Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
 Wydarzenia
 Pola Nadziei
 Wycieczki
 Klub Szkół im. H. Cegielskiego
 SAF
 Zawody sportowe
 Tydzień Kultury
 Liga halowa
 LOP
 Wolontariat
 Akademia Hagera
 Wirtualna fizyka
 LipDub
 Konkursy
 Drzwi Otwarte
 Hipoliga
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015
DZIEŃ ZIEMI W CKZIU
BĘDZIE PIĘKNIE WOKÓŁ HOSPICJUM....
KONKURS
ZBIÓRKA MAKULATURY
DZIEŃ DRZEWA 2014
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014
ZBIÓRKA MAKULATURY 2014
DZIEŃ ZIEMI 2014
DZIEŃ DRZEWA
ZIELONA ŚRODA
Sprzątanie Świata 2013

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015

W ramach akcji Sprzątanie Świata- Polska pod tegorocznym hasłem „Wyprawa – poprawa” młodzież Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej w dniu 18 września 2015 wyruszyła ul. Kosynierów w poszukiwaniu odpadów.
W porządkowaniu „świata” wzięli udział uczniowie klasy I TI pod opieką p. Marcina Lecieja oraz liderzy projektu Jesteśmy Aktywni- „ Akcja Aktywacja”.
Worki i rękawice zakupione zostały ze środków budżetu powiatu średzkiego.

/K. Górecka/

DZIEŃ ZIEMI W CKZIU

W dniu 22 kwietnia 2015r w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy II TBS Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wraz z opiekunem Kariną Górecką dokonali nasadzenia krzewów wokół budynku szkoły. Sadzonki otrzymaliśmy z referatu Środowiska Starostwa Powaitowego w Środzie Wlkp.

/K. Górecka/

BĘDZIE PIĘKNIE WOKÓŁ HOSPICJUM....

18 kwietnia 2015 r. pomimo chłodnej aury oraz wczesnej godziny reprezentacja CKZiU w Środzie Wlkp. stawiła się na ulicę Lotniczą w Środzie Wielkopolskiej, żeby przyłączyć się do sadzenia drzew wokół powstającego Hospicjum im. Piotra Króla.
Leśniczy poinstruował uczniów oraz wszystkich wolontariuszy w jaki sposób dokonać nasadzenia drzewa. Mimo zimna humor dopisywał.

/K. Górecka/

KONKURS

Ogłaszamy konkurs na logo szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody.
Prace wykonane dowolną techniką można dostarczać do p. Kariny Góreckiej i p. Katarzyny Hoffmann-Kulawik i p. Justyny Tomczyk-Wojciechowskiej do dnia 28 listopada 2014r.

Nagrody czekają.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

ZBIÓRKA MAKULATURY

W dniach 21-22 października 2014r. odbyła się w naszej szkole zbiórka makulatury, w której zebraliśmy ponad 950 kg makulatury.

Dzięki naszej zbiórce przyczyniliśmy się do uratowania 18 drzew, gdyż każde 100 kg papieru to średniej wielkości dwa drzewa przy czym należy wiedzieć że jedno drzewo produkuje w ciągu roku tlen wystarczający dla 10 osób.

Uczniowie naszej szkoły, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły z zaangażowaniem uczestniczyli w akcji, która przebiegła pomyślnie i bez zakłóceń.

Najwięcej makulatury do punktu zbiórki oddała klasa 1 LDR w ilości 214,5 kg, zaraz za nimi uplasowała się klasa 2 LDR z ilością 165 kg, a trzecie miejsce zajęła klasa 3 THG z ilością 123 kg. W akcję włączyły się także klasy: 2 TBS, 1 LOP, 3 B, 2 LOP, 2 TI, 4 TG, 4 TEK, 2 G. Na szczególną pochwałę zasługuje praca uczniów klasy 3 THG: Jakuba Ojcieszaka i Daniela Bartkowiaka. Należy podziękować także Dyrekcji i paniom, które były odpowiedzialne za przygotowanie i przebieg całej akcji, a mianowicie: Małgorzacie Mikołajczak, Katarzynie Hoffmann-Kulawik i Teresie Pietrzyk.

/J.Ojcieszak, D.Bartkowiak/

DZIEŃ DRZEWA 2014

W związku z obchodami Dnia Drzewa Wydział Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Środzie Wlkp. zakupił drzewa i krzewy, które uczniowie klasy 2TBS zasadzili na trawnikach wokół szkoły.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014

Nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Sprzątania Świata. W tym roku towarzyszyło nam hasło "Turysto! Szanuj środowisko!". Uczniowie klas 2LOP i 1TI wraz z nauczycielami wychowania fizycznego posprzątali teren wzdłuż ul. Kosynierów. Worki i rękawiczki przekazał nam Wydział Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Środzie Wlkp.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

ZBIÓRKA MAKULATURY 2014

W dniach 8-9 kwietnia 2014r. odbyła się w naszej szkole zbiórka makulatury. Zebraliśmy 650 kg cennego surowca wtórnego.
Dzięki tej zbiórce przyczyniliśmy się do ratowania drzew - jedenastu. Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem brali udział w akcji, która przebiegła pomyślnie, bez zakłóceń.
Najwięcej makulatury do punktu zbiórki oddali uczniowie klasy 3 TEK w ilości 282 kg, zaraz za nimi uplasowała się klasa 2 THG - 202 kg, a trzecie miejsce zajęła klasa 1 LOP z ilością 93 kg surowca wtórnego. W akcję włączyły się także klasy: 1G, 1LDR, 1TBS, 1TI, 2LOP.
Na szczególną pochwałę zasługuje praca dyżurnych uczniów z klasy 2 THG: Jakuba Ojcieszaka i Daniela Bartkowiaka. Za przygotowanie i przebieg całej akcji odpowiedzialne były: Małgorzata Mikołajczak, Katarzyna Hoffmann-Kulawik i Teresa Pietrzyk. Akcję wspomagali pozostali pracownicy szkoły.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

DZIEŃ ZIEMI 2014

http://www.dzienziemi.org.pl/2014/index.php Światowy Dzień Ziemi to święto obchodzone w Polsce od 1990 roku. Tegoroczne hasło to "Zmieniaj nawyki nie klimat". Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do obchodów tego dnia. W piątek 25 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs plastyczny. Wzięli w nim udział uczniowie klas: 1LDR, 1TI, 1LOP i 2THG. Zwyciężyli: Mikołaj Frąckowiak, Dawid Burdelak i Maciej Kaczmarek z klasy 1TI. Nagrody książkowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Środzie Wlkp.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

DZIEŃ DRZEWA 2013

Dzień Drzewa w Polsce obchodzimy 10 paĽdziernika od 2002 roku. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew i krzewów. Bardzo często towarzyszy jej też edukacja ekologiczna. W związku z obchodami Dnia Drzewa Wydział Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Środzie Wlkp. zakupił drzewa i krzewy, które zasadziliśmy na trawnikach wokół szkoły.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

ZIELONA ŚRODA 2013

W sobotę 5 paĽdziernika odbyła się druga edycja akcji ZIELONA ŚRODA. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do niej. Swoje drzewa w parku przy tamie zasadziły przedstawicielki klas 1LDR i 3LOP. Akcja ta ma na celu poprawienie świadomości ekologicznej mieszkańców.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

Sprzątanie Świata 2013

Nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Sprzątania Świata. W tym roku towarzyszyło nam hasło "Odkrywamy czystą Polskę". Uczniowie klas 3TEK i 3TG wraz z nauczycielami wychowania fizycznego posprzątali teren Bagien Średzkich wzdłuż ścieżki edukacyjnej. Worki i rękawiczki przekazał nam Wydział Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Środzie Wlkp.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster