Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
 Wydarzenia
 Pola Nadziei
 Wycieczki
 Klub Szkół im. H. Cegielskiego
 SAF
 Zawody sportowe
 Tydzień Kultury
 Liga halowa
 LOP
 Wolontariat
 Akademia Hagera
 Wirtualna fizyka
 LipDub
 Konkursy
 Drzwi Otwarte
 Hipoliga
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018

PROJEKTY EDUKACYJNEElektrycy i system Domovea w Akademii Hagera
”Inteligentny budynek” w CKZiU
„Przepięcia” w Akademii Hagera
CKZiU w Akademii Hagera
HAGER w CKZiU
Akademia HAGERA


Elektrycy i system Domovea w Akademii Hagera

W piątek 30 maja kolejny raz grupa elektryków z klasy zawodowej i technikum elektrycznego uczących się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego gościła w Centrum Szkoleniowym Akademii Hagera w Kórniku. Wraz z opiekunem Sebastianem Kawickim uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym sposobów wizualizacji instalacji KNX – system Domovea. Prowadzący Pan Tomasz Łakomy w przejrzysty sposób przedstawiał nam możliwości i funkcje wizualizacji całego sytemu. Uczniowie poznali urządzenia do wizualizacji systemu, gdzie w praktyczny sposób obsługiwali panel dotykowy LCD oraz urządzenia mobilne (tablet/smartfon). Ponadto zapoznali się z oprogramowaniem do przygotowania wizualizacji instalacji za pomocą serwera Domovea. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz integracji monitoringu oraz systemów videodomofonowych z wizualizacją instalacji KNX.


GALERIA:

/S. Kawicki /

”Inteligentny budynek” w CKZiU

Dnia 28 lutego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyło się kolejne szkolenie w ramach Akademii Hagera. Tematem spotkania była „Automatyka budynkowa w systemie tebis TX/KNX”. W zagadnienia związane z automatyką w inteligentnych budynkach wprowadzał uczniów (z klasy II technikum elektrycznego i III klasy zawodowej – elektryków) Pan Tomasz Łakomy. Uczniowie poznali możliwości systemu KNX stosowanego w automatyce budynkowej, zalety i wady budynków inteligentnych. Praktycznie zapoznali się z urządzeniami i rozwiązaniami stosowanymi w instalacji inteligentnej, metodami konfigurowania i programowania w standardzie KNX. W części praktycznej uczniowie ze swoim opiekunem Sebastianem Kawickim zaprogramowali fragment instalacji inteligentnej na symulatorze budynku. Największym hitem było jednak samodzielne zaprogramowanie i uruchomienie sceny świetlnej, sterowanie roletami oraz ogrzewaniem za pomocą jednego przycisku


GALERIA:

/S. Kawicki /

„Przepięcia” w Akademii Hagera

W dniu 29 stycznia już czwarty raz średzcy elektrycy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego razem ze swoim opiekunem Sebastianem Kawickim gościli w Akademii Hagera w Kórniku. Szkolenie pod kierunkiem Adama Szulika dotyczyło „Kompleksowej i skutecznej ochrony przeciwprzepięciowej”. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat przepisów prawnych, w tym technicznych norm przedmiotowych, odnoszących się do zagadnień ochrony odgromowej i przeciwprzepięciowej. Porównali technologię stosowaną w produkcji urządzeń ochrony przeciwprzepięciowej. Poznali zagadnienia związane z koordynacją energetyczną urządzeń SPD oraz doborem urządzeń SPD w zależności od stosowanych układów zasilających, otoczenia instalacji czy też wewnętrznego rozdziału energii. Na koniec szkolenia odbył się konkurs w którym nagrody ufundowała firma Hager a zwycięzcą został Marek Gozdowski z II klasy technikum elektrycznego.


GALERIA:

/S. Kawicki /

CKZiU w Akademii Hagera

W dniu 14 stycznia już po raz trzeci grupa elektryków z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. gościła w Centrum Biurowo Szkoleniowym Akademii Hagera w Kórniku. Tematem szkolenia były „Systemy prowadzenia instalacji elektrycznej w biurach i obiektach użyteczności publicznej” oraz „Osprzęt elektroinstalacyjny z funkcjami sterowania i kontroli”. Uczniowie zapoznali się z ofertą systemów kanałów instalacyjnych, doborem odpowiednich systemów kanałów do planowanych rozwiązań. W praktyczny sposób poznali ofertę osprzętu elektroinstalacyjnego i systemów elektroniki domowej. We wszystkie zagadnienia wprowadzał nas Pan Jacek Grenda. Przyszli elektrycy zdobyli wiedzę o systemach kanałów instalacyjnych uwzględniając ich najważniejsze parametry techniczne i funkcjonalne, mogli zamontować nowoczesny i efektowny osprzęt elektroinstalacyjny w kanałach oraz zapoznali się z najnowszą ofertą elektroniki domowej ułatwiającej codzienne funkcjonowanie.

GALERIA:

/S. Kawicki /

HAGER w CKZiU

W dniu 21-11-2013r Akademia Hagera zawitała do Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Środzie Wlkp. Elektrycy z Hipolita z opiekunem Sebastianem Kawickim odbyli szkolenie na temat: Rozdziału energii i zabezpieczenia instalacji w budownictwie mieszkaniowym. Prowadzący Andrzej Szulik zapoznał uczniów z aktami prawnymi związanymi z ochroną przeciwporażeniową w instalacjach niskiego napięcia, doborem obudowy i wyposażenia do rozdzielnic elektrycznych. Przyszli elektrycy zapoznali się z innowacyjnym systemem szyn zasilających i systemami bezpiecznikowymi firmy Hager oraz najnowszą aparaturą modułową i jej akcesoriami. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz nowoczesnego i efektownego systemu połączeń pozwalający na oszczędność czasu montażu i polepszający warunki eksploatacyjne rozdzielnic. Podczas szkolenia uczestnicy mogli przećwiczyć w praktyce zdobyte umiejętności. Na koniec spotkania odbył się konkurs, w którym zwyciężyli Bartłomiej Hut, Erwin Andrzejak i Sebastian Hypki, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez firmę Hager.

GALERIA:

/S. Kawicki /

Akademia Hagera

W dniu 7 listopada grupa uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, rozpoczęło udział w cyklu szkoleń w ramach Akademii Hagera. Pierwsze szkolenie odbyło się w Centrum Szkoleniowo- Biurowym w Kórniku, a dotyczyło oprogramowania wspomagającego projektowanie rozdzielnic elektrycznych - ELCOM. Uczniowie zapoznali się z nowoczesnym oprogramowaniem do projektowania i doboru rozdzielnic elektrycznych. Rysowali schematy i tworzyli bilanse cieplne rozdzielnic w różnych konfiguracjach. Uczyli się estetycznie i szybko tworzyć opisy oraz dokumentacje związaną z elementami rozmieszczonymi wewnątrz rozdzielni. Finalnym produktem dla każdego było obliczenie i zaprojektowanie (być może pierwszej w życiu) własnej rozdzielni. W szkoleniu wzięli udział uczniowie technikum elektrycznego i trzeciej klasy szkoły zawodowej w zawodzie elektryk wraz z opiekunem Sebastianem Kawicki.

GALERIA:

/S. Kawicki /

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster