banner


zabudowa sucha 2020

Podczas Gali Powiatu Jarocińskiego został oficjalnie zakończony i podsumowany II projekt realizowany w naszej szkole w ramach programu PO WER, działającego na zasadach programu Erasmus+. W czasie uroczystości uczestnicy praktyk zagranicznych zaprezentowali swoje umiejętności, przebieg praktyki zawodowej oraz otrzymali z rąk Starościny p. Lidii Czechak Europass Mobilność. Certyfikat ten jest dokumentem stworzonym przez Unię Europejską, który potwierdza nabyte umiejętności i jest uznawany w całej zjednoczonej Europie.

Podczas trwania całego projektu dwie grupy budowlańców z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Jarocinie  odbyły dwutygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech, wyjazd został sfinansowany z Funduszy Europejskich. Tytuł projektu to „Zabudowa sucha, czyli wykończ swoje marzenia!''. Kwota dofinansowania to prawie 250 000 złotych. Wyjazd do Niemiec został poprzedzony kursem językowym, zajęciami zawodowymi oraz wyjazdem do Poznania, z których każdy uczeń otrzymał certyfikat ukończenia szkolenia. Praktykanci podczas swojej nauki zawodu nauczyli się wielu przydatnych technik budowlanych; między innymi tajników zabudowy suchej oraz budowy domów pasywnych. Młodzież naszej szkoły nabywała wiedzę i umiejętności w zakresie termoprzepuszczalności, dźwiękoszczelności oraz zapoznała się z najnowszymi trendami, w jaki sposób oszczędzać energię w budynkach.

Podczas zagranicznych praktyk głównym celem i zadaniem uczniów było wykonanie baru według własnego pomysłu z zabudowy suchej, przy czym praktykanci mogli popisać się swoją kreatywnością. Po intensywnym tygodniu pracy w weekendy uczniowie mogli zwiedzić piękny Berlin i Poczdam oraz cegielnię keramzytu i cegieł zabytkowych. Dzięki Pani przewodnik praktykanci dowiedzieli się niesamowitych ciekawostek o tych miejscach. Przez okres dwóch tygodni przyszli budowlańcy podnieśli swoje kwalifikacje w branży zawodowej oraz podwyższyli swoje umiejętności językowe. Dzień przed wyjazdem uczniowie obu grup otrzymali certyfikaty z odbytego stażu zawodowego w Gӧtz.

Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider