Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
 Wydarzenia
 Pola Nadziei
 Wycieczki
 Klub Szkół im. H. Cegielskiego
 SAF
 Zawody sportowe
 Tydzień Kultury
 Liga halowa
 LOP
 Wolontariat
 Akademia Hagera
 Wirtualna fizyka
 LipDub
 Konkursy
 Drzwi Otwarte
 Hipoliga
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I DZIAŁALNOŚCI HIPOLITA
CEGIELSKIEGO - marzec 2015


KLUB SZKÓŁ HIPOLITA CEGIELSKIEGO - listopad 2014

DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE - listopad 2014

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I DZIAŁALNOŚCI HIPOLITA CEGIELSKIEGO

W dniu 12.03.2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o życiu i działalności Hipolita Cegielskiego, który w tym roku odbył się w Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie, którzy w szkołach noszących imię Hipolita Cegielskiego wygrali szkolną rywalizację. średzki ”Hipolit” reprezentowała drużyna, która ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu, a w jej skład wchodzili następujący uczniowie: Marta Matela z klasy 1TL, Łukasz Ciesielski z 1TI i Mariusz Mandziak z 1LDR

Galeria/A. Kamińska/

KLUB SZKÓŁ HIPOLITA CEGIELSKIEGO

W związku ze zbliżającą się 146 rocznicą śmierci Patrona naszej szkoły Hipolita Cegielskiego, która przypada 30 listopada, 28 listopada 2014 r. przedstawiciele naszej szkoły udali się na spotkanie Klubu Szkół Hipolita Cegielskiego. Od pierwszego spotkania w 1986 roku upłynęło już 28 lat. Przedstawiciele szkół (3 osobowe delegacje uczniów wraz z opiekunami) zebrali się na spotkaniu w Piwnicy Artystycznej w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego reprezentowały uczennice 2 klasy technikum ekonomicznego: Katarzyna Droździńska, Daria Hedzielska i Karolina Florczak wraz z opiekunem Agatą Kamińską.

Spotkanie rozpoczął Ryszard Pyssa, dyrektor Zespołu Szkół Komunikacji, który przypomniał historię i płaszczyzny współdziałania szkół noszących imię Hipolita Cegielskiego; odnosząc się zarówno do propagowania wiedzy o Patronie naszych szkół, jak i rywalizacji w różnych dyscyplinach sportowych.

W trakcie uroczystości, którą poprowadził Marek Nowak, inicjator i organizator corocznych spotkań, dokonano podsumowania działań Roku Cegielskiego w szkołach jego imienia. Odrębne przesłanie do uczniów i nauczycieli zebranych w Poznaniu przesłał Prezydent Towarzystwa Hipolita Cegielskiego Marian Król, który podziękował wszystkim, którzy włączyli się w dzieło propagowania wiedzy o życiu i działalności wybitnego organicznika jakim był Cegielski.

Następnym punktem spotkania była prezentacja aplikacji lokomobila, którą można ściągnąć bezpośrednio ze sklepu Google Play i za pomocą mapy odkryjemy Poznań Hipolita Cegielskiego „Od ajzola (w gwarze poznańskiej to przedmiot żelazny, metalowy, kawałek żelaza) do Ceglorza (potoczna nazwa fabryki maszyn założonej przez Hipolita Cegielskiego)”.

Ważnym punktem uroczystości było oficjalne włączenie się w prace Klubu Szkół Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, którą reprezentował Prorektor ds. Nauki i Rozwoju prof. Dr hab. Jerzy Siepak.

Po omówieniu programu działań w roku szkolnym 2014/2015, delegacje szkół udały się pod pomnik Hipolita Cegielskiego przy ul. Podgórnej, gdzie złożono wiązanki kwiatów oraz na Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, na którym zapalono znicze pod obeliskiem Patrona./A. Kamińska/

DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

W celu uczczenia pamięci o Hipolicie Cegielskim, w dniu 26 listopada 2014 r. zorganizowano w naszej szkole Dzień Patrona.

Uczniowie klas pierwszych mogli zmierzyć się w szkolnym konkursie wiedzy o życiu i działalności Hipolita Cegielskiego. Do rywalizacji stanęli zwycięzcy etapów klasowych. Największą wiedzą o Patronie wykazała się uczennica klasy 1TL Marta Matela. Drugie miejsce zajął Łukasz Ciesielski z klasy 1TI, a trzecie Mariusz Mandziak z klasy 1LDR. Uczniowie ci będą reprezentowali szkołę w konkursie międzyszkolnym, który odbędzie się w marcu 2015 r.

Uczniowie szkoły mogli wysłuchać audycji radiowej „Sensacje XIX wieku” poświęconej Hipolitowi Cegielskiemu. Swoich głosów Hipolitowi Cegielskiemu i jemu bliskim użyczyli uczniowie klasy 2TBS. Nad stroną techniczną natomiast czuwali uczniowie klasy 3TI.

W Dniu Patrona zaprezentowano również najlepsze konkursowe prace plastyczne prezentujące Hipolita Cegielskiego. Zwyciężczynią okazała się Sławomira Lehmann z klasy 1LDR. Drugie miejsce zajęła Sandra Stanisławska, a trzecie Weronika Hoffmann.

W związku z obchodami Dnia Patrona przeprowadzone zostały również lekcje wychowawcze dotyczące Cegielskiego i organiczników XIX- wiecznych. Nauczyciele korzystali m. in. z filmu dokumentalnego Jacka Kubiaka „Poezja i maszyny. Hipolit Cegielski 1813-1868”.
/A. Kamińska/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w ¦rodzie Wielkopolskiej
webmaster