banner
ekonomiściW pandemicznym czasie młodzież klas ekonomicznych nie spoczywa na laurach. Pod okiem nauczycieli przedmiotów ekonomicznych przygotowuje się do konkursów i olimpiad.
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
W etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, który odbył się 11 grudnia i zaangażował 11 uczniów, do etapu okręgowego XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej udało się zaklasyfikować aż sześciu osobom z klasy 3 technikum ekonomicznego. Serdecznie gratulujemy Milenie Kurczalskiej, Paulinie Ratajczyk, Karolinie Jędrzejczak, Wiktorii Broniarczyk, Kamili Kozłowskiej i Emilii Pawlaczyk. Uczennice będą rywalizowały z uczniami innych szkół w II połowie lutego. Olimpiada odbywa się pod hasłem: „Ekonomia wobec kryzysów. Gospodarcze skutki pandemii”. Patronem konkursu jest Narodowy Bank Polski wraz z jego Prezesem.
Olimpiada Wiedzy o ZUS
W Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wzięło udział 13 uczennic z klasy 3 technikum ekonomicznego. Trzem z nich udało się zaklasyfikować do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 19.03.2021. Są to: Klaudia Antczak, Michalina Kępska i Aleksandra Radoła.
Wszystkim naszym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów. Trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach.

Mijający rok skłania do refleksji…

W ostatnim czasie pożegnaliśmy czworo naszych drogich emerytów, zasłużonych pracowników szkoły.

 Aniela Koscielna
śp. Aniela Kościelna 
Antoni Morsztyn
śp. Antoni Morsztyn
Pawel Szczepaniak
śp. Paweł Szczepaniak
Maria Szymczak
śp. Maria Szymczak


Pozostaną w naszej pamięci.

Dezynfekcja rąk, maseczki, rękawiczki, brak uroczystej akademii, a tym samym możliwości spotkania nauczycieli uczących, lecz te same uśmiechy! To wszystko towarzyszyło spotkaniom, które odbyły się 26 czerwca w Jedynce z okazji zakończenia kolejnego, ale innego niż dotychczas roku szkolnego.
Cieszymy się, że oprócz sprawdzianów z algebry, Present Simple, romantyzmu i grawitacji, udało nam się zaliczyć najważniejszy sprawdzian z nauczania zdalnego – powiedzieli uczniowie. Wiele się nauczyliśmy, lecz z utęsknieniem czekamy za bezpośrednim kontaktem z rówieśnikami i nauczycielami, dlatego mamy nadzieję, że we wrześniu zasiądziemy już w szkolnych ławkach.
I my mamy taką nadzieję.
Życzymy wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji!

W październiku Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu ogłosiło
konkurs, który odbył się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pt. "VIDEO CV - Pokaż swoje mocne strony". Młodzież naszej szkoły przystąpiła do konkursu, nagrała bardzo wartościowe filmy prezentujące własną osobę. W efekcie udało się zdobyć trzy główne nagrody.
Jury Konkursu zgodnie zdecydowało, że zwycięzcami są i nagrody otrzymują:
👉 I miejsce – Emilia Pawlaczyk (klasa 3 a TE)
👉 II miejsce – Patryk Żurek (klasa 2 TR Gim)
👉 III miejsce – Wiktoria Szymańska (klasa 2 TR SP )
Nagrodzone prace powstały w ramach przedmiotu Organizacja Pracy Małych Zespołów oraz Doradztwa Zawodowego.
Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY. JESTEŚMY Z WAS DUMNI, ŻE NAWET PODCZAS PANDEMII PRACUJECIE I OSIĄGACIE SUKCESY.
Nagrody w postaci smartbandów i innych gadżetów zostaną przysłane do szkoły w najbliższych dniach.
Dziękujemy za udział wszystkim zainteresowanym i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach bo warto.
Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu z Rachunkowości „Turniej Talentów- Akademia Księgowego” została Weronika Wojnicz uczennica klasy 4 Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie.
Z uwagi na obecną sytuację w kraju, nie jest na razie znany los etapu finałowego. W najbliższych dniach organizatorzy podejmą decyzję w powyższej sprawie.
W tegorocznej XII edycji konkursu wzięło udział 723 uczniów z 46 szkół. Dnia 9 stycznia 2020 r. zostały przeprowadzone eliminacje szkolne. I etap polegał na rozwiązaniu testów składającego się z 25 pytań testowych jednokrotnego wyboru oraz 25 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Decyzją organizatorów do II etapu przeszło 84 uczestników.
W grupie półfinalistów znalazły się 2 osoby z ZSP nr 1 w Jarocinie: Weronika Wojnicz i Robert Szymczak. 6 marca rywalizowali w drugim etapie w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce w Poznaniu, rozwiązując zadania testowe i praktyczne z zakresu rachunkowości. Do III etapu finałowego XII edycji konkursu zakwalifikowało się 15 uczestników, wśród nich Weronika Wojnicz.
Opiekunem finalistki jest nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Małgorzata Ginter.
Celem rywalizacji, podczas której swoją wiedzę z rachunkowości sprawdzali uczniowie szkół ponadpodstawowych, jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu rachunkowości, zachęcanie uczniów do praktycznego wykorzystania wiedzy poprzez posługiwanie się programami finansowo-księgowymi, a tym samym lepsze przygotowanie młodzieży do sprostowania wymaganiom współczesnego rynku pracy.
Organizatorem konkursu ”Turniej Talentów – Akademia Księgowego” jest Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu.
final rachunkowosc 2020


zabudowa sucha 2020

Podczas Gali Powiatu Jarocińskiego został oficjalnie zakończony i podsumowany II projekt realizowany w naszej szkole w ramach programu PO WER, działającego na zasadach programu Erasmus+. W czasie uroczystości uczestnicy praktyk zagranicznych zaprezentowali swoje umiejętności, przebieg praktyki zawodowej oraz otrzymali z rąk Starościny p. Lidii Czechak Europass Mobilność. Certyfikat ten jest dokumentem stworzonym przez Unię Europejską, który potwierdza nabyte umiejętności i jest uznawany w całej zjednoczonej Europie.

Podczas trwania całego projektu dwie grupy budowlańców z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Jarocinie  odbyły dwutygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech, wyjazd został sfinansowany z Funduszy Europejskich. Tytuł projektu to „Zabudowa sucha, czyli wykończ swoje marzenia!''. Kwota dofinansowania to prawie 250 000 złotych. Wyjazd do Niemiec został poprzedzony kursem językowym, zajęciami zawodowymi oraz wyjazdem do Poznania, z których każdy uczeń otrzymał certyfikat ukończenia szkolenia. Praktykanci podczas swojej nauki zawodu nauczyli się wielu przydatnych technik budowlanych; między innymi tajników zabudowy suchej oraz budowy domów pasywnych. Młodzież naszej szkoły nabywała wiedzę i umiejętności w zakresie termoprzepuszczalności, dźwiękoszczelności oraz zapoznała się z najnowszymi trendami, w jaki sposób oszczędzać energię w budynkach.

Podczas zagranicznych praktyk głównym celem i zadaniem uczniów było wykonanie baru według własnego pomysłu z zabudowy suchej, przy czym praktykanci mogli popisać się swoją kreatywnością. Po intensywnym tygodniu pracy w weekendy uczniowie mogli zwiedzić piękny Berlin i Poczdam oraz cegielnię keramzytu i cegieł zabytkowych. Dzięki Pani przewodnik praktykanci dowiedzieli się niesamowitych ciekawostek o tych miejscach. Przez okres dwóch tygodni przyszli budowlańcy podnieśli swoje kwalifikacje w branży zawodowej oraz podwyższyli swoje umiejętności językowe. Dzień przed wyjazdem uczniowie obu grup otrzymali certyfikaty z odbytego stażu zawodowego w Gӧtz.

10 stycznia 2020 w restauracji "Pod Szyszkami" uczniowie Jedynki bawili się do rana na studniówce. Nie zabrakło uroczystego Poloneza i pięknego walca w wykonaniu uczniów. Teraz zaczęło się odliczanie do matury...

Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider