400 osób.
Trasę biegu razem z policją, strażą miejską i uczniami klasy wojskowej z ZSR zabezpieczało 47 kadetów z I, II i III klasy policyjnej CKZiU wraz z opiekunkami R. Mikołajczak i E. Szarzyńską. Po odprawie na Starym Rynku kadeci udali się na wyznaczone punkty 10 kilometrowej trasy, aby dbać o bezpieczeństwo uczestników biegu.
Oprócz grupy mundurowej zabezpieczającej trasę imprezę wspierało 12 uczniów klas pierwszej i drugiej liceum ogólnokształcącego oraz klasy drugiej technikum pod opieką A. Karbowiak. Wolontariusze pomagali w biurze zawodów, depozycie, na mecie rozdawali wodę biegaczom, a także wywieszali wyniki biegu i pomagali podczas dekoracji najlepszych.

/A. Karbowiak, R. Mikołajczak, E. Szarzyńska/

Pola Nadziei w Bagrowie i Mącznikach

W niedzielę 3 maja na terenie Bagrowa i Mącznik uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wiosennej akcji POLA NADZIEI. W ramach tej akcji wolontariusze: Sandra Staniszewska, Klaudia Gorczyca i Jakub Piaseczny z klasy 1 LOP wraz z członkami Stowarzyszenia kwestowali przed kościołem w Bagrowie. Także przed kościołem w Mącznikach tego dnia można było spotkać wolontariuszy: Alicję Czujek, Alicję Wojtkowiak, Szymona Gołębiewskiego i Jana Jaskułę z klasy 1 LOP wraz z członkami Stowarzyszenia. Każdy mieszkaniec tych miejscowości miał możliwość wsparcia pięknego dzieła budowy Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wlkp. Była to kontynuacja akcji rozpoczętej w Środzie Wielkopolskiej dnia 27 marca 2015r.

/A. Karbowiak, R. Mikołajczak/

Pola Nadziei – wiosna 2015

28 marca br. ponownie włączyliśmy się w akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Piotra Króla Pola Nadziei. 36 uczniów z naszej szkoły wraz z uczniami innych szkół kwestowało na średzkich ulicach zbierając pieniądze na budowę hospicjum. Podziękowaniem dla ofiarodawców były symboliczne żonkile. Żonkil jest kwiatem bardzo delikatnym, tak delikatnym jak życie, które chroni się w hospicjum. Dlatego ofiarodawcy otrzymują za swoje "serce" - kwiat żonkila.
Pełnoletni uczniowie z naszej szkoły wystąpili w nowej roli – opiekunów grup gimnazjalistów.
Mieszkańcy Środy pozytywnie reagowali na widok wolontariuszy rozdających żonkile i chętnie wrzucali pieniądze do puszki. W tym roku zebrano prawie 11 tysięcy złotych.

/A. Karbowiak, R. Mikołajczak/

Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenie Hospicjum im. Piotra Króla

24 listopada br. w ramach Tygodnia Kultury gościliśmy w naszej szkole panie Lucynę Juszkis i Wiesławę Łechtańską – wolontariuszki Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla. W dwóch spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych liceum i technikum.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się co to jest hospicjum, jakie ma cele, gdzie powstanie w naszym mieście, jak będzie wyglądało i na jakich zasadach będzie funkcjonować. Panie podkreślały, jak ważna jest pomoc wolontariuszy dla Stowarzyszenia teraz i w przyszłości. Przedstawiły, jak dotychczas wolontariusze pomagali Stowarzyszeniu. Zachęcały do uczestnictwa w wolontariacie szkolnym. Mówiły, jak być dobrym wolontariuszem, jak można pomagać innym, dzielić się radością życia.
Na zakończenie spotkania podziękowały wolontariuszom ze szkoły za dotychczasową pomoc.

/A. Karbowiak, R. Mikołajczak/

Wolontariusze z CKZiU pomagali sadzić drzewa

W czwartek, 20 listopada br. wolontariusze "Pól Nadziei" Ignacy Bartosiewicz, Oliwia Kowalewska, Sandra Staniszewska, Szymon Wałęsiak (z klasy 1LOP), Krzysztof Czopik (z klasy 1TL) oraz Weronika Morszner (z klasy 2TEG) wspólnie z członkami Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla sadzili drzewa obok budującego się hospicjum. Zasadzenie 14 lip było możliwe dzięki firmie Raben z Robakowa, która sfinansowała zakup drzewek. Lipy będą widoczne ze wszystkich pokoi hospicjum.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Hospicjum im. P. Króla i Głosu Powiatu Średzkiego.

/A. Karbowiak, R. Mikołajczak/

II Turniej Służb Mundurowych Kadeci kontra Zawodowcy

24 października 2014r. w murach „Hipolita” odbył się II Turniej Służb Mundurowych Kadeci kontra Zawodowcy. Podczas Turnieju sprzedawane były cegiełki na budowę Hospicjum im. Piotra Króla. Zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz Hospicjum

więcej>>

/R. Mikołajczak, E. Szarzyńska, B. Kuropka, A. Karbowiak/

Czas zasadzić żonkile

W tym roku po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji POLA NADZIEI – JESIEŃ. We wrześniu uczniowie z klas 3LOP i 2LDR przeprowadzili zbiórkę pieniędzy. Zebraliśmy 234,40zł, z czego 72 zł przeznaczyliśmy na przygotowanie rabaty. Pozostałą kwotę – 137,40zł wpłaciliśmy na konto Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla w zamian otrzymując cebulki żonkili. W październiku uczniowie z klasy 2TBS pod kierunkiem pana Krzysztofa Szymańskiego przygotowali rabatę, a uczniowie z klasy 1LDR pod opieką pani Kariny Góreckiej posadzili żonkile.

Już dziś czekamy na wiosnę, gdy rozkwitłe żonkile dadzą znak do rozpoczęcia wielkiej zbiórki na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla.

/A. Karbowiak, R. Mikołajczak/

Kadeci wspierają działalność Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla

W sobotę 13 września br. podczas Dni Powiatu Średzkiego można było zadbać o swoje zdrowie. Tradycyjnie już na Starym Rynku powstało Białe Miasteczko, gdzie mieszkańcy Środy Wlkp. mogli wykonać badania profilaktyczne. Swoje stoisko miało również Stowarzyszenie Hospicjum im. Piotra Króla, na którym służyła pomocą młodzież z klas policyjnych. Stowarzyszenie udzielało informacji o swojej działalności, planach i zamierzeniach na przyszłość. Wszyscy chętni mogli obejrzeć projekt multimedialny przyszłego Hospicjum.

/B. Kuropka, R. Mikołajczak/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster