CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w ¦rodzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło HIPOLIT FACEBOOK HIPOLIT INSTAGRAM
powiatsredzki BIP Erasmus+ Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

Wyższa Szkoła Bankowa
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] decora (2 kB)


Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Naszym celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczymy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiamy przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. Jesteśmy przekonani, że w dzisiejszych czasach warto kształcić inicjatorów, nie imitatorów; ryzykantów, nie replikantów; pomysłodawców, nie podwykonawców.

Szkolne drużyny Odysei Umysłu działają w naszej szkole od roku 2009, co roku startują w konkursie. Zdobyliśmy pięciokrotnie I miejsce w Regionalnym Konkursie Odysei w Poznaniu (region obejmuje województwa: wielkopolskie, lubuskie i zachodniopomorskie), Nagrodę Omera za postawę fair play, i trzykrotnie III miejsce w Polsce.

Tegoroczne zadanie polegało na skonstruowaniu struktury z drewna balsa, która miałaby utrzymać jak największy ciężar oraz przygotowaniu i zaprezentowaniu oryginalnego przedstawienia, w które miało być wplecione obciążanie konstrukcji. Nadto drużyna musiała zdobyć punkty w konkursie spontanicznego myślenia, którego organizatorzy starają się zaskoczyć uczestników niespodziewanym zadaniem. Drużyna ciężko pracowała od października do kwietnia. Nasza piętnastogramowa konstrukcja utrzymała 145 kg. Ostatecznie nasza drużyna zajęła I miejsce w Regionie (28 lutego 2016 r.) oraz VI miejsce w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu w Gdyni (2 – 3 kwietnia 2016 r.).

Wystartowała drużyna w składzie:
Sandra Staniszewska z klasy 2 LOP,
Alicja Czujek z klasy 2 LOP,
Magda Mendyka z klasy 2 TI,
Patryk Mendyka z klasy 1 TI,
Jakub Piaseczny z klasy 2 LOP,
Kasia Pierzyńska z klasy 1 LOP,
Szymon Gołębiewski z klasy 2 LOP.

GALERIA:

trwa inicjalizacja, prosze czekac...http://www.znajdzpromocje.pl/