Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
 Wycieczki
 Biblioteka
 Wydarzenia
 Wolontariat Pola Nadziei
 Wolontariat inne działania
 Wolontariat
 SAF
 Konkursy
 Klub Szkół im. H. Cegielskiego
 ZSZ-kierunki kształcenia
 LO-kierunki kształcenia
 Szkoła bez przemocy
 SZOK
 SKKT
 Spotkania u HIPOLITA
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018IV BIEG NADZIEI - maj 2016
POLA NADZIEI - kolejna akcja
POLA NADZIEI - WIOSNA 2016 - kwiecień 2016
Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla - listopad 2015
Znajdź w sobie innego - listopad 2015
III Turniej Służb Mundurowych Kadeci kontra Zawodowcy - październik 2015
Jesień - czas sadzić żonkile - październik 2015
Znajdź w sobie innego - październik 2015

IV BIEG NADZIEI

Już po raz czwarty 21 maja 2016 roku Stowarzyszenie Hospicjum im. Piotra Króla zorganizowało Bieg Nadziei. Tym razem start i metę wyznaczono nad jeziorem średzkim. Uczestnicy biegli wokół jeziora i dalej ulicami Środy. Trasa liczyła 10 km. W biegu wzięło udział ponad 200 osób. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie pierwszej i drugiej klas policyjnych liceum ogólnokształcącego pod opieką Renaty Mikołajczak i Ewy Szarzyńskiej razem z policją, strażakami i uczniami klasy wojskowej ZSR pomagali zabezpieczać trasę biegu. Przed rozpoczęciem biegu kadeci wzięli udział w odprawie, którą przeprowadził st. asp. Sławomir Florczak. Pamiętając o tym, że bezpieczeństwo zawodników jest najważniejsze, 50 wolontariuszy zabezpieczało trasę pilnując aby dzieci i dorośli nie przeszkadzali biegnącym, a samochody czekały na przejazd.
Oprócz grupy mundurowej zabezpieczającej trasę imprezę wsparło 9 wolontariuszy pod opieką Arlety Karbowiak. Na początku pomagali podczas biegu dla dzieci, zabezpieczając trasę i bezpieczeństwo dzieci. Po biegu, na mecie rozdawali wodę biegaczom, wywieszali wyniki biegu i pomagali podczas dekoracji najlepszych.

/A. Karbowiak, R. Mikołajczak/

POLA NADZIEI - kolejna akcja

W niedzielę 17 kwietnia br. wolontariusze klas policyjnych wraz z członkami Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla kwestowali przed Kościołem Kolegiackim w Środzie Wielkopolskiej. Podczas mszy świętych członkowie Stowarzyszenia przedstawiali postęp prac i cele, jakie stawia sobie Stowarzyszenie. Działania wolontariuszy wspomagał ks. Ryszard Mikołajczak z Hospicjum Św. Jana Kantego, który głosił kazania pod mszy.
Dziękując za datki wolontariusze rozdawali żonkile, przyklejali naklejki z symbolem „Pomagam”, częstowali cukierkami i ciastem. Każdy miał możliwość wsparcia pięknego dzieła budowy Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wlkp. Z naszej szkoły w akcję zaangażowani byli: Sandra Anioła, Paulina Walaszczyk, Joanna Szymczak, Nikola Szerszeń, Magdalena Toś, Patryk Mendyka, Norbert Łuczak , Kamil Sroka i Alan Wiśniewski.
Średzianie nie zawiedli i chętnie wrzucali datki do puszek. Była to kontynuacja akcji rozpoczętej w Środzie Wielkopolskiej dnia 2 kwietnia 2016r.

/A. Karbowiak, R. Mikołajczak/

POLA NADZIEI - WIOSNA 2016

Już po raz czwarty w sobotę 2 kwietnia br. uczniowie z CKZiU włączyli się w akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Piotra Króla „Pola Nadziei 2016”. Celem akcji jest nie tylko pozyskanie środków na potrzeby hospicjum, ale też propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. 35 wolontariuszy pod opieką p. Arlety Karbowiak i Renaty Mikołajczak spotkało się w Ośrodku Kultury, by po wylosowaniu miejsca kwestowania i wspólnym zdjęciu udać się na ulice Środy zbierać pieniądze na budowę hospicjum. Każdy darczyńca został obdarowany symbolicznym żonkilem, symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.
Nasi uczniowie kwestowali w siedmiu zespołach:
Zespół 1: Patrycja Andrzejczak, Norbert Łuczak, Patryk Mendyka i Jesika Poborska
Zespół 2: Weronika Pawlak, Natalia Szulc, Magdalena Toś
Zespół 3: Lidia Górska, Aleksandra Jankowiak, Weronika Juszczak, Lidia Siemieniec
Zespół 4: Szymon Michalak, Paulina Springer, Wiktoria Wieczorek, Alan Wiśniewski
Zespół 5: Andrzej Jankowiak, Piotr Majik, Alicja Noworyta, Cecylia Olejniczak
Zespół 6: Sandra Cicha, Aneta Golba, Klaudia Konieczna, Dominika Plewka
Zespół 7: Paulina Bulik, Jagoda Nowak, Marta Wieczorek
Tradycyjnie już pełnoletni uczniowie z naszej szkoły wystąpili w roli opiekunów grup gimnazjalistów., Byli to: Anna Adamczewska, Agnieszka Błaszkowiak, Klaudia Gorczyca, Dominika Gralczyk, Zuzanna Grześkowiak, Paulina Karólak, Eliza Mazur, Monika Osińska i Monika Urbanek.
W tym roku wolontariuszom towarzyszył Hipek – nasza szkolna maskotka.
Mieszkańcy Środy w większości pozytywnie reagowali na widok wolontariuszy rozdających żonkile i chętnie wrzucali pieniądze do puszki. Podobnie jak w ubiegłym roku zebrano prawie 11 tysięcy złotych.

/A. Karbowiak, R. Mikołajczak/

Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla

W ramach Tygodnia Kultury 22 listopada br. gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla, panią Wiesławą Łechtańską i pana Piotra Szwierza. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych technikum i liceum.
Uczestnicy spotkania poznali historię powstania Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla, dowiedzieli się na jakim etapie jest obecnie stan budowy hospicjum oraz poznali dalsze plany dotyczące hospicjum. Goście przybliżyli uczniom pojęcie wolontariatu, przedstawili cechy dobrego wolontariusza, zachęcali młodzież do pomagania innym. Przedstawili także formy działalności Stowarzyszenia, które pozwalają zbierać pieniądze na hospicjum oraz działania młodzieży w tym zakresie.

/A. Karbowiak, R. Mikołajczak/

Znajdź w sobie innego

18 listopada br. kolejna grupa wolontariuszy Pól Nadziei uczestniczyła w warsztatach "Znajdź w sobie innego" prowadzonych panią Polę Markowicz, a zorganizowanych przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Piotra Króla.

/A. Karbowiak, R. Mikołajczak/

/zdjęcia P. Markowicz/

III Turniej Służb Mundurowych Kadeci kontra Zawodowcy

29 października 2015r. w naszej szkole odbył się III Turniej Służb Mundurowych Kadeci kontra Zawodowcy. Podczas Turnieju sprzedawane były cegiełki na budowę Hospicjum im. Piotra Króla. Zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz Hospicjum

więcej>>

/R. Mikołajczak, E. Szarzyńska, B. Kuropka, A. Karbowiak/

Jesień - czas sadzić żonkile

W tym roku po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji POLA NADZIEI – JESIEŃ. Uczniowie z klasy 2B przygotowali rabatę, a kilka dni później uczniowie z klasy 4TEK pod opieką pani Kariny Góreckiej posadzili żonkile.
Już dziś czekamy na wiosnę, gdy rozkwitłe żonkile dadzą znak do rozpoczęcia zbiórki na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla.

/A. Karbowiak, R. Mikołajczak/

Znajdź w sobie innego

"Znajdź w sobie innego" - to temat warsztatów prowadzonych 7 października br. w naszej szkole przez panią Polę Markowicz, a zorganizowanych przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Piotra Króla dla wolontariuszy Pól Nadziei.
Celem warsztatów było uświadomienie młodym ludziom, jak powinno się pomagać i wspierać osoby przebywające w hospicjach. Prowadząca i przedstawicielka Stowarzyszenia p. Małgorzata Marciniak, chciały przekazać nam, że do każdego człowieka należy podchodzić indywidualnie, ponieważ każdy ma inne potrzeby.
Mieliśmy możliwość poznania i doświadczenia codziennych problemów, z jakimi borykają się osoby chore i niepełnosprawne. Ćwiczenia, w których uczestniczyliśmy, pokazały nam, że jeśli któryś zmysł jest wyłączony, to inny się wyostrza. W ramach ćwiczeń prowadzonych przez panią Polę musieliśmy zawiązać oczy, założyć rękawiczkę na prawą rękę i rozpoznawać przedmioty, poznawać zapachy, a także przekonać się, jak funkcjonują ludzie z niepełnosprawnością.
Po zakończonych zajęciach był czas na refleksję i rozmowę z prowadzącymi i rówieśnikami, by podzielić się swoimi doznaniami.

/A. Czujek, K. Gorczyca, J. Piaseczny/

/zdjęcia P. Markowicz/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster