Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
 Wycieczki
 Konkursy
 Wydarzenia
 Pola Nadziei
 Klub Wolontariusza
 Kropelka
 Wspólne działania
 Biblioteka
 Tydzień kultury
 Zawody sportowe
Rok szkolny 2017/2018

KONKURSYKONKURS PIEKARSKO – CUKIERNICZY – ROZDANIE NAGRÓD
TURNIEJ SZACHOWY O TYTUŁ MISTRZA SZKOŁY – ROZSTRZYGNIĘTY!
KONKURS GASTRONOMICZNY
MARZENIA MŁODZIEŻY O WIELKOPOLSCE 2020+
„ŚPIEWAJCIE GŁOSEM, ŚPIEWAJCIE SERCEM!”
TURNIEJ SZACHOWY O TYTUŁ MISTRZA SZKOŁY
KONKURS PIEKARSKO – CUKIERNICZY
KAMIL NAWROT NA GALI FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ
DZIEŃ IRLANDZKI POD HASŁEM „IRLANDIA– NIEZWYKŁA WYSPA!”
VII FINAŁ KONKURSU LOGICZNEGO MYŚLENIA
KONKURS PIEKARSKO – CUKIERNICZY
WIOSENNA ZBIÓRKA MAKULATURY
FINAŁ XVII KONKURSU LOGICZNEGO MYŚLENIA
SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY
KONKURS FRYZJERSKI
I EDYCJA KONKURSU „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RATOWNIKIEM”
KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY NAUKĘ JĘZYKÓW OBCYCH – ROZSTRZYGNIĘTY!!!
KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!
FESTIWAL PIOSENKI MIŁOSNEJ
SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY
KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZIMA W OBIEKTYWIE”
KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY NAUKĘ JĘZYKÓW OBCYCH
OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK
BERLIN – QUIZ
OLIMPIJSKI SUKCES LOGISTYKA KAMILA NAWROTA
KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ – ROZSTRZYGNIĘTY!!!
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I DZIAŁALNOŚCI HIPOLITA CEGIELSKIEGO
„O CZŁOWIEKU … w cytatach, przysłowiach i aforyzmach po angielsku!”
KONKURS NA SZKOLNE LOGO KLUBU WOLONTARIATU – rozstrzygnięty!!!
ETAP SZKOLNY OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK
KONKURS ROZUMIENIA TEKSTÓW PIOSENEK ANGLOJĘZYCZNYCH
PATRYK MENDYKA WYŚPIEWAŁ II MIEJSCE
OLIMPIADA EKONOMICZNA

ROZDANIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU PIEKARSKO–CUKIERNICZEGO
W CECHU RZEMIOSŁ RÓŻNYCH W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ

24 kwietnia 2017 roku w Cechu Rzemiosł Różnych W Środzie Wielkopolskiej Cechmistrz pan Tadeusz Patecki wręczył nagrody i dyplomy laureatkom konkursu piekarsko – cukierniczego, przeprowadzonego w ramach współpracy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Cechu Rzemiosł Różnych.

GALERIA

/M. Mikołajczak/

TURNIEJ SZACHOWY O TYTUŁ MISTRZA SZKOŁY – ROZSTRZYGNIĘTY!

Turniej szachowy o tytuł Mistrza Szkoły w roku szkolnym 2016 – 2017 po emocjonujących grach został rozstrzygnięty.

Mistrzem Szkoły po raz trzeci z rzędu został Kamil Staszak z klasy 3 TL. Drugie miejsce wywalczył Paweł Tomczak z klasy 2 TL, zaś trzecie miejsce ex aequo zajęli Dawid Fornalczyk z klasy 3 TI oraz Paweł Kończal z klasy 1 TI. Czwarte miejsce przypadło Antoniemu Kruszczakowi z klasy 1 TE.

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Dołączam dokumentację Turnieju.

/A. Bartosiewicz/

KONKURS GASTRONOMICZNY

Dnia 25 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole po raz kolejny konkurs gastronomiczny. Celem takiego konkursu jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności kulinarnych uczniów, propagowanie rodzimych tradycji oraz kształtowanie postaw kreatywnych. W tym roku konkurs został przeprowadzony pod hasłem „Gotować każdy może!” W związku z tym do konkursu przystapili nie tylko uczniowie klas gastronomicznych, ale także uczniowie z innych klas. W zmaganiach kuchennych uczestniczyło sześcioro uczniów:

 1. Konarkowska Wiktoria – klasa 1TG
 2. Nidecka Michalina – klasa 1TG
 3. Sowinski Jakub – klasa 1TE
 4. Nowakowska Weronika – klasa 2TG
 5. Matela Marta – klasa 3TL
 6. Wizła Marcin – klasa 3TG

Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie potrawy z dowolnych surowców. Musieli wcześniej opracować recepturę gastronomiczną i przedstawić ją do zaakceptowania członkom komisji. Podczas oceny brane były pod uwagę takie czynniki jak: właściwe przygotowanie produktów i sprzętu, higiena i czystość w czasie pracy, optymalne wykorzystanie surowców i półproduktów, kreatywność, kompozycja, łączenie smaków, zastosowane techniki kulinarne oraz smak i aromat potrawy. Wykonane dania oceniało jury w składzie: Justyna Tomczyk – Wojciechowska, Maria Stępień, Karolina Torzyńska, Emilia Bodylska, Monika Kawicka i Małgorzata Mikołajczak.

Wszystkie potrawy były przygotowane i podane na wysokim poziomie, z zastosowaniem różnorodnych technik kulinarnych. Ocena jury jest następująca:
I miejsce – Jakub Sowinski, przygotowana potrawa to: Łosoś w pierzynce.
II miejsce – Weronika Nowakowska, przygotowana potrawa to: Grillowany łosoś na purre z groszku z salsą z mango i papryki
Pozostałe osoby otrzymały wyróżnienia za przygotowane potrawy.
Konarkowska Wiktoria – Spring rollsy z grillowanym kurczakiem i dipem rzodkiewkowym
Nidecka Michalina – Chili con carne
Matela Marta – Zupa meksykańska z nachosami
Wizła Marcin – Pierś z kaczki z sosem malinowym.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sztuce kulinarnej.

/E. Bodylska, M. Kawicka, M. Mikołajczak/

MARZENIA MŁODZIEŻY O WIELKOPOLSCE 2020+

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie, ogłoszonym przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego pod nazwą Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego z tematem wiodącym: „Marzenia młodzieży o Wielkopolsce 2020+”. Celem projektu jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy o działalności samorządów lokalnych oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez dwuosobowe zespoły pracy na temat: Stąd jesteśmy! Nasza „Mała Ojczyzna” w naszych marzeniach oraz zaprezentowaniu wykonanej pracy przed komisją rekrutacyjną.

24 kwietnia w Średzkim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje do etapu wojewódzkiego konkursu. Wzięło w nich udział 5 drużyn, w tym 4 z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej.

Zwyciężyła reprezentacja naszej szkoły w składzie Angelika Handke oraz Kacper Murawski z klasy pierwszej technikum informatycznego.

Zwycięski zespół weźmie udział w Seminarium zorganizowanym przez Kancelarię Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.

/A. Leporowska/

„Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem!”

Dnia 11 kwietnia br. odbył się w „Hipolicie” „Konkurs Poezji Śpiewanej”, w którym wzięli udział soliści oraz jeden duet. Organizatorkom konkursu, Alicji Bartkowiak, Emilii Nowaczyk oraz Ewie Cukrowskiej, przyświecała idea rozbudzania wśród młodzieży wrażliwości na piękno poezji śpiewanej i popularyzacji tego właśnie gatunku wśród młodzieży. Słowa Anny German idealnie współgrające z założeniami przedsięwzięcia stały się jego mottem: „Jestem za piosenką melodyjną, subtelną, mądrą. Chcę, by piosenka rodziła w sercach słuchaczy piękne uczucia, (..) aby nie tylko cieszyła serca, ale prowadziła do poszukiwań i rozmyślań”.

Uczestnicy zaprezentowali po dwa utwory z repertuaru znanych polskich wykonawców. Znaleźli się wśród nich: Grażyna Łobaszewska, Anna German, Grzegorz Turnau oraz Czesław Mozil. W świetlicy szkolnej wybrzmiewały słowa następujących piosenek: „Czas nas uczy pogody”, „Znów wędrujemy”, „Między ciszą a ciszą”, „Tańczące Eurydyki”, „Maszyna do świerkania”. Młodym talentom udało się stworzyć magiczny nastrój, wyczarować klimat wzruszenia. Delikatne, pełne emocji piosenki trafiły prosto w serca słuchaczy. Jurorki konkursu biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, dostosowanie do możliwości głosowych, interpretację, dykcję, oryginalność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny doceniły wysoki poziom artystyczny oraz walory głosowe i talent wszystkich uczestników. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe – coś dla ciała i dla ducha – tomiki poezji oraz tabliczki czekolady :-)

GALERIA

/E. Nowaczyk/

TURNIEJ SZACHOWY O TYTUŁ MISTRZA SZKOŁY

Jak co roku w naszej szkole zorganizowano Turniej Szachowy o Tytuł Mistrza Szkoły. Zmagania trwają już trzeci miesiąc. Trwa obecnie czwarta runda zaciętych rozgrywek.

W szranki Turnieju stanęło czternastu entuzjastów gry królewskiej, są to uczniowie zarówno klas liceum, technikum, jak i szkoły zawodowej. Grze towarzyszą silne emocje, jak to bywa zazwyczaj w amatorskich partiach, w których wynik jest do końca nieprzesądzony i zależy często od odporności psychicznej gracza, umiejętności zachowania spokoju i trzeźwości umysłu. Organizator zdecydował się opublikować jedynie wyniki najlepszych siedmiu graczy, w piątej rundzie nie wezmą udziału zawodnicy z dolnej części tabeli.

Prezentujemy dotychczasowe wyniki.

Na zdjęciu rozgrywka między dwukrotnym Mistrzem Szkoły – Kamilem Staszakiem z klasy 3 TL – oraz jednym z czołowych pretendentów – Pawłem Tomczakiem z klasy 2 TL.

/A. Bartosiewicz/

SZKOLNY KONKURS PIEKARSKO – CUKIERNICZY

Dnia 7 kwietnia 2017 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Środzie Wielkopolskiej przeprowadzono etap praktyczny Szkolnego Konkursu Piekarsko – Cukierniczego.

Różne rodzaje mąki, tłuszczów, cukru oraz jaja, galaretki, kakao, proszek do pieczenia itd. Ale także owoce: banany, granat, pomarańcza, warzywa np.: marchew, fasola, szpinak czy słodki – ksylitol to surowce wykorzystane do produkcji ciast konkursowych.

W czasie wypieku ciast, atmosferze pracy towarzyszyła wymiana doświadczeń między uczestniczkami konkursu na temat prywatnych, domowych sukcesów cukierniczych i piekarskich.

Komisja w składzie: Marek Kostka, Justyna Tomczyk – Wojciechowska, Maria Stępień, Karolina Torzyńska, Małgorzata Mikołajczak i Monika Kawicka ustaliła werdykt. W tegorocznym konkursie, po raz pierwszy, nie położono żadnego ciasta na II czy III miejscu podium. Podjęło jednogłośnie decyzję o wyłonieniu czwórki zwyciężczyń, tj.: Joanny Pokrywieckiej z „Ciastem czekoladowym z fasoli”, Sylwii Tomkowiak z „Ciastem marchwiowym”, Weroniki Nowakowskiej z „Runem leśnym”, Weroniki Wabich z „Leśnym mchem”.

Gratulujemy sukcesu.

GALERIA

/M. Mikołajczak/

Kamil Nawrot na Gali finału Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Na wielką galę ogłoszenia wyników i wręczenia nagród finału IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zostali zaproszeni najlepsi młodzi logistycy z całego kraju. Wraz z nimi opiekunowie, którzy przygotowywali ich do olimpiady, rodzice oraz sponsorzy nagród z wiodących firm logistycznych. Olimpiadę organizowała Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. W gronie tym znalazł się uczeń III kl. Technikum Logistycznego z CKZiU w Środzie Wlkp. Kamil Nawrot, opiekun Anna Ibron oraz mama Kamila.

Rangę osiągnięcia Kamila podkreśla fakt, że zajmując wysokie 30 miejsce spośród 7806 uczestników znalazł się w gronie 60 finalistów, wyłonionych w trybie trójstopniowych eliminacji. Kamil jest dopiero uczniem III klasy TL. Organizatorzy podkreślali, że niezależnie od zajętego miejsca w finale – wszyscy są zwycięzcami w tej trudnej rywalizacji. Cała grupa finalistów została zwolniona z egzaminów zawodowych z części pisemnej, otrzymała nagrody ufundowane przez sponsorów i organizatorów olimpiady.

Celem konkursu jest rozwijanie logistycznych pasji oraz promowanie młodych logistycznych talentów.

Kamil Nawrot oraz nasza szkoła CKZiU, zostali zaprezentowani wszystkim sponsorom olimpiady obecnym na gali. Przedstawiciele firm logistycznych podkreślali, że w przyszłości takich pracowników z pasją im potrzeba. Kamil oprócz logistyki interesuje się również sportem, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce.

GALERIA

/A. Ibron/

Irlandia – niezwykła wyspa!

Dzień Irlandzki pod hasłem „Irlandia – niezwykła wyspa!” odbył się w szkole w poniedziałek 3 kwietnia i był efektem współpracy szkoły z Fundacją Kultury Irlandzkiej, która realizuje projekt Irlandia w szkole. Na obchody Dnia Irlandzkiego złożył się cykl imprez, popularyzujących wiedzę o Irlandii. Panie Dorota Kuźniewska i Lidia Kasprzak przeprowadziły w języku angielskim prezentacje o Irlandii i Irlandii Północnej, a następnie quiz wiedzy o tych krajach, a prawidłowe odpowiedzi nagrodzone zostały symbolicznymi nagrodami. Osobnym punktem programu była prezentacja pani Justyny Mazurek-Schramm, wiceprezes Fundacji Kultury Irlandzkiej, na temat literatury irlandzkiej, która poprzedziła konkurs tematyczny pod hasłem „Read something Irish”. Udział w konkursie brali uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjum, a poziom okazał się wyrównany. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

 1. miejsce:
  Anna Nowaczyk z Liceum ogólnokształcącego w Środzie Wlkp.
  Marcin Grześkowiak z CKZiU
  Weronika Szymańska z Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Krzykosach
 2. miejsce:
  Wiktoria Kaczmarek z Liceum ogólnokształcącego w Środzie Wlkp.
  Jesika Poborska z CKZiU
  Paweł Piasecki z CKZiU
  Bartosz Ławniczak z CKZiU
 3. miejsce:
  Jakub Pałasz z CKZiU

Zwycięzcy nagrodzeni zostali książkami i płytami ufundowanymi przez Fundację Kultury Irlandzkiej.

Już dziś zapraszamy chętnych na warsztaty tańca irlandzkiego, które odbędą się w czerwcu!

GALERIA

/Dorota Kuźniewska, Lidia Kasprzak/

VII FINAŁ KONKURSU LOGICZNEGO MYŚLENIA

W czwartek 30 marca w CKZiU w Środzie Wlkp. odbył się VII finał Konkursu Logicznego Myślenia dla uczniów gimnazjum.

W rozgrywkach uczestniczyły zespoły z dziesięciu gimnazjów: Gimnazjum w Zaniemyślu, Sulęcinku, Gieczu, Nowym Mieście nad Wartą, Kleszczewie, Słupi Wielkiej, Krzykosach, z Zespole Szkół Akademickich oraz Gimnazjum nr 1 i nr3 w Środzie Wlkp. Najlepszy wynik uzyskał zespół uczniów z Gimnazjum w Zaniemyślu. Skład zwycięskiej drużyny: Agata Bogusławska, Katarzyna Bogusławska i Jacek Kajdan. Drugie miejsce zajęli uczniowie: Olga Przymus, Sławomir Pluciński i Szymon Migalski z Gimnazjum w Sulęcinku. Trzecie miejsce zajęła drużyna: Natalia Borowik, Jędrzej Moskalik i Mateusz Haase z Gimnazjum w Gieczu. Zadania konkursowe nie wymagały dużej wiedzy szkolnej, raczej wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w środzie Wlkp. Konkurs uświetnił występ uczniów Gimnazjum nr 1, którzy zademonstrowali różne sposoby układania Kostki Rubika. Organizatorki konkursu Renata Mikołajczak i Małgorzata Ciesielska nauczycielki CKZiU serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom za udział w konkursie.

Zwycięzcom Gratulujemy.

GALERIA

/R. Mikołajczak, M. Ciesielska/

WIOSENNA ZBIÓRKA MAKULATURY

HIPOLIT ALARMUJE O NADCHODZĄCEJ AKCJI EKOLOGICZNEJ. ZACHĘCAMY KAŻDEGO UCZNIA ORAZ NAUCZYCIELA, ABY POZBYŁ SIĘ ZBYTECZNEJ MAKULATURY.

PROSIMY, O PRZYNIESIENIE 1 KG TEGO CENNEGO SUROWCA WTÓRNEGO PRZEZ KAŻDĄ OSOBĘ. POKAŻEMY, ŻE JESTEśMY EKOLOGICZNI. NIECH KAŻDY ZADBA O ZWIĄZANIE PACZKI.

ZBIÓRKA ODBĘDZIE SIĘ 4 KWIETNIA 2017 ROKU,
WE WTOREK, PRZY SALI 114 NA PARTERZE,
OD 7.45 DO 14.30.

DLA KLASY, KTÓRA ZBIERZE NAJWIĘCEJ KILOGRAMÓW MAKULATURY PRZYGOTUJEMY SYMBOLICZNE PODZIĘKOWANIE.

/W imieniu organizatorów N. Ziętkowski/

KONKURS PIEKARSKO – CUKIERNICZY

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ
WE WSPÓŁPRACY Z CECHEM RZEMIOSŁ RÓŻNYCH W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ
OGŁASZA SZKOLNY KONKURS PIEKARSKO – CUKIERNICZY.
MOTYWEM PRZEWODNIM DLA ADEPTÓW SZTUKI KOMPONOWANIA SKŁADNIKÓW
PIECZYWA JEST W TYM ROKU SZKOLNYM, HASŁO ZDROWE PIECZYWO.
ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ
W PIĄTEK, 07 KWIETNIA 2017 ROKU.
CHĘTNYCH DO PRZEDSTAWIENIA SWYCH UMIEJĘTNOŚCI WYPIEKU CIAST, PROSIMY
O DO ZGŁOSZENIE SIĘ DO PAŃ: MAŁGORZATY MIKOŁAJCZAK LUB EMILII BODYLSKIEJ
DO DNIA 04.04.2017 ROKU.

/M. Mikołajczak/

FINAŁ XVII KONKURSU LOGICZNEGO MYŚLENIA

W czwartek 23 marca br. w CKZiU w Środzie Wlkp. odbył się siedemnasty finał „Konkursu Logicznego Myślenia” dla uczniów szkół średnich. W rozgrywkach uczestniczyły zespoły z pięciu szkół ponadgimnazjalnych Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Akademickich, Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej, Zespołu Szkół w Nowym Mieście oraz drużyny gospodarzy z CKZiU.

Zadania okazały się trudne dla uczestników. Tym razem najlepsze okazały się zespoły z Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wlkp., które zajęły pierwsze i drugie miejsce. Pierwsze miejsce drużyna w składzie: Adam Grabowski, Mateusz Litka, Szymon Szczot, a drugie miejsce zespół w składzie Dorota Bączkiewicz, Maciej Kurzawa, Marcin Narożny. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Akademickich w Środzie Wlkp. w składzie Jakub Chmielewski, Adam Raszewski, Dawid Skibiński.

Uczestnicy konkursu wykazali się umiejętnością rozwiązywania zadań logicznych i łamigłówek, chociaż trzeba przyznać, że tym razem zadania okazały się trudne. Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Środzie Wlkp. Organizatorki konkursu dziękują wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych powiatu średzkiego, za udział w konkursie. Dziękujemy również uczennicom klasy 2 technikum gastronomicznego za przygotowanie poczęstunku dla uczestników.

Zapraszamy w przyszłym roku

GALERIA

/R. Mikołajczak, M. Ciesielska/

SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY

W nawiązaniu do ustalonego przez Sejm roku 2017 – ROKIEM RZEKI WISŁY oraz propagowania ochrony środowiska i doskonalenia świadomego posługiwania się substancjami chemicznymi. Także w aspekcie korzystania ze środków chemii gospodarczej, kosmetyków czy środków ochrony roślin w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej zorganizowano i przeprowadzono Szkolny Konkurs Chemiczny.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: Katarzyna Hoffmann – Kulawik i Małgorzata Mikołajczak.

Laureatami konkursu zostali:

 • I – Kornelia Nagła z klasy 3 ldr
 • II – Katarzyna Hołderna z klasy 3 ldr
 • III – Adrian Radziejewski z klasy 4 ti

GRATULUJEMY!

GALERIA

/K. Hoffmann-Kulawik, M. Mikołajczak/

KONKURS FRYZJERSKI

W dniu 05.03.2017 odbył się w Sali Reprezentacyjnej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu XIV Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego. Przyszli fryzjerzy zaprezentowali się w cięciu męskim, damskim, ułożeniu fryzury dziennej i wieczorowej. W konkursie tym wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły. Marika Strzelecka wykonała fryzurę do tematu magia weneckiego karnawału a Patrycja Czerniak fale a'la Monroe.

GALERIA

/M. Kawicka, M. Mikołajczak/

I EDYCJA KONKURSU „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RATOWNIKIEM”

W dniu 18 marca 2017 roku w Jarocinie odbyła się I edycja w Wielkopolsce konkursu „I ty możesz zostać ratownikiem”. Uczestniczyły w nim trzyosobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z wielkopolski. Uczniowie z CKZIU w Środzie Wlkp. w składzie: Jakub Drzewiecki, Dawid Cichowski i Patryk Mendyka zajęli III miejsce.

Uczestnicy musieli wykazać się szeroką znajomością wiedzy w praktyce z zakresu m.in. zasad postępowania na miejscu zdarzenia, postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym, z podstawowych zabiegów resuscytacyjnych u osób dorosłych i u dzieci, postępowania z osobą podtopioną, postępowanie w przypadku zadławienia dziecka, z zastosowania folii życia czy zasad użycia defibrylatora AED.

Konkurs organizowany był przez Wyższą Szkołą Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, pod Patronatem Konsultanta Krajowego ds. Medycyny Ratunkowej prof. dr hab. J.R.Ładny. Celem Konkursu jest zainicjowanie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych szerszego poznania zagadnień z zakresu udzielania pierwszej pomocy, propagowania pozytywnych reakcji świadka zdarzenia oraz zainteresowanie zawodem ratownika medycznego.

GALERIA

/M. Kawicka, M. Mikołajczak/

KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY NAUKĘ JĘZYKÓW OBCYCH – ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Dnia 8 marca 2017r. został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs dla klas ponadgimnazjalnych na plakat PROMUJĄCY NAUKĘ JĘZYKÓW OBCYCH. Zadaniem uczniów było zapromować naukę języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego. Ocenione zostały przede wszystkim oryginalność, trafność przekazu, estetyka i wkład pracy. Dodatkowo promowane były krótkie hasła i slogany w języku obcym.

Zwycięzcami zostali:

 • I miejsce – WERONIKA WABICH
 • II miejsce – MONIKA KNIAT
 • III miejsce – JAGODA FERDYNUS I MARTYNA BARCZAK

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Pozostałym uczestnikom dziękujemy za dostarczone prace.

/L. Kasprzak/

KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

Laureatkami konkursu fotograficznego zostały:

 • I miejsce – Paulina Maćkowiak – 2 TI
 • II miejsce – Monika Osińska – 3 LOP
 • III miejsce – Paulina Wiatr – 1 TLE

GALERIA

/K. Napierała/

VIII FESTIWAL PIOSENKI MIŁOSNEJ – WRZEŚNIA 2017

Aż czterech uczniów z CKZiU reprezentowało szkołę na VIII Festiwalu Piosenki Miłosnej, który odbył się 14 lutego 2017r. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Politechnicznych z Wrześni. Celem festiwalu jest propagowanie polskiej piosenki, polskich wykonawców, autorów tekstów i kompozytorów.

W konkursie piosenki miłosnej w Święto Zakochanych wzięli udział:

 • Paulina Marchwiak – zaśpiewała piosenkę „Miał być ślub”
 • Paulina Szczepańska – zaśpiewała piosenkę „Byłam różą”
 • Weronika Marchwiak – zaśpiewała piosenkę „Brzydcy”
 • Patryk Mendyka – zaśpiewał piosenkę „Będziesz moją panią”
 • Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się rewelacyjnie. Paulina Szczepańska otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy.

  GALERIA

  /B. Kuropka/

SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY

SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY

W nawiązaniu do ustalonego przez Sejm roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły oraz propagowania ochrony środowiska i doskonalenia świadomego posługiwania się substancjami chemicznymi także w aspekcie korzystania ze środków chemii gospodarczej, kosmetyków, środków ochrony roślin ogłaszamy
Szkolny Konkurs Chemiczny „Substancje chemiczne rzek Polski”.
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zgłoszenie się do K. Hoffmann-Kulawik i M. Mikołajczak

/K. Hoffmann-Kulawik/

KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS FOTOGRAFICZNY
„ZIMA W OBIEKTYWIE”

Ogłaszamy konkurs fotograficzny pt „Zima w obiektywie”.
Zdjęcia przedstawiające zimowy pejzaż można przesyłać na adres e-mail:
konkurs_jezykowy@o2.pl do dnia 15.02.2017.
Informacji udziela p. Karolina Napierała.

/K. Napierała/

Konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych na plakat promujący naukę języków obcych

Zobacz regulamin konkursu.

/L. Kasprzak/

OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU żYCIA PCK

W dniu 16 grudnia 2016 roku odbył się etap rejonowy XXV edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu życia PCK. Olimpiada odbyła się w Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. W etapie rejonowym szkołę reprezentowali: Angelika Tomaszewska 3 TSH, Daria Jankowiak 3TG, Magdalena Zmuda 3TG

Konkurs miał formę testu dotyczącego zdrowego odżywiania, pierwszej pomocy przedmedycznej, historii powstania i działalności PCK. Skierowany był dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Uczennica naszej szkoły Daria Jankowiak zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!!!

GALERIA

/ K. Hoffmann-Kulawik/

BERLIN – QUIZ

Uczniowie klas 1TL, 1TLE oraz 3TL w dniach 13.12. – 15.12.2016r. mieli okazję na lekcjach języka niemieckiego sprawdzić swoją wiedzę na temat miasta Berlin biorąc udział w przygotowanym przez nauczyciela quizie. Rywalizując w grupach uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące geografii, historii i polityki oraz kultury stolicy Niemiec. W drugiej części quizu uczniowie sprawdzali swoją znajomość zabytków i popularnych miejsc w Berlinie odgadując je na fotografiach. Quiz miał na celu w utrwalić informacje zdobyte podczas wycieczki do Berlina, która odbyła się tydzień wcześniej.

Grupy, które zdobyły najwyższą ilość punktów w quizie:

 • 1TL – Weronika Barczak, Dominka Michałowicz, Alicja Kubiak, Filip Bzowy
 • 1TLE – Jan Rapior, Karol Jańczak, Marietta Gabrysiak, Adam Mencel
 • 3TL – Milena Lipiecka, Dominika Sterczyńska, Karina Łąkowska, Grzegorz Plewa, Kamil Staszak
 • /P. Hyżyk/

OLIMPIJSKI SUKCES LOGISTYKA KAMILA NAWROTA

Uczeń kl. III Technikum Logistycznego Kamil Nawrot w gronie najlepszych młodych logistyków w Polsce.

2 grudnia odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do walki o finał stanęło 712 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach szkolnych z prawie 8000 osób.

W gronie finalistów znalazł się uczeń kl. III Technikum Logistycznego Kamil Nawrot.. Po najwyższe laury Kamil wystartuje 3 marca.

Nagrodę, jaką jest zwolnienie z części pisemnej dwóch egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe Kamil już ma – wystarczy sam udział w finale niezależnie od zajętego miejsca.

Ale jest o co walczyć. Do wygrania są m.in. bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz interesujące oferty staży w wiodących logistycznych przedsiębiorstwach.

Kamilowi życzymy jak najlepszych notowań w finale i gratulujemy dotychczasowych osiągnięć.

GALERIA

/A. Ibron/

KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ – ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Dnia 12 grudnia 2016 r. został rozstrzygnięty KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ Z ELEMENTAMI / MOTYWAMI OBCOJĘZYCZNYMI dla klas I i II.

Laureatami w poszczególnych językach zostali:

 • I miejsce Szymon Aleksandrowicz z klasy 1LOP (kartka francuska)
 • II miejsce Marcel Lemiszewski z klasy 2TL (kartka angielska) i Alan Wiśniewski z 2 LOP (kartka rosyjska)
 • III miejsce Magdalena Jaworska z klasy 1TL (kartka niemiecka).
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Wszystkie kartki zostały zaprezentowane w gablocie „POLIGLOTYe”.

/L. Kasprzak/

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O żYCIU I DZIAŁALNOŚCI HIPOLITA CEGIELSKIEGO

Konkurs wiedzy o Hipolicie Cegielskim odbył się 1 grudnia 2016 r. Objął uczniów klas pierwszych, a jego celem była popularyzacja wiedzy o Patronie szkoły.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli w nim udział, odpowiadali w formie pisemnej na pytania dotyczące życia i działalności Hipolita Cegielskiego; większość z nich wymagała udzielenia konkretnych odpowiedzi- krótkich i rzeczowych. Cztery pytania miały natomiast formę szerszej wypowiedzi, a uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą merytoryczną ale również umiejętnościami np. ocenianiem, wartościowaniem, porównywaniem.

Zwycięstwo odniosła uczennica klasy 1LOP Magdalena Kobusińska, a kolejne miejsca zajęły: Weronika Serafiniak z 1LOP i Monika Kniat z 1TLE. Uczennice będą reprezentowały szkołę w międzyszkolnym konkursie wiedzy o H. Cegielskim, który odbędzie się na początku marca 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie.

GALERIA

/A. Kamińska/

„O CZŁOWIEKU … w cytatach, przysłowiach i aforyzmach po angielsku!”

Dnia 28 listopada 2016 r. odbył się w ramach Tygodnia Kultury w naszej szkole konkurs tłumaczeniowy „O CZŁOWIEKU... W CYTATACH, PRZYSŁOWIACH I AFORYZMACH PO ANGIELSKU!” Reprezentanci klas 1 technikum i liceum zmierzyli się z wyznaczonymi im zadaniami polegającymi na dopasowaniu przysłów, połączeniu powiedzeń o człowieku oraz tłumaczeniu aforyzmów znanych ludzi. Uczniowie pracowali w grupach trzy osobowych reprezentując swoją klasę.

Najlepsi okazali się uczniowie: Marcin Grześkowiak, Kacper Murawski i Jakub Pałasz z klasy 1 TI oraz Jan Jaszczak, Bartosz Ławniczak i Adam Kajdan z klasy 1 TL zajmując egzekwo I miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratujemy.

GALERIA

/L. Kasprzak/

KONKURS NA SZKOLNE LOGO KLUBU WOLONTARIATU – rozstrzygnięty!!!

Laureatką konkursu na SZKOLNE LOGO KLUBU WOLONTARIATU została JAGODA FERDYNUS z kl.1TL.

Jagodzie serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom Magdzie Mendyce z 3TI i Sławce Lehmann z 3LDR dziękujemy za złożone projekty.

GALERIA

/L. Kasprzak/

ETAP SZKOLNY OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU żYCIA PCK

Dnia 16 listopada 2016 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Środzie Wlkp odbył się etap szkolny XXV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu życia PCK. Celem olimpiady jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i szeroko rozumianego zdrowego stylu życia.

W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas 3TG, 3TSH, 2B. Największą liczbę punktów zdobyli następujący uczniowie, którzy będą reprezentować szkołę w etapie rejonowym konkursu:

 • Angelika Tomaszewska z 3TSH,
 • Daria Jankowiak z 3TG,
 • Magdalena Zmuda z 3TG.

Etap rejonowy odbędzie się 16 grudnia 2016.

/K. Hoffmann-Kulawik/

KONKURS ROZUMIENIA TEKSTÓW PIOSENEK ANGLOJĘZYCZNYCH

Dnia 14 listopada 2016 r. o godz. 14.30 odbył się w świetlicy naszej szkoły konkurs rozumienia tekstów piosenek w języku angielskim. Zadaniem uczestników było wysłuchanie trzech piosenek (Lucas Graham '7 Years', One Direction 'Apologize', Twenty One Pilots 'Stressed out') oraz rozwiązanie kilku zadań do każdej piosenki. Uczniowie musieli np. odpowiedzieć na pytania wielokrotnego wyboru dotyczące rozumienia tekstu piosenki, znaleźć słowa o podanym znaczeniu w tekście, czy też rozróżnić między pisownią w brytyjskiej i amerykańskiej odmianie języka angielskiego. Niektóre z zadań miały też sprawdzić znajomość zasad gramatyki u uczestników. Mimo, że poziom konkursu był wysoki, udało się wyłonić laureatów trzech pierwszych nagród. Zostali nimi: Kacper Pawlak z 1TI, Agata Grochowska z 2LOP oraz Katarzyna Pierzyńska z 2LOP. Serdecznie gratulujemy!

GALERIA

/D. Kuźniewska/

PATRYK MENDYKA WYŚPIEWAŁ II MIEJSCE

Patryk Mendyka – uczeń klasy II LOP wziął udział w XIII Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Przesłuchania odbyły się w Średzkim Ośrodku Kultury 9 listopada 2016r. w związku z obchodami Święta Niepodległości w Zespole Szkół Rolniczych. Patryk przygotował piosenkę ̋Bywaj dziewczę zdrowe̋ i swoim wykonaniem zachwycił jury. Zajął II miejsce, otrzymał pamiątkowy dyplom i cenną nagrodę. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz wideo

GALERIA

/B. Kuropka/

OLIMPIADA EKONOMICZNA

W naszej szkole w październiku odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W logistycznych zmaganiach w całej Polsce wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników.

Uczeń klasy III Technikum Logistycznego Kamil Nawrot zajął I miejsce w szkole, a wysoki wynik jaki osiągnął spowodował, że zakwalifikował się do eliminacji okręgowych, które odbędą się w Poznaniu. Kamil jest już o krok od finału czego wszyscy mu życzymy.

/A. Ibron/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster