Cytaty


Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy.

ZegarObecnie

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Filmy

Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.
Get the Flash Player to see this player.
Aktualnosci
Pierwsza Pomoc PDF Drukuj Email
Wpisany przez PB   
wtorek, 16 września 2014 18:45

12 września 2014 roku 
Z okazji Międzynarodowego dnia Pierwszej Pomocy, podczas lekcji wychowania fizycznego
gimnazjaliści uczyli się jak reagować podczas omdleń, utraty przytomności czy zatrzymania akcji serca.
Oprócz teorii uczniowie mogli ćwiczyć resuscytację na fantomie.
 Mam wielką nadzieję, iż dzięki tym zajęciom wiedza uczniów na temat ratowania życia ludzkiego
się poszerzyła i w chwili krytycznej
będą potrafili ją wykorzystać.
  Joanna Przekop

 
Poprawiony: środa, 17 września 2014 12:46
 
Organizacja roku szkolnego 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez PB   
poniedziałek, 15 września 2014 20:51

ZARZĄDZENIE NR 1/2014/2015

 

                Dyrektora Gimnazjum  im. Dr. Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp.    z dnia 1 września 2015 r. w sprawie organizacji roku szkolnego 2014/2015.

  Na podstawie rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 r. zmieniającego rozporządzenie  w sprawie organizacji roku  szkolnego /Dz. U. Nr 186, poz. 1245 / oraz z dnia 30 kwietnia 2007 roku w sprawie warunków  i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów (z późn. zmianami), Wewnątrzszkolnego Systemu  Oceniania z dnia  29 sierpnia 2015 r.  ustalam następującą organizację roku szkolnego 2014/2015  w Gimnazjum im. Dr. Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp.

 

 

 

Więcej…
 
Aktywna szkoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez PB   
czwartek, 11 września 2014 10:06

 


 

AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ

 

W roku szkolnym 2014/ 2015 przystępujemy do konkursu Aktywna Szkoła – Aktywny Uczeń.

Staramy się o dyplom honorowy Aktywnej Szkoły !!!

 

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 8 września 2014 r. do 31 stycznia 2015 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ i dyplomy honorowe.

 

Regulamin konkursu:

Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1 do „10. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ jest uzyskanie co najmniej 80 punktów za 10 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.

 

Działania zaplanowane w ramach konkursu m.in. :

 

- Debata uczniowska  nt. Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia.

- Lekcje wychowawcze nt. Zdrowego trybu życia.

- Dzień Ruchu w szkole.

- Przeprowadzenie spotkań uczniów z regionalnymi przedstawicielami sportu, przedstawicielami służby zdrowia, organizacjami społecznymi promującymi zdrowy tryb życia.

- Przeprowadzenie pogadanek we wszystkich klasach nt.: Wpływ osiągnięć technicznych XXI wieku wpływających negatywnie na rozwój i kondycję zdrowotną dzieci i młodzieży.

- Przeprowadzenie szkolnego konkursu na dowolne prace plastyczne, literackie lub publicystyczne z motywem przewodnim: Sposoby na ciekawy i zdrowy wypoczynek.

 

 

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do zaangażowania w projekt!

 

Osoby odpowiedzialne za realizację projektu:

Dominika Leśniczak, Anna Tomczak

 

 

 

 

 
Aktywna Edukacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez PB   
wtorek, 09 września 2014 17:00

AKTYWNA  EDUKACJA

 

Rola nauczyciela w realizacji zadań informatycznych szkoły jest niezmiernie ważna i pomimo tego, że dydaktyka jest najwdzięczniejszym polem zastosowania komputera w szkole, jest także polem najtrudniejszym. Przez samo pojawienie się komputera na lekcji nie powstaje jeszcze żadna nowa wartość dydaktyczna. Przyczynia się on do jej powstania dopiero wówczas, gdy stanie się czynnikiem stymulującym zdobywanie wiedzy czy umiejętności, gdy występuje w procesie dydaktycznym jako niezbędny jego element.

Spełnienie przez komputer takiej funkcji wymaga od nauczyciela doskonałej znajomości zarówno przedmiotu nauczania, jak i możliwości komputera, a ściślej jego oprogramowania. Potrzebne jest także rozumienie pedagogicznych aspektów środków informatyki. Nietrudno jednak wskazać takie zastosowania, w których komputer może spełnić funkcję środka dydaktycznego, a także przyboru szkolnego, wprawdzie nie niezbędnego, lecz wnoszącego nową jakość dydaktyczną do szkoły. Chodzi tu przede wszystkim o wykorzystanie komputera jako nowego środka wyrazu, środka ułatwiającego wykonanie wielu czynności, pozwalającego na obserwację różnorodnych zjawisk niemożliwych do obejrzenia w warunkach szkolnych oraz jako środka umożliwiającego szybki i łatwy dostęp do informacji. Odpowiednio użyty, dzięki funkcjom oprogramowania, może stanowić twórczy impuls i uruchomić wyobraźnię ucznia.

Dlatego w roku szkolnym 2013/2014 dyrektor i nauczyciele naszego Gimnazjum (pan Wojciech Świdurski, pan Paweł Berlak, pani Teresa Janasik, pani Barbara Staszak, pani Danuta Wesołowska) wzięli udział w programie Aktywna edukacja. Ukończyli interaktywny sześciomodułowy kurs e-learningowy oraz uczestniczyli w stacjonarnych spotkaniach sieci współpracy. Celem tego kursu oraz warsztatów było: podniesienie jakości nauczania i uczenia się przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych i współtworzenie międzyszkolnych sieci wymiany doświadczeń.

  
Rada Pedagogiczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez PB   
sobota, 06 września 2014 18:21
Dnia 11.09.2014 r. o godz.15:30 w sali nr 27 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej. 
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 17