CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło HIPOLIT FACEBOOK HIPOLIT INSTAGRAM
powiatsredzki BIP Erasmus+ Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

Wyższa Szkoła Bankowa
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] decora (2 kB)

PROJEKTY UNIJNE

LOGO SWOI LOGO FWIOO LOGO ORE


POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS...

WYSTARTOWALIŚMY Z ARDUINO

INFORMATOR INFO-TECH 2013

HIPOLIT WYSTARTOWAŁ

PREZENTACJA PROJEKTU "SWOI"


POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS...

I nadszedł ten dzień….. po 12 tygodniach zmagań zakończyły się zajęcia realizowane w ramach projektu SWOI. Smutek zagościł na twarzach uczestników, że nie będzie już zajęć z Arduino… Zapewne uczestnicy będą miło wspominać zajęcia prowadzone przez Trenera Bartka Ewertowskiego, dzięki któremu poznali wiele cieakwych rzeczy odnośnie tworzenia stron internetowych oraz mogli pobawić się i poprogramować Arduino.
Miła i przyjazna atmosfera sprawiła że zajęcia były zabawne, ciekawe i troche inne niż w szkole co miało ogromny wpływ na zadowolenie uczestników zajęć. Oby zdobyte tu doświadczenie posłużyło młodzieży w rozwijaniu zainteresowań.
Mam nadzieję że niedługo spotkamy się na kolejnym projekcie.

/M. Półrolniczak /

WYSTARTOWALIŚMY Z ARDUINO

Przez długie 8 tygodni uczestnicy projektu zapoznawali się z podstawami HTML, CSS, JavaScript, jQuery, WebWorkers, Canvas. Dzięki zdobytej wiedzy podczas tych zajęć uczniowie potrafią samodzielnie stworzyć ciekawe strony internetowe pozwalające np. przechowywać informację i wykonujące kilka operacji jednocześnie. Były to fajne zajęcia dla uczniów, ale najbardziej wyczekiwane zaczęły się właśnie dziś !!!!
Po praz pierwszy mogliśmy bawić się Arduino :) Radość uczniów była ogromna podczas odbierania pudełek zawierających elementy zestawu montażowego. Po rozpakowaniu i zapoznaniu się z zawartością, uczestnicy z entuzjazmem przystąpili do realizacji zadań występujących w tej części modułu. Radości nie było końca gdy po zakończeniu montażu diód, rezystorów, potencjometru i okablowania diody zaświeciły :) Z niecierpliwością już czekamy na kolejne zajęcia.

GALERIA:


/M. Półrolniczak /

INFORMATOR INFO-TECH 2013

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu drugie wydanie Informatora InfoTech, zawierającego ofertę edukacyjną kierunków informatyczno-technicznych na polskich uczelniach. Zostały w nim zamieszczone informacje o ponad 160 uczelniach w Polsce, zarówno tych publicznych jak i niepublicznych, oferujących studia na kierunkach informatyczno-technicznych. Aby ułatwić kandydatom wybór właściwej uczelni, tak jak w roku ubiegłym, dołożyliśmy wszelkich starań, aby znalazły się w nim informacje nie tylko o kierunkach, ale również dane teleadresowe, terminy rekrutacji i wymagane dokumenty rekrutacyjne. Zestawienie tych informacji daje wszystkim kandydatom komfort zapoznania się w jednym miejscu z większością dostępnych kierunków info-technicznych i wyboru najlepszej, i najciekawszej drogi rozwoju.
Informator kierowany jest zarówno do nauczycieli, którzy będą mogli służyć radą i wsparciem dla swoich uczniów, ale przede wszystkim, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy już niebawem staną przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej.

Informator InfoTech jest jednym z produktów projektu Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji, którego celem jest podniesienie wśród uczniów zainteresowania naukami info-technicznymi,a w konsekwencji studiowaniem na uczelni wyższej. Podejmowane w ramach projektu działania, w tym wydanie Informatora, mają pomóc nam osiągnąć ten cel. Poza zajęciami stacjonarnymi w szkołach, przygotowaniem programu edukacyjnego zawierającego scenariusze zajęć z informatyki przygotowaliśmy również niniejszą publikację. Pomysł na nią narodził się po analizie tendencji jakie panują na rynku pracy wedle, których absolwenci studiów info-technicznych należą do najlepiej opłacanych na rynku, liderując w wielu rankingach i zestawieniach. Studiowanie zatem na kierunkach informatyczno-technicznych jest na tą chwilę bardzo racjonalnym wyborem i zapewni w przyszłości bardzo ciekawą pracę zawodową i gwarancję zatrudnienia i wysokich zarobków. Dodatkową przesłanką za przygotowaniem Informatora, jest nisza w ofercie informatorów edukacyjnych, jakie są wydawane w naszym kraju . Widząc potrzebę tego rodzaju publikacji oraz niezagospodarowaną przestrzeń, postanowiliśmy wydać Informator Info_Tech.

Życzymy przyjemnej lektury.

Informator można pobrać ze strony: www.e-swoi.pl lub klikając: Informator

Informator współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

/M. Półrolniczak /

HIPOLIT WYSTARTOWAŁ

W poniedziałek, 18.03.2013r. , w Zespole Szkół Zawodowych im. Hipolita , w Środzie Wielkopolskiej rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu SWOI, czyli “Strategia Wolnych i Otwartych Impl ementacji. Jest to innowacyjny model zainteresowania uczniów kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania ich w kształtowaniu kompetencji kluczowych. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizatorem projektu jest Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania mająca swą siedzibę w Poznaniu.
Przez najbliższe 12 tygodni ,w poniedziałkowe popołudnia , grupka 11 śmiałków, pod przewodnictwem trenera, p. Bartka Ewertowskiego i opiekuna koła Marcina Półrolniczaka będzie zdobywała nowe doświadczenia i poszerzała umiejętności InfoTechniczne.
W ramach zajęć uczniowie poznawać będą zagadnienia związane z HTML 5 i JavaScript - podstawy HTML i CSS, formularze HTML, JavaScript, jQuery, Web Workers, Canvas. Bardzo ciekawie zapowiada się tematyka związana z programowaniem płytek Arduino, która zakończy projekt realizowany w szkole.
W trakcie pierwszego spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się ze strona internetową projektu www.e-swoi.pl , gdzie dokonali rejestracji oraz otrzymali gadżety: pendrivy z Szkolnym Remiskem UBUNTU, segregatory z materiałami dydaktycznymi, smycze i inne materiały edukacyjne. Gdy wszystkim formalnościom stało się zadość , uczniowie przystąpili do tworzenia stron www pod czujnym okiem Trenera.
Miła i przyjazna atmosfera podczas zajęć sprawiła , że uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Z niecierpliwością czekają na kolejne.

GALERIA:/M. Półrolniczak /

PREZENTACJA PROJEKTU "SWOI"

W dniu 4 marca 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej odbyła się prezentacja projektu pt. "Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych".

"Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji" (SWOI) jest innowacyjnym przedsięwzięciem edukacyjno-społecznym, które ma na celu zainteresowanie uczennic i uczniów specjalnościami informatyczno-technicznymi oraz wczesne formowanie kompetencji kluczowych dla gospodarki. W Strategii zaprojektowano taki rodzaj zintegrowanych działań, które formują względnie trwałe cechy, takie jak: uzdolnienia i umiejętności InfoTechniczne, świadomość i postawy, idee i wartości. Od ukształtowania tych cech zależą dalsze wybory młodzieży co do rodzaju studiów i późniejszej pracy zawodowej. Wczesne, systematyczne, pro-techniczne ukierunkowanie uczniów jest warunkiem nadążania za szybko postępującym rozwojem technologii i skutecznym środkiem zapobiegającym samowykluczaniu się jednostek ze społeczeństwa informacyjnego. W Strategii SWOI chodzi o uruchomienie naturalnych zasobów uczniowskiego dążenia do osiągania satysfakcji, do sięgania po novum, a w ślad za tym – do wykazania się pomysłowością w kreowaniu czegoś efektownego, choćby tylko gadżetu, który zaspokajałby własne pragnienia. Jeśli taka aktywizacja zakończy się sukcesem, to jej pochodną będą głębsze rezultaty, takie jak: współuczestnictwo w tworzeniu innowacji, uformowanie konstruktywnego stylu bycia, wyrobienie efektywnego sposobu uczenia się poprzez własną twórczość.

Broszura informacyjna: pobierz

Ulotka: pobierz str.1   pobierz str.2GALERIA:/M. Półrolniczak /

trwa inicjalizacja, prosze czekac...http://www.znajdzpromocje.pl/