Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018
 Tydzień kultury
 Liga halowa
 Samorzšd szkolny
 Zawody sportowe
 Samorzšd szkolny
 Wiedza i umiejętnoœci
 SWOI
 Erasmus+
 Fachowcy z Hipolita
 Czas zawodowców - BIS
 Efektywne Doradztwo Zawodowe w Powiecie Sredzkim
 Nasze Zasady Twoje Bezpieczeństwo
 Akcja Aktywacja
 Podniebna szkoła
 Program Leonardo da Vinci
 SKK
 BšdŸ przedsiębiorczy
 Wycieczki
 Biblioteka
 Wolontariat
 Wydarzenia
 SAF
 Konkursy

PROJEKTY UNIJNE

LOGO SWOI LOGO FWIOO LOGO ORE


POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS...

WYSTARTOWALIŚMY Z ARDUINO

INFORMATOR INFO-TECH 2013

HIPOLIT WYSTARTOWAŁ

PREZENTACJA PROJEKTU "SWOI"


POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS...

I nadszedł ten dzień….. po 12 tygodniach zmagań zakończyły się zajęcia realizowane w ramach projektu SWOI. Smutek zagościł na twarzach uczestników, że nie będzie już zajęć z Arduino… Zapewne uczestnicy będą miło wspominać zajęcia prowadzone przez Trenera Bartka Ewertowskiego, dzięki któremu poznali wiele cieakwych rzeczy odnośnie tworzenia stron internetowych oraz mogli pobawić się i poprogramować Arduino.
Miła i przyjazna atmosfera sprawiła że zajęcia były zabawne, ciekawe i troche inne niż w szkole co miało ogromny wpływ na zadowolenie uczestników zajęć. Oby zdobyte tu doświadczenie posłużyło młodzieży w rozwijaniu zainteresowań.
Mam nadzieję że niedługo spotkamy się na kolejnym projekcie.

/M. Półrolniczak /

WYSTARTOWALIŚMY Z ARDUINO

Przez długie 8 tygodni uczestnicy projektu zapoznawali się z podstawami HTML, CSS, JavaScript, jQuery, WebWorkers, Canvas. Dzięki zdobytej wiedzy podczas tych zajęć uczniowie potrafią samodzielnie stworzyć ciekawe strony internetowe pozwalające np. przechowywać informację i wykonujące kilka operacji jednocześnie. Były to fajne zajęcia dla uczniów, ale najbardziej wyczekiwane zaczęły się właśnie dziś !!!!
Po praz pierwszy mogliśmy bawić się Arduino :) Radość uczniów była ogromna podczas odbierania pudełek zawierających elementy zestawu montażowego. Po rozpakowaniu i zapoznaniu się z zawartością, uczestnicy z entuzjazmem przystąpili do realizacji zadań występujących w tej części modułu. Radości nie było końca gdy po zakończeniu montażu diód, rezystorów, potencjometru i okablowania diody zaświeciły :) Z niecierpliwością już czekamy na kolejne zajęcia.

GALERIA:


/M. Półrolniczak /

INFORMATOR INFO-TECH 2013

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu drugie wydanie Informatora InfoTech, zawierającego ofertę edukacyjną kierunków informatyczno-technicznych na polskich uczelniach. Zostały w nim zamieszczone informacje o ponad 160 uczelniach w Polsce, zarówno tych publicznych jak i niepublicznych, oferujących studia na kierunkach informatyczno-technicznych. Aby ułatwić kandydatom wybór właściwej uczelni, tak jak w roku ubiegłym, dołożyliśmy wszelkich starań, aby znalazły się w nim informacje nie tylko o kierunkach, ale również dane teleadresowe, terminy rekrutacji i wymagane dokumenty rekrutacyjne. Zestawienie tych informacji daje wszystkim kandydatom komfort zapoznania się w jednym miejscu z większością dostępnych kierunków info-technicznych i wyboru najlepszej, i najciekawszej drogi rozwoju.
Informator kierowany jest zarówno do nauczycieli, którzy będą mogli służyć radą i wsparciem dla swoich uczniów, ale przede wszystkim, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy już niebawem staną przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej.

Informator InfoTech jest jednym z produktów projektu Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji, którego celem jest podniesienie wśród uczniów zainteresowania naukami info-technicznymi,a w konsekwencji studiowaniem na uczelni wyższej. Podejmowane w ramach projektu działania, w tym wydanie Informatora, mają pomóc nam osiągnąć ten cel. Poza zajęciami stacjonarnymi w szkołach, przygotowaniem programu edukacyjnego zawierającego scenariusze zajęć z informatyki przygotowaliśmy również niniejszą publikację. Pomysł na nią narodził się po analizie tendencji jakie panują na rynku pracy wedle, których absolwenci studiów info-technicznych należą do najlepiej opłacanych na rynku, liderując w wielu rankingach i zestawieniach. Studiowanie zatem na kierunkach informatyczno-technicznych jest na tą chwilę bardzo racjonalnym wyborem i zapewni w przyszłości bardzo ciekawą pracę zawodową i gwarancję zatrudnienia i wysokich zarobków. Dodatkową przesłanką za przygotowaniem Informatora, jest nisza w ofercie informatorów edukacyjnych, jakie są wydawane w naszym kraju . Widząc potrzebę tego rodzaju publikacji oraz niezagospodarowaną przestrzeń, postanowiliśmy wydać Informator Info_Tech.

Życzymy przyjemnej lektury.

Informator można pobrać ze strony: www.e-swoi.pl lub klikając: Informator

Informator współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

/M. Półrolniczak /

HIPOLIT WYSTARTOWAŁ

W poniedziałek, 18.03.2013r. , w Zespole Szkół Zawodowych im. Hipolita , w Środzie Wielkopolskiej rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu SWOI, czyli “Strategia Wolnych i Otwartych Impl ementacji. Jest to innowacyjny model zainteresowania uczniów kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania ich w kształtowaniu kompetencji kluczowych. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizatorem projektu jest Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania mająca swą siedzibę w Poznaniu.
Przez najbliższe 12 tygodni ,w poniedziałkowe popołudnia , grupka 11 śmiałków, pod przewodnictwem trenera, p. Bartka Ewertowskiego i opiekuna koła Marcina Półrolniczaka będzie zdobywała nowe doświadczenia i poszerzała umiejętności InfoTechniczne.
W ramach zajęć uczniowie poznawać będą zagadnienia związane z HTML 5 i JavaScript - podstawy HTML i CSS, formularze HTML, JavaScript, jQuery, Web Workers, Canvas. Bardzo ciekawie zapowiada się tematyka związana z programowaniem płytek Arduino, która zakończy projekt realizowany w szkole.
W trakcie pierwszego spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się ze strona internetową projektu www.e-swoi.pl , gdzie dokonali rejestracji oraz otrzymali gadżety: pendrivy z Szkolnym Remiskem UBUNTU, segregatory z materiałami dydaktycznymi, smycze i inne materiały edukacyjne. Gdy wszystkim formalnościom stało się zadość , uczniowie przystąpili do tworzenia stron www pod czujnym okiem Trenera.
Miła i przyjazna atmosfera podczas zajęć sprawiła , że uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Z niecierpliwością czekają na kolejne.

GALERIA:/M. Półrolniczak /

PREZENTACJA PROJEKTU "SWOI"

W dniu 4 marca 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej odbyła się prezentacja projektu pt. "Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych".

"Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji" (SWOI) jest innowacyjnym przedsięwzięciem edukacyjno-społecznym, które ma na celu zainteresowanie uczennic i uczniów specjalnościami informatyczno-technicznymi oraz wczesne formowanie kompetencji kluczowych dla gospodarki. W Strategii zaprojektowano taki rodzaj zintegrowanych działań, które formują względnie trwałe cechy, takie jak: uzdolnienia i umiejętności InfoTechniczne, świadomość i postawy, idee i wartości. Od ukształtowania tych cech zależą dalsze wybory młodzieży co do rodzaju studiów i późniejszej pracy zawodowej. Wczesne, systematyczne, pro-techniczne ukierunkowanie uczniów jest warunkiem nadążania za szybko postępującym rozwojem technologii i skutecznym środkiem zapobiegającym samowykluczaniu się jednostek ze społeczeństwa informacyjnego. W Strategii SWOI chodzi o uruchomienie naturalnych zasobów uczniowskiego dążenia do osiągania satysfakcji, do sięgania po novum, a w ślad za tym – do wykazania się pomysłowością w kreowaniu czegoś efektownego, choćby tylko gadżetu, który zaspokajałby własne pragnienia. Jeśli taka aktywizacja zakończy się sukcesem, to jej pochodną będą głębsze rezultaty, takie jak: współuczestnictwo w tworzeniu innowacji, uformowanie konstruktywnego stylu bycia, wyrobienie efektywnego sposobu uczenia się poprzez własną twórczość.

Broszura informacyjna: pobierz

Ulotka: pobierz str.1   pobierz str.2GALERIA:/M. Półrolniczak /

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster