Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
 Wydarzenia
 Pola Nadziei
 Wycieczki
 Klub Szkół im. H. Cegielskiego
 SAF
 Zawody sportowe
 Tydzień Kultury
 Liga halowa
 LOP
 Wolontariat
 Akademia Hagera
 Wirtualna fizyka
 LipDub
 Konkursy
 Drzwi Otwarte
 Hipoliga
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018V SZKOLNY DZIEŃ KINA - kwiecień 2015r.

„IDA” - marzec 2015r.

V SZKOLNY DZIEŃ KINA - ogłoszenie

„HISZPANKA” - luty 2015r.

„MIASTO 44” - 8 października 2014r.

SAF

V Szkolny Dzień Kina w CKZiU

Już po raz piąty obchodziliśmy Szkolny Dzień Kina!!!!!!!!

10 kwietnia, nasza szkoła przybrała kolorowe barwy, a to za sprawą uczniów, którzy przeistoczyli się w tym dniu w gwiazdy muzyki Disco Polo. Żywe barwy strojów, kolorowe kamizelki, peruki, okulary i różnego rodzaju nakrycia głowy powodowały, że nasi uczniowie odróżniali się od innych. Dodatkowo uśmiechy na twarzy i podrygiwanie w rytmach największych przebojów muzyki Disco Polo stworzyły niepowtarzalny klimat i radosną atmosferę.

W tym roku, w V Szkolnym Dniu Kina wzięło udział 95 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Cieszy nas to, że potrafimy wspólnie się bawić niezależnie od rodzaju muzyki.

Uczniowie biorący udział w zabawie, zorganizowali pokaz mody, który mogli obejrzeć pozostali uczniowie naszej szkoły. Następnie kolorowy korowód przeszedł ulicami miasta, aby na Rynku Starego Miasta zrobić pamiątkowe zdjęcie. Po spotkaniu z mieszkańcami miasta wszyscy wspólnie udali się do kina Baszta na seans filmowy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i zorganizowanie V Szkolnego Dnia Kina. Przede wszystkim dziękujemy tym, bez których tego dnia by nie było- wspaniałym uczniom, których wyobraźnia jest tak kolorowa i słoneczna, jak wiosenny dzień, który towarzyszył nam w czasie obchodów V Szkolnego Dnia Kina.GALERIA:

/J. Pohl/

„Ida”

„Ida” w reż. Pawła Pawlikowskiego

30 marca br. Szkolna Akademia Filmowa zorganizowała kolejny seans filmowy w średzkim kinie Baszta. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć nagrodzony Oskarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, dramat Pawła Pawlikowskiego „Ida”. Film trudny i wstrząsający. Film odznaczający się prostotą i oryginalnością. Film, wobec którego nie pozostaje się obojętnym. Opowieść o młodej dziewczynie, która przed przyjęciem ślubów zakonnych udaje się w podróż do zrozumienia samej siebie i otaczającego ją trudnego świata.

Film „Ida” to jeden z tych filmów, który należy obejrzeć, aby samemu wydać opinię. Szczerze polecamy.

W rolach głównych występują:

  • Agata Kulesza jako Wanda Gruz, ciotka Anny
  • Agata Trzebuchowska jako Ida
  • Dawid Ogrodnik jako saksofonista
  • Jerzy Trela jako Szymon SkibaGALERIA:

/J. Pohl/

V SZKOLNY DZIEŃ KINA

UWAGA!


SZKOLNA AKADEMIA FILMOWA OGŁASZA!!!


10 KWIETNIA 2015 r. ROZPOCZNIE SIĘ


V SZKOLNY DZIEŃ KINA


W TYM ROKU BAWIĆ SIĘ BĘDZIEMY MOTYWEM


:) DISCO POLO :)


ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA NAJLEPSZY STRÓJ „DISCOPOLOWY”
NA UCZESTNIKÓW CZEKA DOBRA ZABAWA, ATRAKCYJNE NAGRODY ORAZ SEANS W ŚREDZKIM KINIE BASZTA

Organizatorzy: Justyna Pohl, Beata Kuropka/B. Kuropka/

„Hiszpanka”

Reżyseria: Łukasz Barczyk

Scenariusz: Łukasz Barczyk

Gatunek: historyczny, kryminał, akcja

Premiera: 23 stycznia 2015r.(Polska)


Dnia 4 oraz 5 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie filmu „Hiszpanka” w reż. Łukasza Barczyka. Film ten przedstawia historię niezwykłego wydarzenia z udziałem jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków- Ignacego Jana Paderewskiego.

W filmie pojawili się znani aktorzy: Jan Frycz (jako Paderewski), Jakub Gierszał, Jan Peszek, Piotr Głowacki, Crispin Glover, Bruce Glover.

Zrealizowana z niezwykłym rozmachem produkcja wywołała różne opinie naszych uczniów i to jest właśnie to, o co chodziło reżyserowi filmu.GALERIA:

/J. Pohl/

„Miasto 44”

gatunek: dramat wojenny

produkcja: Polska

premiera: 19 września 2014 (Polska)

reżyseria: Jan Komasa


Opis i recenzja - Redakcja Filmweb

Film „Miasto 44” to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku.

Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec - oficer Wojska Polskiego - zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniemGALERIA:

/J. Pohl/

SAF

Szkolna Akademia Filmowa ma charakter edukacyjny. Naszym celem jest nauczenie młodego widza obcowania z filmem. Chcemy, by kontakt z dziełem filmowym nie był bierny, ale powodował wyzwalanie refleksji i chęć dzielenia się swoimi wrażeniami z innymi. Stawiając przed sobą trudne zadanie promowania wartościowego kina, chcemy pokazać młodemu widzowi filmy, które nie tylko bawią, ale pokazują świat, wzbogacają osobowość i uwrażliwiają.

Opiekunowie SAF-u: Justyna Pohl, Beata Kuropka/B. Kuropka/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w ¦rodzie Wielkopolskiej
webmaster