Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
 Wycieczki
 Biblioteka
 Wydarzenia
 Wolontariat Pola Nadziei
 Wolontariat inne działania
 Wolontariat
 SAF
 Konkursy
 Klub Szkół im. H. Cegielskiego
 ZSZ-kierunki kształcenia
 LO-kierunki kształcenia
 Szkoła bez przemocy
 SZOK
 SKKT
 Spotkania u HIPOLITA
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018

Spotkania u HIPOLITA


Kierując się mottem tegorocznego Tygodnia Kultury My Środzie, Środa nam, postanowiliśmy zaprosić do uczestnictwa w imprezach TYGODNIA KULTURY, koleżanki i kolegów z innych szkół.

Z naszego Zaproszenia do Spotkaniu z HIPOLITEM skorzystali uczniowie trzecich klas Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 3 w Środzie Wielkopolskiej a towarzyszyli im wychowawcy, opiekunowie i pedagodzy szkolni.

Atmosfera była bardzo gorąca - wszyscy mieliśmy tremę, przed realizacją takiego wyzwania logistycznego. Ale machina Tygodnia Kultury ruszyła i porwała wszystkich z impetem - mogliśmy jak co roku dotrzymać kroku lub... wpaść pod jej miażdżące koła!

Nasi goście - gimnazjaliści, mieli niepowtarzalną okazję poznania życia Hipolita od wewnątrz - widzieli zmagania naszych uczniów w pracowni gastronomicznej, budowlanej, hotelarskiej, mechanicznej, fizycznej i elektrycznej - gdzie odbywały się zajęcia. Poznali niekonwencjonalny dźwięk naszego dzwonka i posłuchali muzycznych przerw Radia HIPEK .

Szkolny Ośrodek Kariery zaproponował naszym gościom zabawę w "lądowanie na księżycu". Mogli też sprawdzić swoją wiedzę z zasad dobrego wychowania w mini konkursie Savoir vivre'u, a prawidłowe odpowiedzi nagradzane były symbolicznymi upominkami.

Jak atrakcyjna jest nauka w naszym HIPOLICIE, pokazali uczniowie w przedstawieniu Hipolit wczoraj i dziś, prezentując bardzo różne i oryginalne spojrzenie na naukę w szkole uczącej zawodu, uczącej wielu zawodów.

Cieszymy się, że nasz pomysł zyskał tak duże uznanie, czego bezpośrednim dowodem było bardzo serdeczne i gorące przyjęcie nas w Gimnazjach Nr 1 i Nr 2, gdzie obchodziliśmy wspólnie Szkolny Dzień Kina.

Jeszcze raz dziękujemy naszym gościom za udział w Spotkaniu z HIPOLITEM.

Zapraszamy do Galerii zdjęć

galeria 1>> galeria 2>>


/E. Barczyńska/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster