Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018
 Tydzień kultury
 Liga halowa
 Samorzšd szkolny
 Zawody sportowe
 Samorzšd szkolny
 Wiedza i umiejętnoœci
 SWOI
 Erasmus+
 Fachowcy z Hipolita
 Czas zawodowców - BIS
 Efektywne Doradztwo Zawodowe w Powiecie Sredzkim
 Nasze Zasady Twoje Bezpieczeństwo
 Akcja Aktywacja
 Podniebna szkoła
 Program Leonardo da Vinci
 SKK
 BšdŸ przedsiębiorczy
 Wycieczki
 Biblioteka
 Wolontariat
 Wydarzenia
 SAF
 KonkursyPODSUMOWANIE PROJEKTU AKCJA AKTYWACJA
ZDROWE ŻYWIENIE W HIPOLICIE
TYDZIEŃ KULTURY
HIPOLIT PRZYJAZNY ŚRODOWISKU- EKOHIPOLIT
OLIMPIADA SPORTOWA
SZKOLNE GRILLOWANIE
AKCJA AKTYWACJA

JESTEŚMY AKTYWNI - AKCJA AKTYWACJA

Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych Społeczności „SILS” w partnerstwie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej przystąpiło do projektu finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, w ramach którego zrealizujemy osiem lokalnych wydarzeń.

zobacz: akcjaaktywacja.org

PODSUMOWANIE PROJEKTU AKCJA AKTYWACJA

Wszystko, co dobre szybko się kończy. I tak też się stało z projektem Akcja Aktywacja finansowanym przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Mógł on być zrealizowany w Hipolicie dzięki Stowarzyszeniu na rzecz Inicjatyw Lokalnych Społeczności „SILS” w Środzie Wlkp. Młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. zrealizowała osiem eventów o różnorodnej tematyce. Były to następujące przedsięwzięcia:

• KONFERENCJA LOGISTYCZNA
• OLIMPIADA SPORTOWA
• TURNIEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH
• SZKOLNE GRILLOWANIE
• HIPOLIT PRZYJAZNY ŚRODOWISKU
• MEANDRY KULTURY
• LIP DUB
• ZDROWE ŻYWIENIE

Uczniowie zaangażowali się w realizację swoich projektów. Odbyli specjalistyczne szkolenia, które przygotowały ich pod względem merytorycznym, organizacyjnym, finansowym. Pozyskiwali również samodzielnie fundusze potrzebne do realizacji eventu. Uwierzyli w swoje możliwości, nauczyli się współpracy w grupie i promocji swoich pomysłów. Było to dla nich bardzo cenne doświadczenie. Wybrano również najlepszy event. Wyniki przedstawiają się następująco:

LipDub – 945 głosów
Hipolit przyjazny środowisku – 917 głosów
Zdrowe żywienie – 715 głosów
Szkolne grillowanie – 681 głosów
Turniej Służb Mundurowych – 570 głosów
Meandry Kultury – 166 głosów
Konferencja logistyczna – 76 głosów
I Olimpiada sportowa – 57 głosów

Zwycięzcy najlepszych projektów: LipDub i Hipolit przyjazny środowisku w nagrodę wzięli udział w Paintball na terenie starej bazy wojskowej w Mościenicy.

GALERIA:

B. Kuropka

ZDROWE ŻYWIENIE W HIPOLICIE

TYDZIEŃ KULTURY

HIPOLIT PRZYJAZNY ŚRODOWISKU- EKOHIPOLIT

Projekt „Hipolit przyjazny środowisku” miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły, ich rodziców, a także mieszkańców lokalnej społeczności. Zrealizowany został przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Inicjatyw Lokalnych Społeczności „SILS” w ramach projektu „Akcja Aktywacja”. Zaplanowano wiele konkursów, akcji informacyjnych i wycieczek. Od września uczniowie byli zaangażowani w różne inicjatywy m. in. akcji Sprzątania Świata czy Dniu bez samochodu. Punktem kulminacyjnym były warsztaty ekologiczne przeprowadzone 20 listopada.

W czasie warsztatów uczniowie opracowali dekalog ekologiczny, rymowankę zawierającą nazwę naszej szkoły i hasła związane z ekologią, a także musieli wykreślić jak największą ilość wyrazów kojarzonych z ochroną środowiska. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny polegający na malowaniu toreb lnianych z logo szkoły i ekologią w tle. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i dyplomy.

Celem konkursu fotograficznego było pokazanie miejsc na terenie powiatu średzkiego, gdzie występują nielegalne wysypiska śmieci. Z nadesłanych zdjęć została stworzona mapa takich punktów, a następnie przekazana do Starostwa. Konkurs wygrała Anna Andrzejewska z klasy II LOP. Podczas przerw uczniowie mogli zapoznać się z wystawą sprzętu do utrzymywania porządku w mieście i gminie. Sprzęt został udostępniony przez Usługi Komunalne w Środzie Wielkopolskiej.

Warsztaty były również okazją do promowania zdrowej żywności. Uczennice klasy I Technikum Gastronomicznego pod kierunkiem p. Moniki Kawickiej przygotowały smaczne posiłki z owoców i warzyw. Dzięki Agencji Rynku Rolnego młodzież otrzymała 2 tony jabłek.

Uczniowie razem z opiekunami udali się do Oczyszczalni Ścieków, Wieży Ciśnień i Stacji Uzdatniania Wody. O stanie środowiska w gminie i powiecie młodzież dowiedziała się w czasie spotkań z p. Bożeną Waligórą – kierownikiem Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym i p. Zbigniewem Antkowiakiem – kierownikiem Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Problemy wyczerpywania zasobów naturalnych i zastępowanie ich odnawialnymi źródłami energii propagowali przedstawiciele Akademii Słońca.

Akcję wspomogli: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Gminy Środa Wielkopolska, Lasy Państwowe, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Ministerstwo Środowiska. Koordynatorami akcji byli: Bartosz Brosz, Bartosz Buczma, Adrian Mądry, Dawid Stachowiak, Patryk Dydymski przy współpracy z p. Justyną Tomczyk – Wojciechowską, Kariną Górecką, Agnieszką Hibner, Katarzyną Hoffmann – Kulawik.

GALERIA:

A. Hibner

OLIMPIADA SPORTOWA

W dniu 21 października w naszej szkole odbyła się I Olimpiada Sportowa. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w następujących konkurencjach sportowych: rzuty do kosza z miejsca, odbicia siatkarskie oburącz dolne i górne, strzały na bramkę, żonglerka piłką, wyciskanie sztangi na czas, podnoszenie hantli trzymanie hantli. W poszczególnych konkurencjach triumfowali;

1. Rzuty do kosza: Mateusz Nowicki, Matysiak Maciej, Dominik Grabowski
2. Odbicia siatkarskie oburącz dolne i górne: Dawid Wąsowicz, Marcin Grześkowiak, Mateusz Nowicki
3. Strzały na bramkę: Bartosz Wiśniewski, Krzysztof Czopik, Krzysztof Skrzypczak
4. Żonglerka piłką: Kamil Nawrot, Dariusz Nowacki, Marcin Typański
5. Wyciskanie sztangi: Maciej Mielcarek, Kamil Nawrot, Oskar Wasiela
6. Wyciskanie hantli: Maciej Mielcarek, Łukasz Duszczak, Oskar Wasiela
7. Trzymanie hantli: Izabela Beszterda, Kinga Mocek, Weronika Madajczak

W/w imprezę sportową przygotowali i przeprowadzili: Kamila Zys, Jakub Piaseczny, Alicja Czujek, Karina Zys, Ania Andrzejewska, Joanna Szymczak pod nadzorem M. Leciej. Event zrealizowano w ramach projektu „Akcja Aktywacja” organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych Społeczności „SILS” w Środzie Wlkp.

SZKOLNE GRILLOWANIE

Uczniowie CKZiU w Środzie Wlkp. 29.10.2015r. mieli okazję zorganizować imprezę "Szkolne grillowanie" w ramach projektu Akcja Aktywacja. Nazwali się „Gastro Smerfy”. Wyjeżdżali na szkolenia do Hermanowa, gdzie nauczyli się pracy w grupie, tworzenia mapy myśli oraz przygotowali wstępny harmonogram imprezy. Grillowanie odbyło się na boisku szkolnym CKZiU. Z grilla serwowano kiełbaski, kaszankę, chleb oraz cukinię. W imprezie udział wzięło ok.700 osób – uczniowie i pracownicy CKZiU oraz uczniowie z Niepublicznego Gimnazjum w Zespole Szkół Akademickich w Środzie Wlkp. Grillowano od samego rana, natomiast oficjalne rozpoczęcie odbyło się o godz. 12:00, na które przybyli między innymi burmistrz Wojciech Ziętkowski oraz starosta średzki Marcin Bednarz. Grillowanie można zaliczyć do bardzo udanych imprez szkolnych. Organizatorzy mają nadzieję, że tego typu akcja na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości szkolnych.

GALERIA:

S. Górski

RUSZYŁ PROJEKT „AKCJA AKTYWACJA” W HIPOLICIE.

Pierwszy event zrealizowany.

W ramach realizacji projektu „Akcja Aktywacja” organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych Społeczności „SILS” w Środzie Wlkp., 2 października 2015r. w restauracji „Wiedeńska” odbyła się konferencja pt.: ”Organizacja imprez masowych.” Był to pierwszy event, a do końca grudnia zostanie jeszcze zrealizowanych siedem lokalnych wydarzeń, których organizatorami będą uczniowie CKZiU w Środzie Wlkp.

W konferencji uczestniczyli uczniowie drugiej i czwartej klasy technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk z CKZiU w Środzie Wlkp. Uczestnicy mieli okazję poznać prawne i organizacyjne aspekty organizowania imprez masowych.

W roli prelegentów przybliżających prawne zmagania organizatora imprez masowych na konferencję przybyli: Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wielkopolskiej insp. Paweł Wawrzyniak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. mgr Jarosław Kuderczak, Naczelnik Wydziału Prewencji podinspektor Policji Piotr Kępski oraz Naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego PSP mł. bryg. Radosław Pietrzyński.

O organizacyjnych problemach związanych z przygotowaniem imprez masowych, wpływie pogody, wymaganiach gwiazd opowiedziały panie: Katarzyna Kicinska –Pajchrowska - właścicielka firmy eventowej Ka Boom! ze Środy Wlkp. oraz Wioleta Cała - współwłaścicielka firmy eventowej FSWO z Leszna, które na co dzień zawodowo zajmują się organizacją imprez masowych.

Podczas konferencji uczestnicy mogli sprawdzić nabytą wiedzę o organizacji imprez masowych w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Zwyciężył Szymon Kaczmarek, drugie miejsce zajęła Anita Nowak, a trzecie Zuzanna Marciniak.

Organizatorami konferencji były uczennice z drugiej klasy technikum logistycznego w CKZiU: Dominika Mazur, Daria Bajer, Anna Ziemiańska, Marta Matela i Milena Lipiecka pod nadzorem E. Kubiak i A. Ibron.

Konferencja mogła odbyć się dzięki środkom przekazanym przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, za co organizatorzy i uczestnicy konferencji serdecznie dziękują.

GALERIA:

E. Kubiak

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster