CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło HIPOLIT FACEBOOK HIPOLIT INSTAGRAM
powiatsredzki BIP Erasmus+ Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

Wyższa Szkoła Bankowa
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] decora (2 kB)


CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

AKTUALNOŚCI

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW
NARODOWE CZYTANIE NA STARYM RYNKU
Jak nie czytam, jak czytam
MAJ MIESIĄCEM BIBLIOTEK
Rozstrzygnięcie czytelniczego konkursu z okazji Dnia Kobiet
Wiosenny konkurs fotograficzny
Walentynki w bibliotece szkolnej
Kiermasz używanych podręczników

CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ ZAPRASZA!

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Pon. 8.00-13.25
Wt. 8.00-14.20
Śr. 8.00-14.00
Czw. 8.00- 11.35
Pt. 8.55-11.35 i 12.40-14.20

Exlibris wykorzystywany do oznaczania książek w bibliotece to praca konkursowa przygotowana przez Joannę Ławniczak

Zapraszamy do korzystania z naszej biblioteki. Oferujemy różnorodne źródła informacji (książki, czasopisma, kasety MC i VHS oraz multimedia). Tematyka gromadzonych materiałów jest bardzo szeroka ze względu na specyfikę szkoły. Obejmuje nie tylko dziedziny związane z nauczanymi przedmiotami, ale również literaturę piękną i zainteresowania czytelników. U nas otrzymasz najnowsze i najbardziej poszukiwane bestsellery. Biblioteka służy przede wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły, pozostałe osoby mogą korzystać ze zbiorów wyłącznie na miejscu. Istnieje możliwość kopiowania potrzebnych materiałów w formie kserokopii. Udostępniamy również czytelnikom stanowiska komputerowe i korzystanie z Internetu. Corocznie biblioteka organizuje dla swoich czytelników szereg imprez, są to: wystawy, konkursy, wycieczki, kiermasze, spotkania z interesującymi ludźmi regionu.

Przyjdź, zobacz, skorzystaj!

Do biblioteki i CIM zapraszają nauczyciele-bibliotekarze Karina Józefiak i Karolina Napierała.

AKTUALNOŚCI

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

W dniach 9-11 września w naszej szkole odbył się kiermasz używanych podręczników. Zainteresowanie było bardzo duże, zarówno po stronie kupujących, jak i sprzedających.

/K. Józefiak, K. Napierała/

NARODOWE CZYTANIE NA STARYM RYNKU

7 września o godz. 10.00 na Starym Rynku w Środzie Wielkopolskiej rozpoczęło się Narodowe Czytanie. Wśród osób czytających był Dyrektor CKZiU Pan Marek Kostka, który przeczytał fragment noweli "Orka" Władysława Stanisława Reymonta oraz ks. Radosław Nowak, czytający nowelę "Dym" Marii Konopnickiej. Na widowni obecni byli także uczniowie i nauczyciele z CKZiU.

/K. Józefiak, K. Napierała/

Jak nie czytam, jak czytam

7 czerwca 2019 społeczność uczniów i nauczycieli CKZiU wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której organizatorem jest wydawca miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Tego dnia w Hipolicie wspólnie czytaliśmy wybrane przez siebie książki oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Głównym celem jaki nam przyświecał było budowanie pozytywnego wizerunku biblioteki szkolnej oraz promocja czytelnictwa wśród młodzieży.

/B. Kuropka, K. Napierała/

MAJ MIESIĄCEM BIBLIOTEK

W ramach święta bibliotek nasza szkolna biblioteka ogłosiła „Tydzień wybaczania” (była możliwość oddania książek po terminie, na które czekali inni czytelnicy). Został także zorganizowany konkurs czytelniczy z wykorzystaniem kodów QR oraz gra w scrabble. Klasa 1 Teb udała się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nasze panie bibliotekarki z przymrużeniem oka przedstawiły zawód bibliotekarza (galeria zdjęć została zaprezentowana w mediach społecznościowych).

/B. Kuropka, K. Napierała/

Rozstrzygnięcie czytelniczego konkursu z okazji Dnia Kobiet

Biblioteka szkolna z okazji Dnia Kobiet zorganizowała konkurs czytelniczy skierowany do pań. Zadaniem czytelniczek było uzupełnić tytuły książek brakującymi słowami, którymi były „kobieta”, „dziewczyna” i ich synonimy. Wszystkie karty konkursowe zostały wypełnione poprawnie, dlatego nagrodziłyśmy każdą uczestniczkę, a laureatkę (Annę Kardas) wyłoniłyśmy drogą losowania. Wszystkie dziewczyny w dniu 8 marca, czyli w Dniu Kobiet otrzymały symboliczny kwiatek.

/B. Kuropka, K. Napierała/

Wiosenny konkurs fotograficzny

Biblioteka szkolna ogłasza wiosenny konkurs fotograficzny. Zasady są bardzo proste. Przyślij do nas jedno zdjęcie i pokaż, że wiosna przyszła również do Ciebie. Podpisane zdjęcie (imię i nazwisko, klasa, szkoła) + zgodę na publikację prześlij na adres: beata.kuropka@ckziusroda.edu.pl lub karolina.napierala@ckziusroda.edu.pl do dnia 15 marca 2019r.Spośród nadesłanych zdjęć wybierzemy 10 najlepszych, które zostaną opublikowane na szkolnym FB Hipolita. Wygra zdjęcie, które otrzyma najwięcej like'ów w dniach 16-19.03.2019r.Rozwiązanie konkursu ogłosimy na szkolnym FB 20.03.2019r, natomiast uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny w Hipolicie. Czekają atrakcyjne nagrody‼ Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów Hipolita i nie tylko!

/B. Kuropka, K. Napierała/

Walentynki w bibliotece szkolnej

14.02.2019 w bibliotece szkolnej odbyły się walentynki literackie. Uczniowie mieli okazję pójść na randkę w ciemno z książką, czyli wypożyczyć w ciemno zapakowaną w papier książkę, nie wiedząc co wybrali. Inną propozycją był konkurs literacki. Zadaniem uczniów było miedzy innymi dopasować bohaterów literackich w pary, dokończyć przysłowia i powiedzenia związane z miłością, a także wyjaśnić np. co to jest miłość platoniczna, kto to jest miłosierny samarytanin itp. Laureatką konkursu została Paulina Fludra z kl. 4 TG.

/B. Kuropka, K. Napierała/

Kiermasz używanych podręczników

W dniach 5 i 7 września 2018 na dużych przerwach został zorganizowany kiermasz używanych podręczników, na którym uczniowie klas starszych mogli odsprzedać młodszym kolegom nieużywane już książki.

/B. Kuropka, E. Karaśkiewicz, K. Napierała/

trwa inicjalizacja, prosze czekac...http://www.znajdzpromocje.pl/