Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018
 Tydzień kultury
 Liga halowa
 Samorzšd szkolny
 Zawody sportowe
 Samorzšd szkolny
 Wiedza i umiejętnoœci
 SWOI
 Erasmus+
 Fachowcy z Hipolita
 Czas zawodowców - BIS
 Efektywne Doradztwo Zawodowe w Powiecie Sredzkim
 Nasze Zasady Twoje Bezpieczeństwo
 Akcja Aktywacja
 Podniebna szkoła
 Program Leonardo da Vinci
 SKK
 BšdŸ przedsiębiorczy
 Wycieczki
 Biblioteka
 Wolontariat
 Wydarzenia
 SAF
 KonkursyBOLLYWOOD W HIPOLICIE - kwiecień 2018r.

"Cudowny chłopak" - luty 2018r.

"Nie warto iść w życiu na skróty": film "Najlepszy" w reż. Ł. Palkowskiego - listopad 2017r.

Seans filmowy "Mój Vincent" - październik 2017r.

BOLLYWOOD W HIPOLICIE

To już VIII Dzień Kina w Hipolicie, w którym wzięli udział uczniowie szkoły. Tym razem motywem przewodnim była inspiracja kinem Bollywood a zadaniem uczniów było wystylizowanie się na bohaterów z filmu tejże produkcji. Jak co roku zorganizowana została pogadanka, tym razem na temat filmów tego gatunku oraz konkurs na najlepszą stylizację filmem Bollywodzkim.
Uczniowie wraz z organizatorkami, p.Justyną Pohl oraz Beatą Kuropką mieli również mozliwość obejrzenia filmu "Duma i uprzedzenie" z roku 2004, którego fabuła oparta jest na powieści Jane Austen pod tym własnie tytułem. Jednak nie jest to adaptacja do rodzaju której jesteśmy przyzwyczajeni. Film jest bowiem połączeniem produkcji Bollywoodzkiej i Hollywoodzkiej i to właśnie było największe zaskoczenie dla widzów.

A oto osoby nagrodzone i wyróżnione w konkursie Bollywood:
Marysia Nowaczyk 1THG
Klaudia Dąbrowska 1THG
Dagmara Samol 1THG
Patrycja Osińska 2LOP
Natalia Szymczak 2TG
Dominika Głowacka 1THG
Klaudia Dąbrowska 1THG
Mateusz Rogacki 1THG

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy pomysłu i twórczego zaangażowania :)
Podziękowania należą się również p. Monice Kawickiej za przygotowanie wraz z uczennicami 2TG poczęstunku dla uczestników VIII Dnia Kina.

GALERIA

/J. Pohl, B. Kuropka/

"Cudowny chłopak"

6 lutego mieliśmy okazję oglądać film "Cudowny chłopak". Film ten to przepiękna opowieść o chłopcu ze zdeformowaną twarzą, który musi radzić sobie z wykluczeniem i dyskryminacją w środowisku szkolnym. Film porusza ważne współczesne problemy a przede wszystkim uczy tolerancji.

W roli rodziców chłopca wystąpili Julia Roberts i Owen Wilson.

W seansach (łącznie 3) wzięło udział ponad 300 uczniów z naszej szkoły. Wzruszenia nie kryło wielu z nas, gdyż chłopiec o imieniu Auggie i jego historia pokazują, że niełatwo jest być "innym". Warto jednak walczyć o swoje marzenia.

/J. Pohl, B. Kuropka/

"Nie warto iść w życiu na skróty": film "Najlepszy" w reż. Ł. Palkowskiego

28 listopada 2018 mieliśmy okazję obejrzeć film "Najlepszy" opowiadający historię życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie.

Film w doskonałej obsadzie (Jakub Gierszał, Artur Zmijewski, Magdalena Cielecka, Adam Woronowicz) pokazuje, jak niebezpieczny jest problem uzależnienia i jak niezwykle cięzko jest sobie z nim poradzić samemu.

Głównym przesłaniem filmu jest refleksja, że "nie warto iść w życiu przez skróty". Nie warto sięgać po coś, co daje tylko chwilę iluzorycznego szczęścia. Warto być mistrzem bez zniewolenia. Warto wcześniej znależć cel, aby stawać się kimś lepszym. Uczucie, że się zwyciężyło, że dało się radę na przekór wszystkiemu, jest jedną z najcenniejszych rzeczy, jakie można osiągnąć w życiu. Film daje nadzieję i wiarę, że nawet z największego upadku mozna się podnieść. A słabość może stać się siłą.

W seansie uczestniczyły klasy: 1TI, 1TL, 1TEL, 1THG, 1TEK, 1D, 2LOP, 2TE, 2A, 2TI, 2TG, 3LOP, 3TSE, 3TG, 4TG. Wszyscy uczniowie wychodzili z kina zadowoleni i wstrząśnięci tym, co zobaczyli. Mocne polskie kino, które nie pozostawia widzów obojętnych na los człowieka.

/J. Pohl, B. Kuropka/

Seans filmowy "Twój Vincent"

30 października w średzkim kinie Baszta mieliśmy okazję uczestniczyć w seansie "Twój Vincent". Film ten opowiada historię tragicznej śmierci Vincenta van Gogha. Malowany obrazami film pokazuje ostatnie momenty życia wielkiego artysty. Film ten to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska. Każda z 65 tys. Klatek filmu została ręcznie namalowana.

"Twój Vincent" zdobył Nagrodę Publiczności w Annecy we Francji, podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych.

W trzech seansach uczestniczyły klasy: 2Te, 1C, 1TL, 4TSH, 4TG, 3TG, 3TSE, 2TLE, 2TI, 2TL, 1TEL, 3C, 1TEk, 1TI, 2TG.

/J. Pohl, B. Kuropka/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster