Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
 Wycieczki
 Biblioteka
 Wydarzenia
 Wolontariat Pola Nadziei
 Wolontariat inne działania
 Wolontariat
 SAF
 Konkursy
 Klub Szkół im. H. Cegielskiego
 ZSZ-kierunki kształcenia
 LO-kierunki kształcenia
 Szkoła bez przemocy
 SZOK
 SKKT
 Spotkania u HIPOLITA
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych - kwiecień 2016
KONKURS FRYZJERSKI - kwiecień 2016
TARGI PRACY - kwiecień 2016
Start projektu "Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo"
Kolejny dzień fryzjera w naszej szkole
Fotorelacja z kolejnego dnia fryzjera w naszej szkole
Dzień Bezpiecznego Internetu – spotkanie z policjantem - luty 2016
Jak cię widzą, tak cię piszą - styczeń 2016
Hipo-Art w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - grudzień 2015
Jabłka w Hipolicie - grudzień 2015
Warsztaty z WSB - listopad 2015
Święto Niepodległości - listopad 2015

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

"Nieuchronność omija, co chcemy ocalić
Wystarczy ciepłą iskrę pod sercem zapalić,
By wyrosły w nas i trwały ulotne wrażenia-
Drogowskazy pamięci
Najmilsze wspomnienia".
Renata Strug

Jeszcze nie zakwitły kasztany, a szkolna społeczność musiała rozstać się z kolegami z klas maturalnych. W tym roku pożegnaliśmy absolwentów 4. klasy technikum hotelarskiego, elektrycznego, ekonomicznego, żywienia i usług gastronomicznych, budowlanego, informatycznego, logistycznego i 3 klasy liceum policyjnego, ratownictwa medycznego i dietetyki. W czasie uroczystości pan Dyrektor Marek Kostka wręczył najlepszym uczniom świadectwa i nagrody. Z rąk zaproszonych gości swoje nagrody odebrali także kadeci liceum policyjnego. Wręczono także dyplomy dla uczniów wyróżniających się w sporcie.
W trakcie pożegnania absolwenci dziękowali dyrekcji, gronu pedagogicznemu za opiekę, przekazaną wiedzę oraz ciepło i wyrozumiałość, a także rodzicom za okazywane wsparcie.
Program artystyczny przygotowała klasa 3.technikum hotelarskiego. Mamy nadzieję, że w dorosłym życiu nasi absolwenci zrealizują swoje plany i osiągną sukces. Życzymy mądrości i powodzenia.

/A. Jaśkowiak/

KONKURS FRYZJERSKI

We Wrześni 17.04.2016 odbył się V Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego "Młody Fryzjer." W kategorii Dział Damski - fryzura Twoich marzeń I miejsce zajęła absolwentka naszej szkoły Ewelina Frąckowiak. Ewelina pracuje w Zakładzie Fryzjerskim Cleo u pani Justyny Opas, nauczycielki CKZiU.
Gratulujemy

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

TARGI PRACY

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIV Targach Pracy, które odbyły się 8 kwietnia w Ośrodku Kultury.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/

Start projektu "Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo"

Nasza szkoła przystąpiła właśnie do projektu „Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo” prowadzonego przez Fundację Pro Familia Mea. Celem projektu jest ograniczanie dystrybucji narkotyków i tzw. dopalaczy wśród młodzieży.

Na terenie szkoły zostaną przeprowadzone akcje z udziałem specjalnie szkolonych psów, które potrafią rozpoznawać zapach narkotyków i dopalaczy oraz skutecznie wskazywać osoby, które miały kontakt z substancjami odurzającymi.

Psy, prowadzone przez doświadczonych detektywów, będą pojawiać się w szkole w określonych dniach, ale nasi uczniowie nie będą o tym uprzedzani. Patrole otrzymają możliwość swobodnego poruszania się po terenie szkoły. Psy są tak wyszkolone, że z ich strony nie grozi uczniom żadne niebezpieczeństwo, zachowują się bardzo łagodnie.

Dodatkowo według założeń tego projektu teren szkoły i jej okolice będą obserwowane przez drony. Analiza tego typu monitoringu może mieć wielkie znaczenie dla ustalenia tożsamości dystrybutorów niebezpiecznych substancji.

/A. Bartosiewicz/

Kolejny dzień fryzjera w naszej szkole

/J. Opas/

Fotorelacja z kolejnego dnia fryzjera w naszej szkole

/J. Opas/

Dzień Bezpiecznego Internetu – spotkanie z policjantem

Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu, tym razem pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!". 15 lutego 2015 w gościliśmy w naszej szkole asp. sztab. Michała Szymurskiego. W dwóch spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas 1LOP, 1TG, 1TL, 1TI i 1TSE.
Policjant zwrócił uwagę, na to, że każdy internauta swoją działalnością w sieci wpływa na jej "jakość". Zwrócił uwagę na pułapki czyhające na uczniów w Internecie, niebezpieczeństwo zawierania znajomości przez Internet czy publikowanie zdjęć i nagrań filmowych. Zachęcał do czytania regulaminów. Zwrócił uwagę na konsekwencje kradzieży tożsamości, oszustwa i kradzieże internetowe. Uczniowie poznali cechy cyberprzemocy.
Na zakończenie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak się bronić (gdy jest taka potrzeba) i gdzie szukać pomocy.

R. Mikołajczak, A. Karbowiak

Jak cię widzą, tak cię piszą.

Dnia 12 stycznia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej odwiedziła Magdalena Kadzińska, która na co dzień zajmuje się makijażem, stylizacją i kształtowaniem wizerunku. Pani Magdalena opowiedziała uczniom jak ważne jest pierwsze wrażenie w trakcie poszukiwania pracy, w rozmowach z klientami oraz wszelkiego typu relacjach biznesowych. Podczas szkolenia, uczniowie mogli się dowiedzieć jakie są zasady i obowiązujący dress code podczas rozmowy rekrutacyjnej i czego należy unikać a co może wpłynąć pozytywnie na decyzję o przyjęciu do pracy. Kolejny temat to analiza sylwetki i odpowiedni dobór stroju. Ciekawym zagadnieniem była psychologia barw - jak dobrać do swojego typu urody odpowiedni makijaż czy kolor ubrań tak aby ją podkreślić. Na koniec pojawił się temat najbardziej na czasie czyli przykładowe makijaże studniówkowe oraz trendy w 2016 roku. Uczniowie mogli się przekonać, że stare polskie powiedzenie: Jak Cię widzą, tak Cię piszą jest nadal aktualne.

M. Stępień

Hipo-Art w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Grupa uczniów , występujących dotąd nieformalnie, tuż przed Wigilią, stworzyła zespół teatralny i przyjąła nazwę Hipo-Art. Tworzą go głównie uczniowie II TSH, choć w przygotowaniu spektakli uczestniczą koledzy i koleżanki z II TI i I LOP. Hipo-Art przygotował w tym roku szkolnym, między innymi, przedstawienie zatytułowane Meandry kultury, przychylnie przyjęte przez społeczność szkolną oraz brał udział w obchodach I Międzyszkolnego Dnia Wolontariatu. Jako formalny zespół teatralny przygotował przedstawienie wigilijne dla obecnych i przebywających na emeryturze, pracowników szkoły.

B. Gierczyńska

Jabłka w Hipolicie

W tym roku szkolnym zjedliśmy już 16 ton jabłek.

J. Tomczyk-Wojciechowska

Warsztaty z WSB

"Ochłoń zanim napiszesz, czyli o tym jak nie brać do siebie tego, co o nas w sieci napisano." Tak brzmiał temat warsztatów jakie dla uczniów naszej szkoły przeprowadzili studenci WSB w Poznaniu. Ten bardzo ważny temat spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród młodzieży. Grupy uczestniczące w tych zajęciach były bardzo aktywne i zainteresowane tematem.

J. Tomczyk-Wojciechowska

Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Hipolicie rozpoczęły się 10 listopada. We wtorek uczniowie CKUiZ w ramach SAF-u mieli okazję obejrzeć fabularyzowany dokument poświęcony niezwykłej postaci: ochotnikowi do Auschwitz, żołnierzowi wyklętemu - Witoldowi Pileckiemu. 12 listopada był "Biało - Czerwony", ponieważ tego właśnie dnia uczennice klasy 3A, przebrane w szkolne mundurki z lat dwudziestych poprzedniego wieku,każdemu pracownikowi szkoły przypinały maleńką flagę. Oczywiście nie zabrakło także piosenek żołnierskich, których słuchała w czasie dużej przerwy cała szkolna społeczność.

E. Karaśkiewicz

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster