Archiwum
Projekty
Rok szkolny 2007/2008
60-lecie szkoły
Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2017/2018
 Tydzień kultury
 Liga halowa
 Samorzšd szkolny
 Zawody sportowe
 Samorzšd szkolny
 Wiedza i umiejętnoœci
 SWOI
 Erasmus+
 Fachowcy z Hipolita
 Czas zawodowców - BIS
 Efektywne Doradztwo Zawodowe w Powiecie Sredzkim
 Nasze Zasady Twoje Bezpieczeństwo
 Akcja Aktywacja
 Podniebna szkoła
 Program Leonardo da Vinci
 SKK
 BšdŸ przedsiębiorczy
 Wycieczki
 Biblioteka
 Wolontariat
 Wydarzenia
 SAF
 Konkursy

KONKURSYRozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu na Logo 70-lecia CKZiU
Zbiórka makulatury w HIPOLICIE
Logistycy finalistami!
Szkolny Konkurs Chemiczny
XI Rejonowy Konkurs Informatyczny w Jarocinie
Szkolny Konkurs na Logo 70-lecia CKZiU
Finał XVIII Powiatowego Konkursu Logicznego Myœlenia
Finał VIII Powiatowego Konkursu Logicznego Myœlenia dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych
Logistycy triumfują!
ANGLIA - kraina cudów
II Festiwal Piosenek Anny Jantar w VIII LO w Poznaniu!
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU TRANSLATORSKIEGO!!!
Etap Okręgowy X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w roku szkolnym 2017/2018
XXI Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS
Turniej CS w Hipolicie
XXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
X Jubileuszowa Olimpiada Logistyczna
Konkurs na kartkę świąteczną w j. obcym
Szkolny Konkurs Ekonomiczny
Szkolny Konkurs Ekonomiczny - ogłoszenie
XVII Przegląd Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej
Konkurs Rozumienia Tekstów Piosenek Anglojęzycznych
Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii
XIV Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych
Olimpiada logistyczna 2017
SZKOLNE DYKTANDO JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu na Logo 70-lecia CKZiU

W związku z obchodzoną rocznicą 70-lecia szkoły został ogłoszony konkurs na logo. Uczniowie CKZiU do 25 kwietnia br. składali prace konkursowe wykonane w dowolnym programie graficznym.
Komisja Konkursowa po zapoznaniu się z pracami zgłoszonymi do konkursu postanowiła przyznać główną nagrodę uczniowi klasy 2TI - Patrykowi Ratajczakowi.

Zwycięska praca będzie wykorzystana jako symbol identyfikujący obchody 70-lecia szkoły oraz jako znak umieszczany na wszelkich materiałach publikowanych przez Organizatorów obchodów lecia szkoły.

Zobacz prace uczniów zamieszczone poniżej >>

ZWYCIĘSKA PRACA KONKURSOWA

Patryk Ratajczak 2TI


POZOSTAŁE PRACE

Adrian Królikowski 2TI Julia Ignaszak 2TI Jakub Mendyka 2TI Jakub Pałasz 2TI


Kacper Pawlak 2TI Marcel Mieloszyński 2TI Paweł Kończal 2TI Szymon Wawrzyniak 2TI

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

/K. Gabryelewicz, A. Karbowiak/

ZBIÓRKA MAKULATURY W HIPOLICIE

Problemem współczesnej cywilizacji są odpady. Umiejętne ich segregowanie i przetwarzanie, to szansa na życie w czystszym i zdrowszym środowisku.

Wzorem lat ubiegłych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej, w dniach 9 i 10 kwietnia 2018 roku przeprowadzono wiosenną zbiórkę makulatury.

Ocalono tym samym życie wielu drzew, produkujących dla nas bezcenny tlen, zaoszczędzono wodę, której nie zużyje papiernia.

Cele naszej szkolnej akcji były skupione wokół wielu elementów edukacji ekologicznej. Począwszy od segregowania odpadów, poprzez zbieranie surowców wtórnych, ich oddawania do punktów, zapewniających przerób wykorzystanych produktów, doskonalenie świadomości dbania o środowisko naturalne oraz środowisko naszych mieszkań, domów, wsi, miast, gminy i powiatu.

Efektem współpracy społeczności szkolnej było zebranie 900 kilogramów tego cennego surowca wtórnego.

Najwięcej makulatury dostarczyli do punktu zbiórki Jakub Szymański z klasy 1ti w ilości 350 kg i Paulina Wiatr z klasy 2 tle. Na podkreślenie zasługuje także praca uczniów klas: 2ti K.Gołębiewskiego i P.Ratajczaka oraz 2te W.Gołucha i A.Serafiniaka – dyżurnych tej zbiórki.

/M. Mikołajczak/

LOGISTYCY FINALISTAMI!

HIP - HIP - HURA !

HIP - HIP - HURA !

HIP - HIP - HURA !

Zuzanna Marciniak, Marta Matela i Paweł Snuszka, uczniowie klasy 4 TL dzięki swojej wiedzy awansowali do ogólnopolskiego finału II edycji Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej.

Spośród ponad 3 tysięcy uczestników biorących udział w szkolnych i regionalnych etapach, do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 61 osób (2%). Olimpiada została zorganizowana przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Finał Olimpiady odbył się 5 - 6 kwietnia br. Organizatorzy (UG) zadbali, aby finaliści w Sopocie spędzili miło i ciekawie czas. Pierwszego dnia olimpijczycy wraz z opiekunami zwiedzili Port Morski w Gdyni, Muzeum Emigracji i Skwer Kościuszki. Jedną z atrakcji był wieczorny spacer po sopockim molo. Drugi dzień był dniem rywalizacji. Punktualnie o godzinie 11.00, w uniwersyteckiej auli rozpoczął się centralny etap zawodów. Uczestnicy musieli odpowiedzieć w ciągu 50 minut na 25 trudnych pytań testowych wielokrotnego wyboru z jedną, dwiema, trzema lub wszystkimi prawidłowymi odpowiedziami.

Dzięki uzyskaniu tytułu finalisty nasi uczniowie są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Serdecznie GRATULUJEMY Marcie, Zuzannie i Pawłowi udziału w finale II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej!

GALERIA

/A. Ibron, E. Kubiak/

SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY

W nawiązaniu do ustalonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych na 22 MARCA – ŚWIATOWEGO DNIA WODY oraz propagowania ochrony środowiska i doskonalenia świadomego posługiwania się zasobami przyrody. Także w aspekcie nieżywnościowym, higienicznym i rekreacyjnym korzystania z H2O w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej w marcu 2018 roku zorganizowano i przeprowadzono Szkolny Konkurs Chemiczny.

Laureatami konkursu zostali:
I – Angelika Tomaszewska z klasy 4 tsh
II – Paulina Fludra z klasy 3 tg
III – Karolina Rozmiarek z klasy 1 tek

/M. Mikołajczak/

XI Rejonowy Konkurs Informatyczny w Jarocinie

22 marca br. uczniowie klasy 4 technikum informatycznego Dawid Janeczko i Bartosz Bednarczyk wzięli udział w konkursie informatycznym dla szkół ponadgimnazjalnych. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test z wiedzy informatycznej oraz zadania algorytmiczne. Do drugiego etapu, który polegał na rozwiązywaniu zadań z wykorzystaniem programów komputerowych przeszło 11 najlepszych uczniów I etapu. Naszym reprezentantom niewiele zabrakło, by znaleŸć się w tym gronie. Bogatsi w nowe doświadczenia oraz nagrodzeni za udział w konkursie z pewnym niedosytem wrócili z konkursu.

GALERIA

/A. Karbowiak/

KONKURS NA LOGO 70-LECIA CKZiU

UWAGA!!!
Uczniowie CKZiU!!!

Ogłaszamy Szkolny Konkurs na logo 70-lecia
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
im. H. Cegielskiego w Środzie Wlkp.
Każdy uczestnik konkursu może zgłosić dowolną liczbę prac,
wykonaną w wybranym przez siebie programie graficznym.
Prace konkursowe należy złożyć na opisanych odpowiednio płytach
do 25 kwietnia 2018r. u nauczycieli p. K. Gabryelewicz, p. A. Karbowiak
lub przesyłać na adres e-mail zsz_admin@o2.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Regulamin konkursu pobierz>>

/A. Karbowiak, K. Gabryelwicz/

Finał XVIII Powiatowego Konkursu Logicznego Myślenia

27 marca br. w świetlicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. spotkali się finaliści XVIII Powiatowego Konkursu Logicznego Myślenia ze szkół ponadgimnazjalnych. W rozgrywkach uczestniczyły zespoły z Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wlkp, z Zespołu Szkół w Nowym Mieście oraz przedstawiciele gospodarzy z CKZiU.

W listopadzie w każdej szkole odbyły się eliminacje szkolne, podczas których wyłoniono zespoły, które spotkały się następnie na eliminacjach powiatowych.

Poziom uczestników był bardzo wyrównany. O zwycięstwie zadecydowała ilość podanych rozwiązań. Pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Krzysztof Fraś, Sławomir Pluciński i Patryk Piec, drugie miejsce uczniowie z Hipolita: Bogumił Wieliński, Krzysztof Bartkowiak, Grzegorz Dydymski. Trzecie miejsce przypadło drugiemu zespołowi z LO w składzie: Eliza Dziuba, Michalina Lipińska, Natalia Sot. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Środzie Wlkp.

Organizatorki konkursu R. Mikołajczak i M. Ciesielska serdecznie dziękują pracownikom Komputronika za pomoc w doborze nagród oraz za gadżety dla uczestników konkursu, p. M. Kawickiej za przygotowanie poczęstunku oraz wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali młodzież i przybyli z nimi na konkurs.

GALERIA

/R. Mikołajczak/

Finał VIII Powiatowego Konkursu Logicznego Myślenia dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych

23 marca br. w świetlicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. spotkali się finaliści VIII Powiatowego Konkursu Logicznego Myślenia ze szkół gimnazjalnych i podstawowych. W związku z likwidacją gimnazjów w tym roku po raz pierwszy, w matematycznych zmaganiach mogli uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych.

W rozgrywkach uczestniczyło dziewięć zespołów z następujących szkół: Szkoły Podstawowej Nr2, Szkoły Podstawowej Nr3 i Zespołu Szkół Akademickich w Środzie Wlkp, Szkoły Podstawowej w Gieczu, Zespołu Szkół w Krzykosach, Zespołu Szkół w Sulęcinku, Zespołu Szkół w Słupi Wielkiej oraz Zespołu Szkół w Kleszczewie.

W listopadzie 2017r podczas eliminacji szkolnych w każdej szkole wyłoniony został najlepszy zespół, który reprezentował swoją szkołę podczas rozgrywek powiatowych. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców: pierwsze miejsce zajął zespół z Kleszczewa w składzie: Jan Mieloch, Maciej Kozłowski, Filip Soroko, drugie zespół z Krzykos w składzie:Agnieszka Waszak, Karolina Szymkowiak, Marta Glabus, a trzecie zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Środzie Wlkp. w składzie: Antonina Krawczyńska, Aleksandra Taszarek, Franciszek Kłonowski. Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Środzie Wlkp.

Organizatorki konkursu R. Mikołajczak i M. Ciesielska serdecznie dziękują pracownikom Komputronika za pomoc w doborze nagród oraz za gadżety dla uczestników konkursu, p. M. Kawickiej za przygotowanie poczęstunku oraz wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali młodzież i przybyli z nimi na konkurs.

GALERIA

/R. Mikołajczak/

SUKCES!!! SUKCES!!! SUKCES!!!
Logistycy triumfują!

Dnia 9 marca br., pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach II stopnia (okręgowych) Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. W dniu 19 marca 2018r. od organizatora, otrzymaliśmy pismo:

„Szanowni Państwo!
Z przyjemnością informujemy, że do zawodów III stopnia - na podstawie uzyskanych wyników - zostali zakwalifikowani następujący uczniowie z CKZiU w Środzie Wielkopolskiej:
1. Paweł Snuszka
2. Zuzanna Marciniak
3. Marta Matela.
Zapraszamy wraz z opiekunem na zawody finałowe do Sopotu.”

Oznacza to, że mamy aż troje finalistów. Jest to bardzo DUŻY SUKCES. Testy są niebywale trudne. Paweł, Zuzanna i Marta uczniowie klasy 4 TL wykazali się dużą wiedzą.

Finaliści dzięki temu, że zakwalifikowali się do etapu centralnego będą zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Zawody finałowe odbędą się 6 kwietnia 2018r. w Sopocie.

Finalistom SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji. Wierzymy, że kolejny pobyt w Sopocie, przyniesie Wam szczęście! Pamiętajcie słowa Wergiliusza: „Bo zwyciężyć mogą ci, którzy wierzą, że mogą.”

Wszystkich nauczycieli i uczniów prosimy o trzymanie kciuków za naszych Finalistów podczas zmagań finałowych 6 kwietnia między 11:00 a 12:00.

Ten rok, jest dla logistyków bardzo szczęśliwy. Przypominamy, że również Kamil Nawrot z klasy 4 TL jest finalistą Olimpiady Wiedzy Logistycznej Organizowanej przez WSL w Poznaniu i również jest zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

/A.Ibron, E.Kubiak/

ANGLIA - kraina cudów

7 marca 2018r. odbyła się w naszej szkole impreza pod hasłem 'England-wonderland', w której uczniowie mieli okazję poznać wiele interesujących faktów o Anglii, a także wziąć udział w konkursie i obejrzeć inscenizację fragmentu sztuki Szekspira „Poskromienie złośnicy”.

Początek imprezy poświęcony był podstawowym faktom z dziedziny geografii Anglii, sławnym ludziom z tej części Europy oraz literaturze angielskiej, które w postaci prezentacji przedstawiła po angielsku p. Dorota KuŸniewska. Kolejna prezentacja poświęcona była ciekawostkom z dziedziny historii Anglii, które omówiła w swojej prezentacji (również w języku angielskim), p. Lidia Kasprzak. Następnie uczniowie wzięli udział w krótkim quizie sprawdzającym ich podstawowe wiadomości przekazane przez prelegentki.

Doskonałym uzupełnieniem wiedzy uczniów o Anglii sprzed paruset lat było wystąpienie pana Piotra Kuligowskiego z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, który w niezmiernie interesujący sposób przekazał uczniom zwyczaje i sposób życia mieszkańców Londynu z epoki kolei parowej.

W następnej kolejności uczniowie przystąpili do konkursu powiatowego 'English literature competition', który oparty był na fragmencie powieści H.G. Wellsa 'Wehikuł czasu', recenzji tej książki oraz wysłuchanym dialogu. W konkursie uczestniczyło 34 uczniów. W trakcie, gdy jury poprawiało prace konkursowe, uczestnicy imprezy mieli możliwość obejrzenia inscenizacji sztuki Szekspira „Poskromienie złośnicy”, która przygotowana została przez uczniów CKZiU pod kierunkiem p. Anny Leporowskiej. Nad organizacją, wystrojem i dŸwiękiem czuwał też p. Andrzej Bartosiewicz. W konkursie nagrody zdobyli:
I miejsce - Jakub Pałasz 2TI CKZiU oraz Dominika Wojtkowiak 3klasa LO w środzie Wielkopolskiej;
II miejsce - Jan Rapior 2TLE CKZiU oraz Bartosz Ławniczak 2TL CKZiU;
III miejsce - Kacper Pawlak 2TI CKZiU oraz Jan Jaszczak 2TL CKZiU.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a osobom, które przyczyniły się do uświetnienia imprezy bardzo dziękujemy!

GALERIA

/D. Kuźniewska/

Zwycięstwo wyśpiewane!
II Festiwal Piosenek Anny Jantar w VIII LO w Poznaniu!

Dnia 2 marca br. o godz. 17.00 w auli VIII Lo im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się II Festiwal Piosenek Anny Jantar, przegląd zorganizowany przez Salonik Artystyczny. Niezapomniana, popularna artystka była uczennicą tej szkoły, co z dumą podkreślają organizatorzy imprezy. Jak się okazuje, pamięć o piosenkarce, która 13 marca 1980 r. zginęła w katastrofie lotniczej, wciąż trwa.Wznawiane są jej płyty, a po przeboje artystki sięgają młode pokolenia wokalistów.

W imprezie wzięło udział 20 wykonawców z całej Wielkopolski oraz gość specjalny, zwyciężczyni ubiegłorocznego festiwalu, Magdalena Ludwiczak. Każdy uczestnik wykonywał jeden utwór Anny Jantar, spośród zaproponowanych przez organizatorów 74 piosenek. Jury oceniało dobór repertuaru, warunki wokalne, dykcję oraz interpretację i ogólny wyraz artystyczny.

Uczennice klasy 3TL, Paulina Szczepańska i Weronika Marchwiak razem z opiekunką, Emilią Nowaczyk reprezentowały naszą szkołę w tym muzycznym przedsięwzięciu.

Wokalne zmagania trwały 2 godziny, a dzięki zdolnym, młodym wykonawcom widzowie licznie zgromadzeni w auli szkoły bardzo miło spędzili ten czas. Ze sceny płynęły dŸwięki znanych i kochanych przez publiczność przebojów Anny Jantar, m.in. „Wielka dama tańczy sama”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Nie wierz mi, nie ufaj mi”, „Ktoś między nami”, „Nic nie może wiecznie trwać”, „Moje największe marzenie”...

Nasze dziewczęta zaprezentowały się znakomicie! Weronika Marchwiak doskonale i przekonująco zaśpiewała piosenkę pt. „Moje największe marzenie”. Z dumą oklaskiwałam zdolną wokalistkę, która świetnie poradziła sobie z jednym z najbardziej znanych przebojów Anny Jantar.

Serca oraz uznanie jurorów zdobyła natomiast Paulina Szczepańska! Wyśpiewała zwycięstwo i zdobyła I-wszą nagrodę znakomicie interpretując utwór pt.„Radość najpiękniejszych lat”. To był piękny i profesjonalny występ! Widać, że Paulina czuje się pewnie na scenie... czaruje głosem publiczność. Zasłużyła na zwycięstwo! Brawo!

Wyróżnienia trafiły do: Antoniny Szymanowskiej ze SP w Szamoułach oraz Weroniki Dudlik z VIII LO w Poznaniu.

Gratulacje i podziękowania należą się uczestnikom, ale także organizatorom, którzy zadbali o to, by wszyscy - wykonawcy, opiekunowie, publiczność czuli się znakomicie w gościnnych progach VIII LO.

Wracałyśmy do domów szczęśliwe i usatysfakcjonowane!

Z wielką ochotą skorzystamy z zaproszenia organizatorów na kolejny festiwal już za rok.

GALERIA

/E. Nowaczyk/

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU TRANSLATORSKIEGO!!!

W poniedziałek 05.02.2018r. odbył się w naszej szkole konkurs translatorski (tłumaczenie z języka angielskiego na język polski).

Tłumaczenia były oceniane pod kątem prawidłowego stosowania pojęć i umiejętności płynnego wyrażania się na piśmie w języku polskim, ogólnej czytelności i pomysłowości tłumaczenia.

Pośród 25 uczestników zostali wyłonieni następujący zwycięzcy:
I MIEJSCE : Szymon Wawrzyniak klasa 2TI
II MIEJSCE: Filip Malinowski 1TI
III MIEJSCE: Maksymilian Samson 1TI

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

GALERIA

/L. Kasprzak/

Etap Okręgowy X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w roku szkolnym 2017/2018

Dnia 8 stycznia 2018 r w Zespole Szkół Handlowych w Poznaniu odbył się etap okręgowy X Olimpiady Wiedzy o Hotelarstwie.

Tematem przewodnim Olimpiady w roku szkolnym 2017/18 są „nietypowe obiekty noclegowe”. Etap okręgowy miał formę testu pisemnego zawierającego pytania zamknięte. W eliminacjach okręgowych wzięło udział ponad 350 uczniów ze 178 szkół w Polsce. CKZIU w środzie Wlkp. reprezentowały dwie uczennice: Angelika Tomaszewska i Patrycja Jóźwiak z IV klasy technikum hotelarskiego.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Do etapu centralnego zostanie zakwalifikowanych 30 uczniów z najwyższą ilością punktów. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

GALERIA

/M. Kawicka/

XXI Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS

Dnia 19 grudnia 2017 roku w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Środzie Wlkp odbyła się XXI Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS. W Olimpiadzie brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu średzkiego. Celem Olimpiady było upowszechnianie wiedzy dotyczącej unikania zakażenia wirusem HIV, zachowań bezpiecznych w codziennym życiu, leczenia osób zakażonych wirusem HIV, udzielanie pomocy w codziennym życiu chorym na AIDS.

Reprezentacja CKZiU spisała się znakomicie.

Antoni Kruszczak wywalczył 1 miejsce, Kacper Haniewicz 3 miejsce. Trzecim reprezentantem Centrum był Mateusz Bartosik. (uczniowie klasy 2TE).

Gratuluję Antoniemu i Kacprowi sukcesu.

GALERIA

/K. Hoffmann - Kulawik/

Turniej CS w Hipolicie

5 grudnia 2017r. roku w naszej szkole rozegrano pierwszy w historii Świąteczny Turniej Counter Strike 1.6. Do rywalizacji zgłosiło się dziesięć 5-6 osobowych drużyn z CKZiU ale i ze Szkoły Rolniczej, Liceum i kilku gimnazjów, także z Zaniemyśla.

Oprócz sal, gdzie odbywał się turniej można było pograć na konsoli, obejrzeć film. Ciekawym miejscem była także Strefa Chillout gdzie przy relaksacyjnej muzyce uczestnicy regenerowali swoje siły zarówno fizyczne jak i duchowe.

Nagrody, które zostały wręczone zostały ufundowane przez fit-planet.pl – siłownię znajdującą się na ul. Brodowskiej w środzie Wielkopolskiej. Patronat nad akcją objęli Starosta Średzki, Burmistrz Środy Wielkopolskiej. Nauczycielami, którzy przygotowali i przeprowadzili wydarzenie byli: p. Anna Skrzypczak, Karina Józefiak, Marcin Półrolniczak i Przemysław Chlebicki oraz uczniowie klas 1, 2 i 3 TI.

Finałowa rozgrywka rozegrała się między drużyną Calvinki Yellowa a drużyną MECHATRONX. Lepsza okazały się Calvinki :) Zwycięzcom gratulujemy, sponsorom dziękujemy i uczestników zapraszamy na następne edycje…

GALERIA

/P. Chlebicki/

XXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W dniu 13 listopada 2017r. odbył się etap szkolny XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK. Olimpiada ma na celu propagowanie szeroko rozumianego zdrowego stylu życia poprzez sport, zdrowe odżywianie, unikanie nałogów, codzienny ruch.

Olimpiada miała charakter pisemnego testu, poziom uczestników był bardzo wyrównany. Reprezentantkami szkoły w etapie rejonowym będą: A.Wawrzyńczak, P.Wojtuś, K.Rajmann - uczennice klasy 3TG.

Etap rejonowy Olimpiady odbył się 15 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp., w etapie tym brało udział 17 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Pytania konkursowe były bardzo trudne, poziom uczniów bardzo wyrównany. Uczennice naszej szkoły znalazły się poza pierwszą trójką. Mimo tego gratulujemy im występu.

/K. Hoffmann - Kulawik/

X Jubileuszowa Olimpiada Logistyczna

01 grudnia 2017 dwóch uczniów kl. 4 TL – Krzysztof Czopik i Kamil Nawrot wzięło udział w II etapie X jubileuszowej Olimpiady Logistycznej, która odbywa się w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Wyniki tego etapu poznamy 15.12.2017.

GALERIA

/K. Napierała/

Konkurs na kartkę świąteczną w j. obcym

Uwaga kl. I.
Ogłaszamy konkurs na kartkę świąteczną w j. obcym.
Informacji udzielają nauczyciele j. obcych.
Rozstrzygnięcie konkursu 14.12.2017
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

/K. Napierała/

Szkolny Konkurs Ekonomiczny

W ramach Tygodnia Kultury dnia 28.11.2017r.odbył się Szkolny Konkurs Ekonomiczny. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań uczniów wiedzą ekonomiczną, promowanie uczniów posiadających szeroką wiedzę z zakresu zagadnień ekonomicznych oraz wspomaganie rozwoju osobistego ucznia.

Konkurs przeprowadzony został w formie testu obejmującego 28 pytań testowych jednokrotnego wyboru z czterema odpowiedziami. Tematyka konkursu obejmowała swoim zakresem podstawowe zagadnienia z dziedziny ekonomii.

Uczniowie, którzy zdobyli najlepsze wyniki, to:
1 miejsce: Jan Rapior 2TLE,
2 miejsce: Adam Mencel, Natalia Czaplicka i Agnieszka Bydołek.

Uczniowie, którzy zdobyli najlepsze wyniki otrzymali dyplomy, pochwały i upominki.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział.

/K. Nowaczyk, M. Jaśkowiak/

Szkolny Konkurs Ekonomiczny - ogłoszenie

OGŁASZAMY SZKOLNY KONKURS EKONOMICZNY
KONKURS W FORMIE TESTU ODBĘDZIE SIĘ 28 LISTOPADA 2017r.
NA 2 GODZINIE LEKCYJNEJ W SALI NR 119
ZGŁASZAĆ NALEŻY SIĘ DO DNIA 27 LISTOPADA 2017r.
U NASTĘPUJĄCYCH NAUCZYCIELI:
KATARZYNA NOWACZYK, MAŁGORZATA JAŚKOWIAK
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Regulamin konkursu pobierz>>

/K. Nowaczyk/

„Liro ty moja śpiewna!” - Pniewy 2017r.

Dnia 17 listopada br. uczennice klasy 3TL - Weronika Marchwiak i Paulina Szczepańska oraz Sara Rybaczewska z klasy 1TEK razem z opiekunką, Emilią Nowaczyk, udały się do Pniew, by tam reprezentować nasza szkołę w XVII Przeglądzie Poezji śpiewanej i Piosenki Poetyckiej „Liro ty moja śpiewna”.

W towarzystwie 64 młodych osób, uczniów 17 wielkopolskich szkół zaprezentowały przygotowane i wybrane przez siebie utwory: „Dobranoc panowie” z repertuaru Maryli Rodowicz, tekst - Agnieszki Osieckiej( uczennice 3TL) oraz „Jaskółka uwięziona”, słynny utwór z repertuaru legendy polskiej sceny - Stana Borysa (Sara Rybaczewska).

Choć nie udało się zdobyć nagród, wróciłyśmy do domu z poczuciem zadowolenia i satysfakcji. Dziewczęta godnie zaprezentowały się jako utalentowane wokalistki. Trzeba przyznać, że wysoki, wyrównany poziom umiejętności wokalnych i aktorskich wykonawców – solistów, duetów i grup wokalnych tegorocznego przeglądu zachwycił i poruszył serca publiczności i jurorów.

A w tegorocznym jury zasiedli: przewodniczący - profesor dr hab.nauk humanistycznych Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM – Wiesław Ratajczak; prezes Pniewskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego - P. Romana Kozub; solista opery w Bytomiu P. Paweł Kajzderski a także aktor Teatru Wierzbak Plus oraz Studia Warsztatu Teatralnego w Poznaniu, P. Artur Szych.

Organizatorzy zadbali o to, by uczestnicy i opiekunowie zapamiętali Przegląd jako czas integracji i artystycznych wzruszeń, nie rywalizacji i walki o podium. Jurorzy stanęli przed trudnym zadaniem, wyłonienia laureatów spośród 67 świetnie przygotowanych wykonawców. Zachwycił nas profesjonalizm uczestników, ale też życzliwość organizatorów i gospodarzy, serdecznie podejmujących gości w swoich progach. Znalazł się więc też czas na wspólne śpiewanie, naukę hymnu Przeglądu, poczęstunek, a na finał, wieczorny koncert gościa specjalnego - Oli Kiełb z zespołem Wyspa. Gratulacje należą się organizatorom, którzy zadbali o profesjonalny sprzęt nagłaśniający, scenografię, oświetlenie... i którzy już dziś zapraszają za rok, na XVIII Lirę! Skorzystamy z zaproszenia, bardzo chętnie!

GALERIA

/E. Nowaczyk/

Co tkwi w piosence? - Konkurs Rozumienia Tekstów Piosenek Anglojęzycznych

8 listopada, jak co roku, odbył się w naszej szkole Konkurs Rozumienia Tekstów Piosenek Anglojęzycznych(What's in a song?). Wzięło w nim udział 14 uczniów naszej Szkoły, którzy analizowali teksty 3 piosenek: Harry Styles „Sign of the times”, The Chainsmokers „Something just like this” ft. Coldplay oraz Gotye „Somebody that I used to know”.

Zadania były zróżnicowane: test wielokrotnego wyboru badający zrozumienie tekstu piosenki, wyszukiwanie w tekście słów o podanym w języku angielskim znaczeniu, tłumaczenie fragmentu piosenki, pytania prawda - fałsz, czy też dopasowywanie wyrazów do ich definicji. Brzmi trochę jak zadania na teście z języka angielskiego, ale o ile milej myło posłuchać kilku przebojów i pobawić się ich słowami!

Wyróżnionych zostało 5 uczestników konkursu:

I miejsce: Paweł Piasecki, kl. III TI
II miejsce: Jakub Pałasz, kl. II TI
III miejsce: Szymon Wawrzyniak, kl. II TI
IV miejsce: Jan Rapior, kl. II TLE
V miejsce: Julia Krajewska, kl. II TLE

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku!

GALERIA

/D. Kuźniewska/

Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii

15 listopada w świetlicy szkolnej odbył się konkurs o tytuł Mistrza Ortografii naszej szkoły. Była to zarazem eliminacja do dyktanda powiatowego, które nasza szkoła organizuje 28 listopada. Organizatorzy – Anna Leporowska i Andrzej Bartosiewicz – chcieli dowartościować osoby bezbłędnie posługujące się piórem. Okazało się, że jest ich u nas całkiem sporo.

W szranki na grząskim gruncie ortografii naszego ukochanego języka stanęło dwadzieścioro uczniów. Dla części z nich barierą do zdobycia laurów okazał się zbyt wąski zasób słownictwa. Niektórzy uczniowie twierdzili, że nie znają takich słów jak: „mahoń”, „maharadża”, „rzeżączka”.

Tytuł Mistrzyni Ortografii naszej szkoły wywalczyła Julia Ignaszak z klasy 2 TI.

II miejsce przypadło Dominice Mazur z klasy 4 TL.

III miejsce zajął Aleksander Ostenda z klasy 1 TL.

Wyróżnienie otrzymała Nadia Kleczewska z klasy 2 A.

/A. Bartosiewicz/

XIV Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych

7 listopada uczennica klasy 1 TEK Sara Rybaczewska wystąpiła w XIV Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych, który odbył się w Średzkim Ośrodku Kultury. Sara zaśpiewała piosenkę „Mój serdeczny kraj” do melodii z etiudy E-dur Chopina. Akompaniowała jej zawodowa gitarzystka pani Aleksandra Leporowska. Piękna, impresjonistyczna interpretacja piosenki nie przypadła niestety do gustu Jurorom konkursu.

Laury zagarnęły:

(I miejsce) Michalina Chmiel – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni

(II miejsce) Angelika Bączkiewicz – Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 we Wrześni,

(III miejsce) Patrycja Kubiak – Zespół Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp.

/A. Bartosiewicz/

Olimpiada logistyczna 2017

W naszej szkole w październiku odbyły się eliminacje szkolne X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W logistycznych zmaganiach w całej Polsce wystartowała liczba 8700 uczestników. W tej grupie było16 uczniów z Technikum Logistycznego w Środzie.

Udział naszych uczniów zakończył się dużym sukcesem bowiem 3 osoby zakwalifikowały się do eliminacji okręgowych. Pozostałe osoby osiągnęły również wysokie wyniki, ale niestety nie przekroczyły progu, który kwalifikował dalej. W eliminacjach okręgowych w całej Polsce wezmą udział 534 osoby z całej Polski w tym 3 z naszej szkoły.

Uczniowie którzy będą walczyć dalej w Poznaniu w eliminacjach okręgowych to uczniowie klasy IV Technikum Logistycznego:

I miejsce: Marta Matela
II miejsce: Kamil Nawrot
III miejsce: Krzysztof Czopik

Gratulacje z dotychczasowych osiągnięć i powodzenia w dalszych zmaganiach.

GALERIA

/L. Kasprzak/

SZKOLNE DYKTANDO JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczniowie CKZiU mieli okazję sprawdzić się w Szkolnym Dyktandzie Języka Angielskiego, które odbyło się 10 października 2017r. Chętnych nie brakowało byli uczniowie klas 1, 2, 3 i 4 technikum oraz klasy 3 liceum policyjnego (łącznie 33 uczniów). Ci, którzy postanowili wziąć udział musieli zmierzyć się z dwoma odczytanymi tekstami: jednym o Londynie, drugim o afrykańskim plemieniu.

Ten rodzaj konkursu to ciekawa forma sprawdzenia umiejętności językowych naszych uczniów.

Uczniowie, którzy zdobyli najlepsze wyniki otrzymali nagrody ufundowane przez wydawnictwo Oxford:

I miejsce: Jakub Pałasz 2TI
II miejsce: Szymon Wawrzyniak 2 TI
III miejsce: Oskar Staszewski 1TI

Wyróżnieni:
IV miejsce: Jan Rapior 2 TLE
V miejsce: Marcin Grześkowiak 2TI
VI miejsce: Maksymilian Samson 1TI

Nagrodzonym serdecznie gratuluję wybitnych osiągnięć jezykowych!!!

Natomiast wszystkim biorącym udział w Szkolnym Dyktandzie Języka Angielskiego serdecznie dziękuję za uczestnictwo!

GALERIA

/L. Kasprzak/

Zespół Szkół Zawodowych im. H. Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
webmaster