Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018
 Tydzień kultury
 Liga halowa
 Samorzšd szkolny
 Zawody sportowe
 Samorzšd szkolny
 Wiedza i umiejętnoœci
 SWOI
 Erasmus+
 Fachowcy z Hipolita
 Czas zawodowców - BIS
 Efektywne Doradztwo Zawodowe w Powiecie Sredzkim
 Nasze Zasady Twoje Bezpieczeństwo
 Akcja Aktywacja
 Podniebna szkoła
 Program Leonardo da Vinci
 SKK
 BšdŸ przedsiębiorczy
 Wycieczki
 Biblioteka
 Wolontariat
 Wydarzenia
 SAF
 KonkursyInformacje o samorządzie 2017/2018
Kolorowy zawrót głowy w Hipolicie - Dzień Wiosny
Noworoczne życzenia od Samorządu Uczniowskiego
Góra Grosza 2017
Światowy Dzień Bez Samochodu
ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ SAMOCHODU PRZYPADA 22 WRZEŚNIA
Kobieta jest arcydziełem wszechświata…
Koniec akcji „ciepły koc w zimną noc”
Zbiórka dla średzkiego schroniska dla psów
Podsumowanie Góry Grosza
MIKOŁAJKI 2016
PAMIĘTAMY...
Pierwszy Dzień Wiosny
Akcja Góra Grosza - podsumowanie
Mikołaj i śnieżynki w naszej szkole
Góra Grosza w naszej szkole !!!
Casting
Rajd rowerowy z Samorządem Szkoły
Pokaz mody zawodowej

Informacje o samorządzie 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 członkami Samorządu Uczniowskiego zostali:

1TL- Barbara Rybacka

1TI- Filip Malinowski, Marcin Szmania

1THG- Filip Walczak, Maria Nowaczyk, Weronika Ogińska, Dominika Klupczyńska, Natalia Bandosz, Dominika Głowacka,, Natalia Marczak, Nikola Jaworska

Wszystkim członkom Samorządu Uczniowskiego życzymy owocnej pracy:)

GALERIA:

Kolorowy zawrót głowy w Hipolicie - Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny w CKZiU pozostanie w pamięci na długi czas. Dzień ten obfitował w wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji, które przygotowali dla koleżanek i kolegów przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z opiekunem p. Justyną Pohl.

“Pomieszanie z poplątaniem” to akcja polegająca na zamianie nauczycieli uczących w poszczególnych klasach. W wyniku “pomieszania”, uczniowie spotykali się z nieuczącym ich dotąd nauczycielem i brali udział w “oryginalnej lekcji”. I tak na przykład uczniowie technikum gastronomicznego mieli zajęcia z zasad elektryki a uczniowie z technikum logistycznego mieli zajęcia języka polskiego po rosyjsku. Wesołego zamieszania było więcej, gdyż informatycy na zajęciach z witryn (komputerowych), mieli “myć witryny” z panią od języka niemieckiego;)

GALERIA:

Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Justyną Pohl

Noworoczne życzenia od Samorządu Uczniowskiego

Drodzy uczniowie, w Nowym Roku 2018 życzymy Wam, aby nauka w Naszej szkole była tylko łatwa i przyjemna. Niech wszyscy z nas otrzymują tylko najlepsze oceny i zsdobywają wiedzę, która zaowocuje w przyszłości. Życzymy Wam również tego, aby w każdej klasie panowała wspaniała, przyjacielska i miła atmosfera oraz zawiązywały się przyjaźnie na całe życie.

Życzymy Wam również odkrywania w sobie zdolności i talentów w różnych dziedzinach nauki.

Drodzy Nauczyciele! Życzymy Państwu spokojnej i przyjemnej pracy w Naszej szkole. Niech kolejne dni przynoszą same pozytywne wrażenia i uczniów, którzy zdobywają same najlepsze stopnie.

Jednocześnie chcemy przekazać Wam informację, że nasze grono sie powiększyło. Do Samorządu Uczniowskiego dołączyły kolejne osoby:

Nasze koleżanki z 2TG:

Natalia Szymczak
Karolina Szymczak
Magdalena Grześkowiak

Nasi koledzy z 1TI:

Adam Szczudlak
Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Justyną Pohl

Góra Grosza 2017
GALERIA:

Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Justyną Pohl

Światowy Dzień Bez Samochodu

W piątek, 22 września przyłączyliśmy się do akcji "Światowy Dzień Bez Samochodu" .
Dziękujemy wszystkim, którym nieobce okazało się dbanie o środowisko naturalne i ilość spalin w atmosferze!!!!
Dziękujemy, że w piątek przyjechaliście do szkoły rowerami, przyszliście pieszo lub zamieniliście auto na komunikację miejską.
Dzięki takim niewielkim krokom możemy mieć wpływ na stan naszego środowiska a jednocześnie na stan naszych organizmów.

Jesteście wielcy!!!!!!

Mamy nadzieję, że za rok inni wezmą z Nas przykład i będzie Nas jeszcze więcej!!!!!

GALERIA:

J. Pohl

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ SAMOCHODU PRZYPADA 22 WRZEŚNIA

Kiedy w 1886 roku w Niemczech powstał pierwszy automobil, zaprojektowany przez Karla Benza, nikt nie przypuszczał, że niewiele ponad 100 lat później po całym globie jeździć będzie miliard aut. Choć samochód bezsprzecznie zrewolucjonizował świat, przy okazji również nieco go zatkał. W najbardziej zakorkowanych miastach, na przykład w Nowym Jorku, kierowcy tracą co roku średnio 57 godzin, czyli ponad dwie doby, stojąc w korkach. W Warszawie w godzinach szczytu średnia prędkość przemieszczania się pojazdów to 23 km/h. To wiąże się oczywiście nie tylko ze stratą czasu, ale również paliwa, a co za tym idzie – pieniędzy. Do tego dochodzi nieustannie rosnąca emisja spalin, przyczyniająca się do negatywnych zmian klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska. Dlatego pomysł Dnia bez Samochodu zrodził się w 2000 roku z inicjatywy poważnej instytucji – Komisji Europejskiej. Kierowcy na całym świecie zachęcani są do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W wielu miastach, również na terenie Polski, kierowcy zwolnieni są z opłat za bilety, pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu. (tekst za Kalibi)

My również postarajmy się przyłączyć do akcji i zamiast samochodem, wyruszmy do szkoły rowerem lub autobusem:)))))))))

( jeśli nie macie takiej możliwości, to może chociaż zabierzcie się z kolegą lub koleżanką jednym samochodem).

Pokażmy, że jesteśmy świadomi tej akcji i przyłączamy się do niej !!!!!!!!!!!!!!

Samorząd Uczniowski

Kobieta jest arcydziełem wszechświata…

… taka była myśl przewodnia przedstawienia, które przygotował Samorząd Szkolny z okazji Dnia Kobiet. Tego występu tak szybko nasze panie nie zapomną… Były wiersze, złote myśli o kobietach, piękne życzenia i wspaniałe piosenki. „Wisienką na torcie” był występ grupy tanecznej HIPOBOYS, który spełnił oczekiwania pań oglądających i uczestniczących w tańcu. Tego nie można opisać, to po prostu trzeba zobaczyć, dlatego zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji.

GALERIA:


/B. Kuropka/

Koniec akcji „ciepły koc w zimną noc”

Rada Młodzieżowa Miasta Środa Wielkopolska serdecznie dziękuje wszystkim klasom, które wzięły udział w akcji "ciepły koc w zimną noc". Konkurs polegał na przynoszeniu przez klasy jak najwięcej artykułów oraz karmy dla zwierząt.
Klasy 3LDR i 1TL uzbierały najwięcej karmy, dlatego zostaną nagrodzone. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc. Nagrody zostaną przekazane w najbliższym czasie. Łącznie jako szkoła zebraliśmy blisko 380kg karmy.

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Środzie Wlkp.
Piotr Woźniak

Zbiórka dla średzkiego schroniska dla psów

Rada Młodzieżowa Miasta Środa Wielkopolska uprzejmie informuje, że w naszej szkole w dniach od 20 lutego do 10 marca br. odbędzie się zbiórka karmy, zabawek itp. dla średzkiego schroniska dla psów.

Serdecznie zachęcamy do pomocy!

Dla klasy, która zbierze najwięcej karmy i artykułów dla zwierząt, przewidywane są bardzo atrakcyjne nagrody! Karmę i artykuły wkładamy w jeden duży karton, a wychowawca danej klasy spisuje, ile zostało uzbieranych produktów. Karma będzie przechowywana w sali 002.

/Przewodniczący Rady Młodzieżowej - Piotr Woźniak – klasa 2TSE/

Podsumowanie Góry Grosza

W naszej szkole została przeprowadzona Akcja Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu. Nasi uczniowie włączyli się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.
Zebraliśmy 296,06 zł

Dziękujemy wszystkim za każdy grosz.

GALERIA:

/Samorząd Szkolny/

MIKOŁAJKI 2016

6 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował Mikołajki szkolne. Na każdej przerwie można było wysłuchać piosenki świąteczne. Ponadto ogłoszono konkurs na najlepsze przebranie klasowe z motywem świątecznym. Wygrała klasa II TG, która otrzymała słodką niespodziankę.

Gratulujemy!

GALERIA:

/Samorząd Szkolny/

PAMIĘTAMY...


/Samorząd Szkolny/

Pierwszy Dzień Wiosny

W CKZiU jak co roku, odbył się Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji Samorząd Szkolny zorganizował szkolny konkurs Mam Talent oraz pokaz mody, na którym uczniowie prezentowali wcześniej wylosowane motywy o różnorodnej tematyce: ekologia, medycyna, wampiry, diabły, anioły itp. Super Talentem został Kamil Sroka, a najlepiej na wybiegu prezentowały się klasy I TG, I TL i II TG.

GALERIA:

/Samorząd Szkolny/

Akcja Góra Grosza - podsumowanie

Kochani, informujemy, że w wyniku akcji „Góra Grosza” udało nam się wspólnie zebrać w naszej szkole 329,17 !!!!!!

Wszystkim, którzy przyczynili się do takiego wyniku bardzo gorąco dziękujemy :)

GALERIA:

/Samorząd Szkoły oraz klasa 3LDR/

Mikołaj i śnieżynki w naszej szkole

Wizyta Mikołaja- w czerwonym stroju, z białą brodą i z workiem wypełnionym słodyczami- zaskoczyła wszystkich uczniów i nauczycieli Hipolita.

Zaskoczeniem był również fakt, że w rolę Mikołaja wcielił się nikt inny, tylko dyrektor szkoły, p. Marek Kostka. Towarzyszące mu śnieżynki to uczennice, które wcześniej wzięły udział w castingu zorganizowanym przez Samorząd Szkolny.

Mikołaj wraz ze śnieżynkami zaprosił uczniów na wspólne kolędowanie i przypomnienie tradycji obchodzenia dnia 6 grudnia- Mikołajek. Uczniowie odśpiewali świąteczny repertuar a śnieżynki rozdawały słodycze. W tym roku Mikołaj nie wziął z sobą rózgi, gdyż jak twierdził przybył do grzecznych uczniów. ;)

GALERIA:

Góra Grosza w naszej szkole !!!

Akcja Góra Grosza odbywa się w całej Polsce w dniach 23 listopada do 04 grudnia 2015. Nasza szkoła również włączyła się do tej akcji. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, a także na tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu. Wszyscy włączmy się, by wspólnie pomóc potrzebującym.
W dniach 23 listopada- 4 grudnia będziemy zbierać groszaki- przedstawiciele klasy 3 LDR oraz Samorządu Szkoły liczą na wasze wsparcie:):):):):):)

/J. Pohl, K. Napierała/

Casting

Samorząd Szkolny organizuje CASTING na Śnieżynki ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.

Wymagania:

wzrost- w sam raz
waga- śnieżynkowa ;)
uśmiech- dla każdego :))

Zgłoszenia odważnych, radosnych i sympatycznych dziewczyn przyjmują uczniowie Samorządu Szkolnego oraz p. Justyna Pohl ( sala 021) do dnia 27 listopada.


Rajd rowerowy z Samorządem Szkoły

W ostatnich dniach roku szkolnego 2014/2015 udało nam się zorganizować wycieczkę rowerową, w której brali udział przedstawiciele samorządu oraz uczniowie naszej szkoły. W trasę wybrali się z nami opiekunowie: Justyna Pohl, Sebastian Kawicki oraz dyrektor Marek Kostka.

Nasz rajd rowerowy rozpoczęliśmy zbiórką przed szkołą a następnie trasa wiodła przez Słupię Wielką i Śnieciska . Warunki pogodowe trochę zaskoczyły, gdyż było wietrznie i pochmurno. Jednak jak się poźniej okazało, była to idealna pogoda na taką okazję.

Celem naszej rowerowej podróży było gospodarstwo naszego kolegi. Bożydar to miejsce, w którym zorganizowaliśmy pieczenie kiełbasek przy ognisku. W radosnych nastrojach wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.

GALERIA:

Pokaz mody zawodowej

W przeddzień wiosny w naszej szkole Samorząd Szkolny zorganizował
Pokaz mody zawodowej
„Dolce Hipolito”

W piątek, 20 marca przywitaliśmy Wiosnę :):):):)

Samorząd Szkoły zorganizował pokaz mody zawodowej. Na wybiegu prezentowali się przedstawiciele poszczególnych zawodów klas liceum, technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Wśród modelek i modeli nie zabrakło fryzjerów, ekonomistów, dietetyków, policjantów, elektryków, informatyków, a także budowlańców, logistyków oraz modeli reprezentujących zawód ratownika . Swoje stroje zawodowe prezentowali również uczniowie klas hotelarskich oraz gastronomicznych. Wszyscy bawili się doskonale- zarówno uczniowie prezentujący stroje, jak i publiczność, która oklaskiwała profesjonalizm koleżanek i kolegów.

Na wybiegu nie mogło zabraknąć Pani Wiosny- w kolorowym stroju, z kwiatami we włosach i z uśmiechem na twarzy przywitała wszystkich serdecznie i poprowadziła wiosenny korowód.

Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym uczniom oraz nauczycielom, p. Monice Pawlickiej- Mądry, p. Justynie Pohl oraz p. Sebastianowi Kawickiemu za pomoc w zorganizowaniu pokazu.

GALERIA:

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster